Nasza cudowna ambasadorka Karolina Gorczyca po raz kolejny włącza się w działania Fundacji Rycerze i Księżniczki i udowadnia, że altruizm, wielkie serce i bezinteresowne zaangażowanie w walkę o zdrowie i życie Podopiecznych Fundacji są dla niej najważniejszymi wartościami.

Cudowna kariera Karoliny Gorczycy, która łączy role aktorki, sportsmenki i matki nie przeszkadza jej w znajdowaniu czasu, na włączanie się w działania charytatywne. Jako Fundacja Rycerze i Księżniczki jesteśmy szczególnie dumni, że to właśnie nas obdarzyła swoim zaufaniem i wystąpiła w filmie namawiającym do przekazywania 1% podatku dochodowego.

Przekaż 1% podatku – KRS 0000557412

Kochani, okres rozliczania 1% nadal trwa. To niezwykle ważny czas, a decyzja, którą podejmiecie, może wpłynąć na życie innych ludzi. Aby przybliżyć Wam historie, z którymi każdego dnia zmagają się Podopieczni naszej Fundacji, nagraliśmy krótki film.

Cała akcja nie udałaby się, gdyby nie zaangażowanie wielu ludzi o dobrych sercach, jednak najbardziej chcielibyśmy podziękować naszej niezastąpionej Ambasadorce. Karolina Gorczyca – aktorka po raz kolejny udowadnia jak wspaniałym i empatycznym jest człowiekiem. Jej matczyna troska nie ogranicza się wyłącznie do własnych dzieci, ale swoim ogromem obejmuje również tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Jej obecność, wsparcie, gotowość do pomocy jest dla nas ogromną inspiracją. Cieszymy się, że tak wielka osobistość stanęła na naszej drodze i zdecydowała się kroczyć z nami ramię w ramię, w celu ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka. KAROLINO – DZIĘKUJEMY!

Was również prosimy o otwartość serc. Mamy nadzieję, że zdecydujecie się pomóc naszym Podopiecznym.

Przekaż 1% podatku Podopiecznym Fundacji Rycerze i Księżniczki
KRS: 0000557412

Odwiedź stronę i sprawdź jak to zrobić, udostępnij znajomym!
👉 www.rik.pl/1procent

Twój 1% ma wielką moc i sprawi, że inni będą mogli zacząć żyć na 100%
#rycerzeiksiezniczki #rik #frik #fundacja #charityred #pomoc #wsparcie #instamom #nadzieja #life #help #love #family #KarolinaGorczyca

____________________________
Fundacja „Rycerze i Księżniczki”
ul.Jana Nowaka-Jeziorańskiego 52F, lok.89
03-982 Warszawa
PKO Bank Polski
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142

Opublikowany przez Fundacja Rycerze i Księżniczki Wtorek, 26 lutego 2019

Karolino, z całego serca bardzo Ci dziękujemy!

Was również prosimy o otwartość serc. Mamy nadzieję, że zdecydujecie się pomóc naszym Podopiecznym.

Jak przekazać 1%?

W najbliższą sobotę, 13 kwietnia odbędzie się Wielkanocny Charytatywny Piknik dla naszej Podopiecznej, Zuzi Frączkiewicz.

Karczma Smaczna Chata wraz z Fundacją Strefa Kultury oraz Grupą Mamy z Wesołej i Okolic, organizuje specjalny piknik charytatywny dla dwóch mieszkanek dzielnicy Wesoła w Warszawie, jedną z nich jest Zuzia Frączkiewicz.

Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa całe rodziny. W planach wyjątkowe i liczne atrakcje. Wśród nich:

 • Warsztaty plastyczne
 • Warsztaty kulinarne
 • Targi rękodzieła
 • Występ Lidii Sadowej – Elsy z Krainy Lodu
 • Bajkowy występ grupy teatralnej Papahema
 • Pokazy Strażaków w OSP Wesoła i zwiedzanie wozu strażackiego
 • Degustacja domowych smakołyków
 • Licytacje prowadzone przez Krzysztofa Skórzyńskiego

Piknik rozpocznie się o godzinie 11 przy ul. Objazdowej 3 w Warszawie.Będzie to wyjątkowe wydarzenie, w które włącza się wiele cudownych, utalentowanych i wyjątkowych osób, które chcą pomóc naszym małym sąsiadom potrzebującym pomocy!!!” – zapowiadają organizatorzy. 

Serdecznie dziękujemy za wsparcie zbiórki Zuzi i zachęcamy wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic do wzięcia udziału w akcji! Można aktywnie spędzić sobotnie popołudnie, pomagając przy tym potrzebującym.

