Nasza cudowna ambasadorka Karolina Gorczyca po raz kolejny włącza się w działania Fundacji Rycerze i Księżniczki i udowadnia, że altruizm, wielkie serce i bezinteresowne zaangażowanie w walkę o zdrowie i życie Podopiecznych Fundacji są dla niej najważniejszymi wartościami.

Cudowna kariera Karoliny Gorczycy, która łączy role aktorki, sportsmenki i matki nie przeszkadza jej w znajdowaniu czasu, na włączanie się w działania charytatywne. Jako Fundacja Rycerze i Księżniczki jesteśmy szczególnie dumni, że to właśnie nas obdarzyła swoim zaufaniem i wystąpiła w filmie namawiającym do przekazywania 1% podatku dochodowego.

Przekaż 1% podatku – KRS 0000557412

Kochani, okres rozliczania 1% nadal trwa. To niezwykle ważny czas, a decyzja, którą podejmiecie, może wpłynąć na życie innych ludzi. Aby przybliżyć Wam historie, z którymi każdego dnia zmagają się Podopieczni naszej Fundacji, nagraliśmy krótki film.

Cała akcja nie udałaby się, gdyby nie zaangażowanie wielu ludzi o dobrych sercach, jednak najbardziej chcielibyśmy podziękować naszej niezastąpionej Ambasadorce. Karolina Gorczyca – aktorka po raz kolejny udowadnia jak wspaniałym i empatycznym jest człowiekiem. Jej matczyna troska nie ogranicza się wyłącznie do własnych dzieci, ale swoim ogromem obejmuje również tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Jej obecność, wsparcie, gotowość do pomocy jest dla nas ogromną inspiracją. Cieszymy się, że tak wielka osobistość stanęła na naszej drodze i zdecydowała się kroczyć z nami ramię w ramię, w celu ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka. KAROLINO – DZIĘKUJEMY!

Was również prosimy o otwartość serc. Mamy nadzieję, że zdecydujecie się pomóc naszym Podopiecznym.

Przekaż 1% podatku Podopiecznym Fundacji Rycerze i Księżniczki
KRS: 0000557412

Odwiedź stronę i sprawdź jak to zrobić, udostępnij znajomym!
👉 www.rik.pl/1procent

Twój 1% ma wielką moc i sprawi, że inni będą mogli zacząć żyć na 100%
#rycerzeiksiezniczki #rik #frik #fundacja #charityred #pomoc #wsparcie #instamom #nadzieja #life #help #love #family #KarolinaGorczyca

____________________________
Fundacja „Rycerze i Księżniczki”
ul.Jana Nowaka-Jeziorańskiego 52F, lok.89
03-982 Warszawa
PKO Bank Polski
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142

Opublikowany przez Fundacja Rycerze i Księżniczki Wtorek, 26 lutego 2019

Karolino, z całego serca bardzo Ci dziękujemy!

Was również prosimy o otwartość serc. Mamy nadzieję, że zdecydujecie się pomóc naszym Podopiecznym.

Jak przekazać 1%?

Dzięki współpracy z Clear Channel Polska mogliśmy przeprowadzić kampanię outdoorową, zachęcającą do przekazania 1% podatku na rzecz naszych Podopiecznych.

 

Firma Clear Channel Polska już po raz drugi pokazała,  jak istotna jest dla niej działalność na rzecz potrzebujących. Dzięki wielkim sercom pracowników, którzy z zaangażowaniem wsparli nas w szerzeniu prowadzonych przez nas działań, mogliśmy wyjść na ulice polskich miast i również w ten sposób nagłaśniać historie naszych Podopiecznych.

W ramach naszej pierwszej współpracy w listopadzie 2017 roku (o której możecie poczytać TUTAJ)  informowaliśmy o zbiórkach prowadzonych wówczas zbiórkach. Tym razem skupiliśmy się na promowaniu kampanii 1% i w ciągu całego lutego zachęcaliśmy do przekazywania naszym Podopiecznym 1% podatku mieszkańców Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Gdańska oraz Gdyni. Na 17 citilightach pojawiły się plakaty m.in. z Michałem Perliceuszem, Oskarem Kiedrowiczem i Zuzią Frączkiewicz.

Nasza akcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, za co jesteśmy niezwykle wdzięczni całej firmie Clear Channel Polska. Bardzo się cieszymy, że kolejny raz mogliśmy wspólnie walczyć o zdrowie tych najbardziej potrzebujących.

W imieniu własnym, oraz naszych Podopiecznych – Dziękujemy!!!

 

Zachęcamy do obejrzenia relacji z przeprowadzonej kampanii:

26 lutego w Radiu Gdańsk w trakcie audycji Kawałek świata i herbata można było usłyszeć  historię naszej Podopiecznej Kasi Wondołowskiej i działaniach podjętych przez lokalną społeczność w celu niesienia jej pomocy.