Zuzia jest naszą Podopieczną od listopada 2017 roku, choruje na Zespół Moebiusa, co wiąże się z paraliżem mięśni twarzy. Dziewczynka nie potrafi zamykać powiek, a jej gałki oczne rozbiegają się w przeciwnych kierunkach. Jednak zespół Moebiusa to nie tylko brak ekspresji twarzy, ale również niewielkie deformacje kończyn i języka. Co 10-12 dni, Zuzia przechodzi również tzw. „odlot”, charakteryzujący się apatią i brakiem reakcji na bodźce, a towarzyszące mu silne bóle głowy sprawiają, że Zuzia się samookalecza, by ulżyć swoim mękom… Nadal nie wiadomo, co jest przyczyną tych ataków. Rodzice zbierają na leczenie, diagnostykę i rehabilitacje.

W sobotę, 6 kwietnia, łowicka grupa FrostTeam zorganizowała spacer z kijkami pod hasłem „Szuranie dla Marty”. 10-kilometrowa trasa rozpoczęła się o godzinie 12 przy muszli koncertowej w Łowiczu i zakończyła przy Domie Ludowym w Ostrowie. Po ukończonym marszu na uczestników czekało ognisko z kiełbaskami, zupa cebulowa i pieczone ziemniaki z gzikiem oraz ciepłe i zimne napoje.

Opłata wpisowa wynosiła minimum 20 zł, pod koniec wydarzenia odbyły się również licytacje charytatywne zasilające zbiórkę Marty. Łącznie udało się zebrać 6 693 zł!

Ale to nie koniec dobrych wiadomości! Firma Alles, produkująca specjalistyczną bieliznę dla kobiet dotkniętych rakiem piersi, przyjęła wyzwanie grupy Frost Team i zobowiązała się przeznaczyć dodatkową kwotę na leczenie, jeżeli w wydarzeniu weźmie udział sto osób. I udało się to osiągnąć!

Oprócz Firmy Alles patronat nad imprezą objęli również Mleczarnia Łowicka, przychodnia-Fundacja Swoboda oraz przewoźnik „Busy Łowicz”. 

Na facebookowej stronie wydarzenia Pani Marta napisała:

„Milenko i Marcinie dziękuje Wam za wspaniały pomysł i organizacje sobotniego szurania. 
Rangę imprezy zdecydowanie podnoszą sponsorzy, których znaleźliście: firma Alles, Mleczarnia Łowicka, przychodnia-Fundacja Swoboda oraz nasz przewoźnik „Busy Łowicz”. 
Ogromnie jestem Wam wszystkim wdzięczna za niesioną mi pomoc. 
Odkąd poprosiłam o wsparcie na portalu społecznościowym, czuję że wokół mnie są sami cudowni ludzie o wielkich sercach. 
To dzięki Wam i wsparciu mojej Fundacji RYCERZE I KSIĘŻNICZKI, której jestem podopieczną, udało się już uzbierać ponad 50000 zł. 
W piątek w trakcie mojej drugiej chemioterapii zostanie mi już podana pierwsza, podwójna dawka Perjety. 
Dziękuję Wam z całego serca.”.

My również serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przebieg akcji – organizatorom, uczestnikom i sponsorom. Wasze wielkie serca są niesamowitą motywacją. Do osiągnięcia celu zbiórki pozostało jeszcze niecałe 25 000 zł, ale wspólnymi siłami na pewno uda nam się zebrać potrzebną kwotę i pomóc Marcie w powrocie do zdrowia <3

Więcej informacji i zdjęć znajdziecie na portalu łowicz24.eu oraz łowiczanin.info

Również na niedzielnym maratonie filmowym w kinie Fenix udało się zgromadzić kinomanów o wielkich sercach. Cały dochód z wydarzenia wyniósł 1386 zł i w całości zasili zbiórkę Marty.

 

 

Już jutro, w sobotę 6 kwietnia, podczas Judo Legia CUP 2019 odbędzie się specjalna Akcja Zbiórki Krwi dla Jasia Karwowskiego.

Jaś ma 6 lat i  po raz trzeci musi zmierzyć się z bezlitosnym potworem – złośliwym nowotworem prawego oczka. Kiedy w lutym 2019 roku, na badaniu kontrolnym stwierdzono odrost guza w oczodole, Jaś wraz z rodzicami po raz kolejny musiał stanąć do zaciętej walki o życie. Na szczęście każdy z nas ma w sobie ogromną moc, dzięki której rodzina nie musi stawać do boju samotnie. Jednym ze sposobów okazania wsparcia naszemu dzielnemu wojownikowi,  jest oddanie dla niego krwi.