W trakcie prawie dwudziestominutowej audycji, prowadzący Włodek Raszkiewicz rozmawiał z wójtem gminy Pszczółki, Maciejem Urbankiem, podróżnikiem Dariuszem Skolimowskim oraz Mirkiem Burym ze Stowarzyszenia Muzycznej Kuźni Talentów. Każdy z mężczyzn działa na innym polu, wszyscy jednak na zaangażowali się w działania mające na celu wsparcie Kasi Wonodołowskiej. Dariusz Skolimowski już jutro wyrusza na wyprawę „Solo Svalbard Adventure”, podczas której chce zdobyć najwyższą górę Spitsbergenu Newtontoppen (1713 m n.p.m.), a to wszystko z dedykacją dla Kasi! To nie jedyne działania podejmowane przez mieszkańców miejscowości Skowarcz, z której pochodzi nasza Podopieczna. Wójt gminy opowiadał o planowanym koncercie „Kuźnia dla Kasi”, a szef Kuźni planach włączenie do inicjatywy innych np. kluby motorowe i zrobić przy okazji „1 Zlot Motorowy w Pszczółkach”.  Wszyscy z ogromną energią i zaangażowaniem dołączają do pomocy Kasi, za co ogromnie dziękujemy. Im więcej akcji i wydarzeń, tym większa szansa na powrót Kasi do zdrowia.
Cała audycja dostępna do posłuchania TUTAJ

skowarcz1 skowarcz2

 

 

 

 

 

PIT 2018

PIT 2018

Podatkowa rewolucja. Miliony Polaków rozliczą PIT 2018 w jednej chwili, jednak czy bez szkody dla Organizacji Pożytku Publicznego zbierających środki z 1%?

Niewątpliwe ułatwienie, bez wizyty w urzędzie, zbierania PIT-ów od pracodawców, płacenia biurom rachunkowym – taki ma być „Twój e-PIT”. Miliony Polaków będą mogły rozliczyć się automatycznie. Od dzisiaj to podatnik sprawdza, czy fiskus prawidłowo rozliczył zeznanie roczne. Edycja wskazana jest jedynie w przypadkach gdy posiada się uprawnienia do ulg i chce się odzyskać część nadpłaconego podatku. Równie ważne jest wskazanie organizacji OPP, która otrzyma 1% podatku. Jeżeli taka zmiana nie zostanie dokonana, wyliczona automatycznie wartość podatku zostanie przekazana do tej samej organizacji, którą podatnik wsparł w zeszłym roku.

Aby lepiej zrozumieć zmiany, jakie nastąpiły zachęcamy do obejrzenia materiału z Fakty TVN emitowanego 12 lutego br.

Prosimy, aby wesprzeć jednym procentem Fundację Rycerze i Księżniczki. Dla naszych Podopiecznych to niebywała szansa na szybszy powrót do zdrowia. W ramach środków zgromadzonych w ten sposób możemy zapewnić m.in.

  • Szczegółową diagnostykę chorób u renomowanych lekarzy
  • Wyjazdy do zagranicznych klinik
  • Leczenie operacyjne
  • Zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego
  • Zakup lekarstw i środków medycznych
  • Kosztowną rehabilitację

Gwarantujemy, że Twój 1% podatku trafi do tych, którzy najbardziej tego potrzebują

Fundacja Rycerze i Księżniczki
KRS: 0000557412

Hasłem przewodnim tegorocznych zawodów Enea IRONMAN 70.3 Gdynia i IRONMAN 5150 Warsaw jest charytatywność. W tym celu została zorganizowana akcja #TRI2help, o której pisaliśmy już tutaj.

Jej założeniem jest zebranie w ciągu roku 1 mln złotych na cele charytatywne. W akcję będzie zaangażowanych niemal 30 polskich gwiazd kultury, mediów i sportu – m.in. Tomasz Karolak, Beata Sadowska, Jacek Kurowski, Tomasz Jachimek, Paweł Korzeniowski i oczywiście nasza niezastąpiona Karolina Gorczyca.  Każda z gwiazd zadeklarowała udział w zawodach triathlonowych w Warszawie lub Gdyni pod warunkiem zebrania na wskazaną przez siebie organizację charytatywną określonej kwoty. Nasza ambasadorka, Karolina Gorczyca, postanowiła wesprzeć Krzysia Jendrusiaka, Podopiecznego naszej Fundacji, chorującego na Dziecięce Mózgowe Porażenie, wzmożone napięcie mięśni wraz z elementami Atetozy oraz padaczkę.

Wy również możecie zaangażować się w tę akcję. Wejdźcie na stronę www.ironmangdynia.pl/tri2help, znajdźcie profil Karoliny Gorczycy i wpłaćcie dowolną kwotę na wskazany przez nią cel. 

Tegoroczne zawody odbędą się 11 sierpnia, ale już teraz nstronie internetowej akcji, można obejrzeć krótkie filmy z udziałem ambasadorów #TRI2help, w których nieco szerzej opisują cele swoich zbiórek. Jak zapowiadają organizatorzy, to dopiero początek i już w najbliższych dniach możemy się spodziewać dołączenia do akcji kolejnych osób. Będziemy Was informować na bieżąco o postępach akcji. 

 

Możesz pomóc Podopiecznym Fundacji.