Klub Judo Legia Warszawa poruszony losem naszego walecznego Podopiecznego, wyszedł z genialną inicjatywą. Podczas sobotnich zawodów Judo Legia CUP 2019 w Hali OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 40 w Warszawie, będzie można nie tylko kibicować sportowcom. ale również  oddać krew specjalnie dla Jasia. Takie realne wsparcie jest w tym momencie niezwykle istotne, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu. Jeśli sami nie możecie oddać krwi, zabierzcie znajomych, którzy będą mogli to zrobić. Dla każdego krwiodawcy przewidziany jest prezent w postaci koszulki Judo – sport walki z rakiem oraz pyszny posiłek regeneracyjny.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji, a Klubowi Judo Legia CUP 2019 ogromnie dziękujemy za inicjatywę i ogromne serca, otwarte na drugiego człowieka.

W marcu pisaliśmy Wam o inicjatywach podjętych przez mieszkańców Skowarcza w celu nagłośnienia i wsparcia zbiórki Kasi Wondołowskiej. Dzisiaj wracamy, aby opowiedzieć Wam o efektach tych działań. To historia o ludzkiej empatii, przełamywaniu granic i nadziei na lepsze jutro.

5 marca Pan Dariusz Skolimowski wyruszył na podbój Arktyki – samotną wyprawę po lodowcach „Solo Svalbard Adventure” zadedykował naszej Podopiecznej, Kasi Wondołowskiej. Pan Dariusz jest pierwszym Polakiem, który samotnie zdobył szczyt w Arktyce w sezonie zimowym.

„Chciałbym, żeby to był bodziec dla Kasi, że pamiętamy o niej, że wszystkie bariery da się pokonać, jeśli ma się wokół siebie życzliwych ludzi i jeśli mamy w sobie wewnętrzną siłę. Mam nadzieję, że jak usłyszy, że idę zdobyć ten szczyt z myślą o niej, będzie miała bodźce do dalszej motywacji do powrotu do zdrowia.” – tak o źródle całej wyprawy opowiadał Pan Dariusz przed wyruszeniem w drogę. 

Trasa podróży obejmowała 150 km po lodowcach i zaowocowała zdobyciem szczytu Nowtontoppen (1700 m n.p.m.). Podróżnik musiał stawić czoła nieustannie zmieniającym się warunkom pogodowym, jednak na szczęście ominęło go niebezpieczeństwo zetknięcia się z niedźwiedziami. W trakcie marszu nie spotkał również żadnego człowieka – samotną wyprawę zakłóciło tylko obecność sześciu stworzeń – ptaka i pięciu reniferów.  O szczegółach podróży Pan Dariusz opowiadał w zeszłą sobotę (30 marca) na spotkaniu powitalnym zorganizowanym przez wójta gminy Pszczółki, sołtysa Skowarcza oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Świetlica była zapełniona po brzegi – nie zabrakło również Kasi i jej rodziny. Zgromadzona publiczność mogła obejrzeć sprzęt podróżnika i wysłuchać koncertu zdolnych wykonawców z Muzycznej Kuźni Talentów. Nie obyło się również podarunków i tortu. Więcej szczegółów o tej niezwykłej wyprawie znajdziecie na portalu Nasze Miasto 

Panu Dariuszowi serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu i udanej wyprawy. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym mieszkańcom gminy Pszczółki i Skowarcza, zwłaszcza Panu Dariuszowi Skolimowskiemu za organizację wyprawy, Panu Mirosławowi Bury – kierownikowi Stowarzyszenia Muzycznej Kuźni Talentów za przygotowanie młodzieży do koncertu, wszystkim występującym, wójtowi gminy Pszczółki, sołtysowi Skowarcza, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich. Jesteśmy również wdzięczni proboszczowi parafii w Pszczółkach, który zezwolił i zaangażował się w prowadzenie zbiórki pieniędzy do puszek po niedzielnych mszach świętych.

 

Każda akcja, każde zaangażowanie, udostępnienie i nagłośnienie zbiórki przybliża nas do osiągnięcia celu – przywrócenia Kasi sprawności i pełnej obecności w życiu ukochanego Synka.

 

Marta została naszą Podopieczną w marcu tego roku. Miesiąc wcześniej usłyszała diagnozę – złośliwy nowotwór piersi HER2 potrójnie dodatni. Aby wygrać walkę z chorobą, kobieta musi przyjąć serię leku Perjeta, który jest niezwykle skuteczny, ale niestety nie podlega refundacji. Leczenie i późniejsza rehabilitacja są kosztowne – Marta w szybkim tempie musi zebrać 110 000 zł.