Wystarczy że przekażesz 1% swojego podatku dochodowego

1% Podatku fundacja opp fundacja charytatywna

1% Podatku fundacja opp fundacja charytatywna

ZGŁOSZENIE WOLONTARIUSZA

Portal mieszkańców Siechnic apeluje o pomoc dla Michała Perliceusza.

Michał Perliceusz - 1% podatku na fundację

Michaś jest naszym Podopiecznym od kwietnia 2017 roku. Chłopiec zmaga się z powikłaniami po udarze mózgu, którego doznał w wieku 9 miesięcy. Lekarze podejrzewają u niego chorobę MoyaMoya, niezwykle rzadką i trudną do zdiagnozowania. O sytuacji chłopca napisał ostatnio portal siechnice.com.pl, poświęcony mieszkańcom rodzinnego miasta Michasia.Bardzo nas cieszy lokalne wsparcie okazane naszemu Rycerzowi. Wy również możecie Go wesprzeć, wpłacając darowizny, biorąc udział w aukcjach oraz przekazując swój 1% na Michała (przy rozliczeniu podatkowym należy podać KRS: 0000557412 z dopiskiem: 0042 Michał Perliceusz).

 

 

Możesz pomóc Michałowi Perliceuszowi i innym Podopiecznym Fundacji

  Wystarczy że przekażesz 1% swojego podatku dochodowego

1% Podatku fundacja opp fundacja charytatywna

1% Podatku fundacja opp fundacja charytatywna

ZGŁOSZENIE WOLONTARIUSZA

W październiku pisaliśmy o akcji PRZEZ POLSKĘ PO MARZENIA zainicjowanej przez Daniela Janowiec, Krzysztofa Zyskowskiego i Kamila Szymańskiego. Teraz mamy ciąg dalszy.

1% podatku

1% podatku

Rozpoczynając akcję, mężczyźni zaplanowali rowerowe pokonanie trasy z Pruszcza Gd. do Nowego Sącza (703 km) w 5. Mimo wielu przeszkód cel udało się zrealizować – a wszystko po to, aby wesprzeć naszego Podopiecznego Jasia Bielińskiego.

Nie zaprzestali na tym swojej działalności. Dalej organizują akcje charytatywne, przybliżające Jasia do osiągnięcia celu – zebrania pieniędzy i wyjazdu do Barcelony, na ratującą życie operację neurologiczną. Założyli grupę na facebooku „Licytacje dla Jasiulka Bielińskiego” oraz myślą o zorganizowaniu koncertu charytatywnego.

„Od 1 września do 4 grudnia udało nam się zebrać 19 714,94 zł. Zachęcamy do pomocy, do wsparcia przez facebooka, do wpłat na konto fundacji, do przekazywania gadżetów na licytacje. Pieniądze z zakupionych na licytacji rzeczy trafiają na konto fundacji Rycerze i Księżniczki (z dopiskiem Przez Polskę po marzenia), do której należy Jasiu i są gromadzone na jego koncie. Ceny, od których zaczynają się licytacje nie są wysokie. Często startujemy od 10 zł i ustalamy czas trwania na tydzień czy dwa. Myślimy także o zorganizowaniu koncertu charytatywnego dla Jasia w Pruszczu.”

Więcej informacji znajdziecie na stronie Naszego Miasta.


Możesz pomóc Jasiowi Bielińskiemu i innym Podopiecznym Fundacji

  Wystarczy że przekażesz 1% swojego podatku dochodowego

1% Podatku fundacja opp fundacja charytatywna

1% Podatku fundacja opp fundacja charytatywna

ZGŁOSZENIE WOLONTARIUSZA

W niedzielę 06.01 w Malborku odbył się koncert charytatywny
poświęcony Szy
mkowi Mazurczakowi.Szymon Mazurczak - 1% podatku na fundację

Szymon Mazurczak – 1% podatku na fundacjęWydarzenie zostało zorganizowane przez Zespół Balbina w ramach Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce. Impreza przyciągnęła bardzo dużo osób, chcących nie tylko posłuchać występu lokalnych zespołów i wokalistów, ale przede wszystkim wesprzeć Szymka w jego drodze po zdrowie.

Jak podaje Nasze Miasto –  Zamkowy Karwan w niedzielny wieczór (6 stycznia) wypełnił się po brzegi ludźmi, którzy chcieli pomóc Szymkowi Mazurczakowi, 15-letniemu malborczykowi znajdującemu się w śpiączce. 

Występy zostały przedzielone trzema blokami licytacji licznie ofiarowanych przedmiotów. Podczas całego wydarzenia udało się łącznie zebrać prawie 8 tys. złotych.

 

Więcej informacji o koncercie znajdziecie na stronie Naszego Miasta: Tu oraz Tutaj.

 

 

Możesz pomóc Szymkowi i innym Podopiecznym Fundacji.

Wystarczy że przekażesz 1% swojego podatku dochodowego

1% Podatku fundacja opp fundacja charytatywna

1% Podatku fundacja opp fundacja charytatywna

ZGŁOSZENIE WOLONTARIUSZA

Moi drodzy, mamy informację o nowej, super akcji! Słyszeliście o zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia? To jeden z największych zawodów triathlonowych w Europie Środkowo – Wschodniej. Co roku na starcie staje około 4 tysięcy sportowców z kilkudziesięciu krajów świata. W tym roku organizatorzy ruszyli również z akcją #TRI2help. Jej beneficjentami są organizacje pozarządowe w tym… nasza Fundacja!

Rejestracja na zawody Enea IRONMAN 70.3 już ruszyła, zawodnicy na ponad 100 km dystansie będą musieli pływać w Zatoce Gdańskiej, pokonać pagórkowatą trasę kolarską na Kaszubach, a na koniec przebiec, pełnymi kibiców, ulicami Gdyni. Organizatorzy imprezy ogłosili podczas uroczystej konferencji Rok Charytatywności w Triathlonie i pierwszych ambasadorów akcji #TRI2help – wśród nich znajdziemy takie osobistości  jak Karolina Gorczyca, Tomasz Karolak, Tomasz Jachimek, Beata Sadowska, Jacek Kurowski, Marek Kacprzak, Paweł Korzeniowski czy Sidney Polak. Celem jest zebranie 1 mln złotych na różne cele charytatywne. Ambasadorzy będą działać na rzecz wybranych przez siebie organizacji, wśród nich znalazła się również nasza Fundacja.

 

Karolina Gorczyca 1% podatku na fundację

 

Naszą ambasadorką jest wspaniała aktorka – Karolina Gorczyca – od lat wspierająca działania Fundacji Rycerze i Księżniczki. Opowiedziała nam o motywach, którymi kierowała się, podejmując decyzję o starcie w zawodach:

„W 2013 roku  po raz pierwszy wystartowałam w ½ Ironman Gdynia. Ten start odmienił moje życie  z wielu powodów. Od tego czasu co roku dobiegałam do mety gdyńskich zawodów. Wiele korzyści otrzymałam z bycia Ambasadorką Enea Ironman Gdynia. Dlatego czuję, że mam ogromny dług wdzięczności wobec losu i ludzi. Chciałabym przekuć ten dług w coś dobrego, ofiarować innym realną pomoc, dać coś z siebie światu i innym, zwłaszcza tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia.”

 

 

 

Aktorka często udziela się charytatywnie. Pomaga poprzez sport i jest dla wielu ludzi przykładem, że warto działać bezinteresownie, niosąc innym wsparcie w drodze do celu i realizacji marzeń. W tym roku pobiegnie dla Krzysia Jendrusiaka, naszego Podopiecznego, który przyszedł na świat w ciężkiej zamartwicy jako wcześniak. a w siódmym miesiącu przeżył operację na otwartym sercu. Obecnie zmaga się z Dziecięcym Porażeniem Mózgowym, wzmożonym napięciem mięśni i padaczką. Krzyś zbiera na podanie komórek macierzystych i rehabilitację i w tej walce o zdrowie będzie wspierać Go nasza niezwykła Ambasadorka:

„Z Fundacją Rycerze i Księżniczki współpracuję już od kilku lat i wiem, że to zaufani ludzie, którzy wiedzą jak skutecznie pomagać. Mam nadzieję, że mój start w 2019 roku choć w małym stopniu pomoże choremu Krzysiowi.”Enea IRONMAN 1% podatku na fundację

 

 

Już wkrótce na stronie internetowej ironmangdynia.pl uruchomiona zostanie specjalna sekcja poświęcona akcji #TRI2help, na którą Was serdecznie zapraszamy. My również będziemy Was informować o rozwoju akcji.

Pomóż Fundacji i naszym Podopiecznym

  Wystarczy że przekażesz 1% swojego podatku dochodowego

1% Podatku fundacja opp fundacja charytatywna

1% Podatku fundacja opp fundacja charytatywna

ZGŁOSZENIE WOLONTARIUSZA

Jako jedynej Fundacji w Polsce, udało się nam zachęcić do współpracy, światowej klasy drużynę piłkarską –  Real Madryt! Dla jednego z naszych podopiecznych, który chorował na Siatkówczaka obuocznego, piłkarze Realu Madryt nagrali specjalny film, w którym po polsku namawiali do wspierania akcji. Filmik odbił się szerokim echem w Mediach i pomógł nam uzbierać potrzebną kwotę 1 500 000zł w dwa tygodnie!

O całej akcji relacjonował m.in. TVN w Dzień dobry TVN i TVN 24

Przejdź do zbiórki

16 grudnia 2018 roku gazeta „Nasze Miasto. Pruszcz Gdański” opublikowała reportaż o koncercie charytatywnym poświęconym Kasi Wondołowskiej. 

Szkoła Muzyczna YAMAHA w Pruszczu Gdańskim i Fundacja BURSZTYNOWYM SZLAKIEM wspólnie zorganizowała muzyczne spotkanie, w trakcie którego uczniowie wykonali utwory świąteczne i adwentowe, aby pomóc wrócić Kasi do zdrowia. W trakcie tego wydarzenia uzbierano 3 043,23 zł.