Na pomoc przybyła gmina Łowicz, w której mieszka nasza Podopieczna. Portale łowiczanin.info,  łowicz24.eu oraz Nasze Miasto Łowicz apelują do mieszkańców o wsparcie. Również Łowicki Ośrodek Kultury wykazał się zaangażowaniem i zorganizował specjalny seans filmu Faworyta, podczas którego udało się zebrać 2.400 zł. Kino Fenix zaplanowało już kolejne wydarzenie – maraton filmowy dla Marty, na który serdecznie Was zapraszamy. Filmy będą wyświetlane 07 kwietnia w kinie Fenix, cegiełki na pojedynczy seans można nabyć za 15 zł w kasie kina codziennie od 16.00 do 20.00 

W programie maratonu filmowego:
14:30 – Paddington 2
16:45 – Robin Hood: Początek
19:05 – Boska Florence

Działają również osoby prywatne – pani Justyna Bogusz stworzyła bazarek aukcyjny, na którym każdy może wystawić lub licytować przedmioty, wspierając tym samym zbiórkę Marty.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za wielkie serca i chęć niesienia pomocy i prosimy o dalsze wsparcie dla niezwykle walecznej i dzielnej kobiety, jaką jest Marta.

Dzięki współpracy z Clear Channel Polska mogliśmy przeprowadzić kampanię outdoorową, zachęcającą do przekazania 1% podatku na rzecz naszych Podopiecznych.

 

Firma Clear Channel Polska już po raz drugi pokazała,  jak istotna jest dla niej działalność na rzecz potrzebujących. Dzięki wielkim sercom pracowników, którzy z zaangażowaniem wsparli nas w szerzeniu prowadzonych przez nas działań, mogliśmy wyjść na ulice polskich miast i również w ten sposób nagłaśniać historie naszych Podopiecznych.

W ramach naszej pierwszej współpracy w listopadzie 2017 roku (o której możecie poczytać TUTAJ)  informowaliśmy o zbiórkach prowadzonych wówczas zbiórkach. Tym razem skupiliśmy się na promowaniu kampanii 1% i w ciągu całego lutego zachęcaliśmy do przekazywania naszym Podopiecznym 1% podatku mieszkańców Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Gdańska oraz Gdyni. Na 17 citilightach pojawiły się plakaty m.in. z Michałem Perliceuszem, Oskarem Kiedrowiczem i Zuzią Frączkiewicz.

Nasza akcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, za co jesteśmy niezwykle wdzięczni całej firmie Clear Channel Polska. Bardzo się cieszymy, że kolejny raz mogliśmy wspólnie walczyć o zdrowie tych najbardziej potrzebujących.

W imieniu własnym, oraz naszych Podopiecznych – Dziękujemy!!!

 

Zachęcamy do obejrzenia relacji z przeprowadzonej kampanii:

26 lutego w Radiu Gdańsk w trakcie audycji Kawałek świata i herbata można było usłyszeć  historię naszej Podopiecznej Kasi Wondołowskiej i działaniach podjętych przez lokalną społeczność w celu niesienia jej pomocy.

W trakcie prawie dwudziestominutowej audycji, prowadzący Włodek Raszkiewicz rozmawiał z wójtem gminy Pszczółki, Maciejem Urbankiem, podróżnikiem Dariuszem Skolimowskim oraz Mirkiem Burym ze Stowarzyszenia Muzycznej Kuźni Talentów. Każdy z mężczyzn działa na innym polu, wszyscy jednak na zaangażowali się w działania mające na celu wsparcie Kasi Wonodołowskiej. Dariusz Skolimowski już jutro wyrusza na wyprawę „Solo Svalbard Adventure”, podczas której chce zdobyć najwyższą górę Spitsbergenu Newtontoppen (1713 m n.p.m.), a to wszystko z dedykacją dla Kasi! To nie jedyne działania podejmowane przez mieszkańców miejscowości Skowarcz, z której pochodzi nasza Podopieczna. Wójt gminy opowiadał o planowanym koncercie „Kuźnia dla Kasi”, a szef Kuźni planach włączenie do inicjatywy innych np. kluby motorowe i zrobić przy okazji „1 Zlot Motorowy w Pszczółkach”.  Wszyscy z ogromną energią i zaangażowaniem dołączają do pomocy Kasi, za co ogromnie dziękujemy. Im więcej akcji i wydarzeń, tym większa szansa na powrót Kasi do zdrowia.
Cała audycja dostępna do posłuchania TUTAJ

skowarcz1 skowarcz2

 

 

 

 

 

PIT 2018

PIT 2018

Podatkowa rewolucja. Miliony Polaków rozliczą PIT 2018 w jednej chwili, jednak czy bez szkody dla Organizacji Pożytku Publicznego zbierających środki z 1%?