Problemy Kasi zaczęły się po urodzeniu synka i ustalonego z lekarzem odstawienia leków na arytmię. W trakcie karmienia syna w szpitalu doszło do zatrzymania akcji serca i niedotlenienia mózgu, co doprowadziło do śpiączki. Wielomiesięczna rehabilitacja przyniosła rezultaty, Kasia się wybudziła, obecnie przechodzi intensywną rehabilitację – wszystko rozumie, pamięta, czuje, słyszy i widzi, problemem jest jednak ciało, które potrzebuje więcej czasu. Kasia ma szansę wrócić do pełnej sprawności i zdrowia, potrzebuje jednak środków finansowych na dalszą rehabilitację. Wciąż brakuje 308 421 zł, ale takie akcje przybliżają nas do osiągnięcia celu. 

Artykuł możecie przeczytać tutaj: Pruszcz Gdański Nasze Miasto

naszemiasto.pl 1% Podatku

 

 

 

Firma Brzydale produkująca nietuzinkowe maskotki – pluszaki kolorowe, odrobinę pokraczne i dziwne, ale chwytające za serce – postanowiła zaangażować się w walkę o życie i zdrowie naszych Podopiecznych. Na stronie firmy znajdziemy informację, że „w Brzydalowie jak w prawdziwym życiu, nie ma długowłosych księżniczek, rycerzy w lśniących zbrojach czy skrzatów zaplatających koniom grzywy. To zupełnie inna bajka! Inna, bo prawdziwa.”

Jednak nasi Rycerze i Księżniczki to osoby prawdziwe, zmagające się z realnymi problemami oraz potrzebujące pomocy. Misją założycieli Brzydali jest pokazywanie, że nikt nie jest idealny, ale każdy z nas jest wyjątkowy, dlatego postanowili stanąć na wysokości zadania i przekazywać 5 zł ze sprzedaży każdej zabawki na rzecz Fundacji i jej Podopiecznych. Te nietypowe maskotki możecie znaleźć na stronie www.brzydale.pl – zachęcamy Was zakupów, a firmie Brzydale w imieniu zespołu Fundacji z całego serca dziękujemy.

 

 

Flora Edwards powiedziała : „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.”

Słowa te są wskaźnikiem drogi wielu ludzi, którzy żyją po to, by wspierać i dawać od siebie jak najwięcej innym. Jednymi z takich osób, osób które są światłem w życiu niejednego człowieka, są nasi bohaterowie : Daniel Janowski, Krzysztof Zyskowski i Kamil Szymański. Mężczyźni Ci wpadli na wspaniały pomysł, jakim była akcja „PRZEZ POLSKĘ PO MARZENIA”, polegająca na pokonaniu blisko 700 kilometrowej trasy, poczynając od Faktorii w Pruszczu Gdańskim i kończąc w Nowym Sączu. Co najciekawsze, bohaterowie dali sobie na pokonanie odległości 5 dni, przy czym poruszali się… rowerami. Wszystko to dla naszego Podopiecznego, mieszkańca Tczewa – Jasia Bielińskiego. Przejazd był zaplanowany bardzo szczegółowo i z odpowiednim wyprzedzeniem. Rowerzyści mieli zapewniony nocleg, pożywienie oraz eskortę – motocyklistów.

Trasa rozpoczęła się 1 Września 2018 roku. Daniel Janowiec, jako główny pomysłodawca wydarzenia, czuwał nad wszystkim tak, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Nadzorował On całą akcję oraz promował jej przebieg, podczas gdy Kamil Szymański i Krzysztof Zyskowski pokonywali przeszkody wraz z kilometrami. Jak sami relacjonowali, nie było lekko… Po drodze napotykali wiele przeciwności losu, takich jak kontuzje, awarie sprzętu czy zmiany pogodowe… Niestety, Krzysztof doznał podczas trasy poważnej kontuzji, co zmusiło go do wizyty w szpitalu. Lekarze zalecili założenie gipsu na nogę, lecz Krzysztof nie mógł się na to zgodzić. Jak sam wspomniał, musiał przecież dotrzeć do celu… Musiał pokazać, że mimo, iż walka często jest wykańczająca, a ból i strach jej towarzyszący przybiera rozmiary większe, niż się oczekiwało, to trzeba walczyć… Jeśli ma się cel, to wszystko jest możliwe i wszystko osiągalne!

 

Ogromny wysiłek, wycieńczenie i chwile zwątpienia pojawiały się często, jednak nasi bohaterowie potrafili się z nimi rozprawiać… Wszystkie minusy, zmieniały się w jeszcze większą motywację. Wszystkie chwile zwątpienia były dla nich jeszcze większym motywatorem, jeszcze większym powodem do tego, by wygrać tą walkęPrzecież Jaś walczy tak każdego dnia, przecież On każdego dnia pokazuje wszystkim, że nie ma czasu na poddanie się, że trzeba walczyć, wierzyć i iść do przodu… Nasi bohaterowie walczyli tak, jak każdego dnia walczy nasz dzielny Rycerz Jaś Bieliński.

Jaś jest cudownym dzieckiem. Wokół niego pojawia się kolorowa, jasna aura, która czuwa nad Jego losem. To prawdziwy Rycerz, który każdego dnia udowadnia nam, że się nie podda, że będzie walczył, aż osiągnie cel. Choruje On na Zespół Arnolda Chiariego, wrodzoną chorobę, polegającą na tym, że tylna, dolna przestrzeń jamy czaszkowej jest zbyt mała. Lekarze w Barcelonie chcą podjąć się ryzyka i zoperować wadę. Niestety, kwota operacji jest ogromna. Chłopiec potrzebuje 400 tysięcy euro na leczenie. Możliwości Jego rodziców są ograniczone... Nie są w stanie zgromadzić samodzielnie potrzebnej sumy… A leczenie jest przecież niezbędneJasiu tak naprawdę w każdym momencie może przestać samodzielnie funkcjonować, każdy moment Jego życia jest ryzykiem… Oddycha On dzięki rurce, ponieważ cierpi On na niewydolność oddechową. Tą drogą dostarczany jest też dla Niego pokarm.

Daniel Janowiec odpowiedzialny był również za finał akcji – piknik dla rowerzystów oraz wszystkich zainteresowanych. Włożył On w organizację akcji całe swoje serce, poinformował wielu ludzi, telewizję i gazety. Chciał, aby o Jasiu usłyszała cała Polska. Krzysztof Zyskowski, oprócz tego, że pokonał trasę, to również był współorganizatorem całej akcji. Budował On z Danielem plan akcji krok po kroku. Cel był jeden – pomóc i wesprzeć Jasia. Dodatkowo, wsparcie uzyskało również Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku.

 

Wielu mieszkańców (i nie tylko) czekało z niecierpliwością na naszych bohaterów w Nowym Sączu, w samym sercu miasta. W powietrzu unosił się zapach szczęścia, wdzięczności i podziwu… a przede wszystkim miłość. Miłość do bliźnich, miłość do tych, którzy jej potrzebują najbardziej. Podczas pikniku skorzystać można było z wielu atrakcji : koncerty, występy i pokazy, a także to, co najcenniejsze dla najmłodszych – dmuchane zamki i zjeżdżalnie, malowanie buziek, różnego rodzaju konkursy i loterie. 

Nasi bohaterowie chcieli zrzeszyć jak największą ilość ludzi i zagospodarować w ich sercu miejsce dla Jasia. Chcieli pokazać ludziom, że pomaganie jest ważne i przyjemne – bez względu na trudności i przeciwności losu, bez względu na pogodę czy miejsce zamieszkania, bez względu na wiek czy płeć. Każdy może pomagać potrzebującym. Bohaterski czyn miał otworzyć ludzkie serca na pomoc, pobudzić ludzi do myślenia w dobrym kierunku, do myślenia o innych i dla innych. Inicjatywa ta była symbolem solidarności ludzkiej i pomocy – tej bezinteresownej, płynącej prosto z serca. 

 

 

 

 

 

Krzyś Jendrusiak, Podopieczny naszej Fundacji, waleczny Rycerz, który tryska energią i przekazuje ją wszystkim dookoła. Tym razem to On dostał wielką dawkę energii… od setek ludzi!

Dnia 8 Września 2018 roku, na Terenach Zielonych przy Stadionie Wrocław, odbył się koncert charytatywny na rzecz chłopca, o nazwie „Charytatywne zakończenie lata – Rycerze Krzysia”. Zagrali między innymi : Raper Kasta, Formacja Verix, Aga En, Alicja Wojtczak, Formacja Gentelman`s i M-Power. Oprócz występów muzycznych, było wiele atrakcji, takich jak pokaz służb ratowniczych i szkolenia z Pierwszej Pomocy, Prezentacja zawodników K1, licytacje charytatywne… Dzieci mogły skorzystać ze strzelnicy Mega Bańki oraz poskakać na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach. Oczywiście wolontariusze zaopatrzeni byli również w farbki do malowania buziek, więc wszyscy zainteresowani mogli zaprezentować się w nowej odsłonie z nową twarzą – lwa, motylka czy słoneczka 🙂

Krzyś jest wyjątkowym dzieckiem, chłopcem tryskającym energią, wiecznie wesołym i uśmiechniętym. W ciężkich chwilach Jego uśmiech odpycha ciemne chmury i rozpromienia wszystko dookoła. Diagnoza, jaka została postawiona Krzysiowi 4 lata temu, to Dziecięce Mózgowe Porażenie, wzmożone napięcie mięśni wraz z elementami Atetozy oraz padaczka. Cel naszej zbiórki dla Krzysia to podanie komórek macierzystych oraz rehabilitacja. Mimo tych wszystkich przeciwności losu, mimo bólu i cierpienia, Krzyś jest wzorem do naśladowania – pokazuje On wszystkim dookoła, że z życia trzeba się cieszyć w każdym momencie Jego trwania.

Mieliśmy tą przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu i na własne oczy widzieć ten piękny szczery uśmiech Krzysia, który nie mógł uwierzyć, że ma tak wielkie grono przyjaciół, którzy wspierają go świetnie się przy tym bawiąc! Jak zwykle zaopatrzeni byliśmy w swój namiot, basen z kulkami i wiele innych, przeróżnych artykułów służących dzieciom za atrakcje 🙂


Kolejny dzień niósł za sobą kolejną dawkę energii, kolejny zastrzyk szczęścia dla naszego Krzysia! W Niedzielę odbył się 36.PKO Wrocław Maraton, który nie tylko spowodował u zawodników pot na czole, ale również radość w sercu. 9 Września maratończycy dawali z siebie wszystko, by pomóc naszemu Krzysiowi oraz Wiktorii, dziewczynce, która tak jak Krzyś potrzebuje wsparcia.

W tej walce mógł pomóc każdy z biegaczy – chętnym przyczepiano na koszulce identyfikator akcji, kartkę z napisem „Biegnę dla Krzysia i Wiktorii”.
Tym sposobem, Fundacja PKO Banku Polskiego miała szansę przełożyć zaangażowanie i pomoc zawodników na darowiznę – za każdą karteczkę z hasłem, Fundacja PKO Banku Polskiego mogła przekazać darowiznę na rzecz Krzysia i Wiktorii. Zebrane pieniądze trafiły na konta fundacji – naszej, by przekazać je Krzysiowi oraz do Fundacji, której podopieczną jest Wiktoria.Duch sportowy opanował nie tylko biegaczy ale i kibiców, także tych najmłodszych. Dzieci, w oczekiwaniu na bohaterów przekraczających metę, mogły aktywnie spędzić czas przy Stadionie Olimpijskim w miasteczku lekkoatletycznym, gdzie czekały na nie atrakcje takie jak skok wzwyż, bieg przez płotki czy pchnięcie kulą, tak więc najmłodsi również mieli okazję się wykazać, a przy okazji świetnie się bawić!

Więcej na temat 36.PKO Wrocław Maratonu i akcji „Biegnę dla Krzysia i Wiktorii” znajdziecie pod linkami :
wroclawmaraton.pl
bankomania.pkobp.pl
gazetawroclawska.pl
sportowy24.pl

 

Dnia 15 Września 2018 roku, miało miejsce wielkie charytatywne wydarzenie, w którym uczestniczyło 12 miast z 12 stadionami lekkoatletycznymi i setkami tysięcy ludzi – sportowców, kibiców, przyjaciół – ludzi o wielkim sercu. Cel był jeden – pomoc potrzebującym dzieciom i zebranie dla nich jak największej kwoty pieniędzy na posiłki.

Akcja PKO Bieg Charytatywny jest ogólnopolską inicjatywą PKO Banku Polskiego. To już kolejna, czwarta impreza zrzeszająca wielu ludzi – sportowców, ludzi aktywnych, dzieci i rodziców, a przede wszystkim ludzi, którzy swoim działaniem chcą pomóc innym, słabszym, potrzebującym. Impreza pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” skierowana jest do wszystkich, którzy lubią pomagać innym, a przy okazji lubią dobrą zabawę… Bo pomagać można na wiele sposobów!  Każdego roku, we Wrześniu, na 12 stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach, bierze udział w sztafecie tysiące zawodników w pięcioosobowych drużynach. Wielu zawodników, kibiców i jeden cel – POMOC POTRZEBUJĄCYM. W tym biegu nie ma mety, nie ma linii końcowej… liczy się ilość okrążeń. Im więcej kółek, tym więcej posiłków zostaje przekazanych potrzebującym dzieciom. Dlatego nasi bohaterzy zawsze dają z siebie wszystko bo wiedzą, że walczą za innych i dla innych!

Oczywiście nie zabrakło i nas! Nasi wolontariusze dopingowali swoją drużynę z całych sił! Zabawa, śmiech, integracja a przede wszystkim chęć niesienia pomocy – magia tej cudownej atmosfery cały czas nam towarzyszyła i sprawiała, że z naszych twarzy nie znikał uśmiech.

 

Karolina Gorczyca, znana aktorka i telewizyjna i teatralna, a zarazem ambasadorka wydarzenia, również po raz kolejny czynnie wspierała akcję. Jak sama mówi, wielu ludzi jest chętnych do pomocy, a przy takich akcjach mają możliwość pomagania w inny sposób, niż przekazanie pieniędzy. Ludzie o wielkim sercu mogą przyjść i wesprzeć potrzebujących swoją obecnością.

Dzięki akcji, tysiące osób ma możliwość okazać wsparcie swoimi czynami. Podczas wydarzenia wielu ludzi poznaje ciekawe osobowości, czy też spotyka się z przyjaciółmi, by jeszcze bardziej, z całych swoich sił wspomóc potrzebujących! To wspaniała akcja, zrzeszająca ludzi o wielkim sercu. W biegu brało udział mnóstwo osób – profesjonalni biegacze, amatorzy, a nawet dzieci. Nutka rywalizacji w tej sytuacji wpływa bardzo pozytywnie. Każdy chce być jak najlepszy, każdy chce wnieść od siebie jak najwięcej i co najważniejsze, wszystkich biegaczy jak i kibicujących łączy ten sam cel, czyli chęć niesienia pomocy innym. Tego roku, kibice również mieli możliwość się wykazać. Drużyna, która najgłośniej dopingowała swojemu zespołowi, mogła otrzymać wyróżnienie – możliwość wskazania celu charytatywnego, na który Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 10 000 złotych. Daliśmy z siebie wszystko i jak się okazało, nie było to na marne! 10 000 złotych przeznaczono dla naszej Fundacji. Po raz kolejny pokazaliśmy, że walcząc dla potrzebujących, daje się z siebie ponad 100 procent! 🙂

W Warszawie pokonano 2587 okrążeń. Natomiast w całej Polsce pokonano 30 915 okrążeń, co dało 12 366 kilometrów! Zebrano 652 826 złotych dla potrzebujących dzieci.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ <3

 

 

 

Kajetan jest już po operacji! Zobaczcie, jak świetnie radzi sobie nasz Rycerz 🙂

26 Lipca 2018 roku, Kajetan czekał na swoją pierwszą operację w szpitalu St. Louis w USA. Nerwy, strach i niepewność… Rodzina i przyjaciele wspierali Kajetana i siebie nawzajem, przesyłając całą swoją energię chłopcu…

Następny dzień był jednym z najważniejszych w życiu Kajetana i Jego rodziców. „Nie jest łatwo, kiedy nie możesz nic zrobić, a Twoje dziecko nie czuje się dobrze… „– mówili rodzice. Na szczęście operacja przebiegła zgodnie z planem a Kajetan dzielnie walczył o to, by wygrać ze złem i o to, by nie stracić energii! Chłopiec musiał nauczyć się na nowo chodzić, ponieważ zupełnie inne odczucia towarzyszyły mu od tego czasu. „Zupełnie inaczej czuł swoje nogi, to były tak na prawdę Jego pierwsze nowe kroki, a zarazem wielka radość!”. Kajetan każdego dnia wzmacniał mięśnie swoich nóg poprzez ćwiczenia i rehabilitację. Wiedział, że musi ciężko pracować by w przyszłości móc biegać po podwórku i kopać piłkę 🙂

10 Sierpnia był kolejnym z najważniejszych dni. Kolejna operacja, ponownie strach i nerwy… Na szczęście łzy rodziców były łzami szczęścia – operacja się powiodła, Kajetan mimo bólu walczył bardzo dzielnie. „Teraz i On wie, że nogi można wyprostować… Jazda rowerem to świetny masaż dla Jego mięśni.”– mówiła mama Kajetana. Chłopiec nadal dzielnie walczył i każdego dnia pokazywał, że się nie podda. „Tęskniliśmy za domem, chcieliśmy już wracać do Polski i cieszyć się z naszym Synkiem we własnym, domowym kącie… Ale wiedzieliśmy, że musimy być dzielni dla naszego Rycerza!”. Chodzenie na bieżni i ćwiczenia wzmacniające mięśnie nóg dawały coraz lepsze efekty 🙂

22 Sierpnia był równie decydujący – kontrolna wizyta u dr TS PARK i dr M. DOBBS. Niepewność, ale też wielka nadzieja… I decyzja! Kajetan wraca do domu, do Polski! „Szczęście nie do opisania, w końcu wracaliśmy do domu i mogliśmy się cieszyć sukcesami naszego Syna!”– mówią rodzice.

Co dalej? Ciężka praca, rehabilitacja, ćwiczenia… Powrót do zdrowia – to najważniejsze. Bieżnia to nowa przyjaciółka Kajetana 🙂 Chodzenie tyłem i bokiem, przeróżne kombinacje to teraz codzienna rutyna. A przy tym wiele szczęścia i radości 🙂 Kajetan robi już nawet przysiady… „To niezwykłe patrzeć, jak nasze dziecko dokonuje tak wielkich kroków, tak wielkich postępów… To najlepsze, co rodzic może zobaczyć! Rozwój i postępy swojego dziecka. Tak więc każdego dnia wspólnie z Kajetanem walczymy o Jego zdrowie i o Jego przyszłość.”

 

 

X

Wybierz metodę płatności

payu
paypal
przelew tradycyjny
Deklarowana kwota
Dotacja anonimowa
Ukryj kwotę
Imię(nick)
Słowa wsparcia
Koszt obsługi zbiórki
Zgadzam się dodatkowo pokryć koszt obsługi zbiórki
Do deklarowanej kwoty zostanie doliczona jednoprocentowa prowizja pobierana przez PayU.

Darowizny wpłacić można na konto:

Fundacja „Rycerze i Księżniczki”
ul.Jana Nowaka-Jeziorańskiego 52F, lok.89
03-982 Warszawa
PKO Bank Polski
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142

Wyślij SMS o treści

POMOC

na numer 75265

(koszt wiadomości 5,00 zł netto, 6,15 zł brutto z VAT)