Niewątpliwe ułatwienie, bez wizyty w urzędzie, zbierania PIT-ów od pracodawców, płacenia biurom rachunkowym – taki ma być „Twój e-PIT”. Miliony Polaków będą mogły rozliczyć się automatycznie. Od dzisiaj to podatnik sprawdza, czy fiskus prawidłowo rozliczył zeznanie roczne. Edycja wskazana jest jedynie w przypadkach gdy posiada się uprawnienia do ulg i chce się odzyskać część nadpłaconego podatku. Równie ważne jest wskazanie organizacji OPP, która otrzyma 1% podatku. Jeżeli taka zmiana nie zostanie dokonana, wyliczona automatycznie wartość podatku zostanie przekazana do tej samej organizacji, którą podatnik wsparł w zeszłym roku.

Aby lepiej zrozumieć zmiany, jakie nastąpiły zachęcamy do obejrzenia materiału z Fakty TVN emitowanego 12 lutego br.

Prosimy, aby wesprzeć jednym procentem Fundację Rycerze i Księżniczki. Dla naszych Podopiecznych to niebywała szansa na szybszy powrót do zdrowia. W ramach środków zgromadzonych w ten sposób możemy zapewnić m.in.

 • Szczegółową diagnostykę chorób u renomowanych lekarzy
 • Wyjazdy do zagranicznych klinik
 • Leczenie operacyjne
 • Zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego
 • Zakup lekarstw i środków medycznych
 • Kosztowną rehabilitację

Gwarantujemy, że Twój 1% podatku trafi do tych, którzy najbardziej tego potrzebują

Fundacja Rycerze i Księżniczki
KRS: 0000557412

Hasłem przewodnim tegorocznych zawodów Enea IRONMAN 70.3 Gdynia i IRONMAN 5150 Warsaw jest charytatywność. W tym celu została zorganizowana akcja #TRI2help, o której pisaliśmy już tutaj.

Jej założeniem jest zebranie w ciągu roku 1 mln złotych na cele charytatywne. W akcję będzie zaangażowanych niemal 30 polskich gwiazd kultury, mediów i sportu – m.in. Tomasz Karolak, Beata Sadowska, Jacek Kurowski, Tomasz Jachimek, Paweł Korzeniowski i oczywiście nasza niezastąpiona Karolina Gorczyca.  Każda z gwiazd zadeklarowała udział w zawodach triathlonowych w Warszawie lub Gdyni pod warunkiem zebrania na wskazaną przez siebie organizację charytatywną określonej kwoty. Nasza ambasadorka, Karolina Gorczyca, postanowiła wesprzeć Krzysia Jendrusiaka, Podopiecznego naszej Fundacji, chorującego na Dziecięce Mózgowe Porażenie, wzmożone napięcie mięśni wraz z elementami Atetozy oraz padaczkę.

Wy również możecie zaangażować się w tę akcję. Wejdźcie na stronę www.ironmangdynia.pl/tri2help, znajdźcie profil Karoliny Gorczycy i wpłaćcie dowolną kwotę na wskazany przez nią cel. 

Tegoroczne zawody odbędą się 11 sierpnia, ale już teraz nstronie internetowej akcji, można obejrzeć krótkie filmy z udziałem ambasadorów #TRI2help, w których nieco szerzej opisują cele swoich zbiórek. Jak zapowiadają organizatorzy, to dopiero początek i już w najbliższych dniach możemy się spodziewać dołączenia do akcji kolejnych osób. Będziemy Was informować na bieżąco o postępach akcji. 

 

Możesz pomóc Podopiecznym Fundacji.

Wystarczy że przekażesz 1% swojego podatku dochodowego

1% Podatku fundacja opp fundacja charytatywna

1% Podatku fundacja opp fundacja charytatywna

ZGŁOSZENIE WOLONTARIUSZA

Portal mieszkańców Siechnic apeluje o pomoc dla Michała Perliceusza.

Michał Perliceusz - 1% podatku na fundację

Michaś jest naszym Podopiecznym od kwietnia 2017 roku. Chłopiec zmaga się z powikłaniami po udarze mózgu, którego doznał w wieku 9 miesięcy. Lekarze podejrzewają u niego chorobę MoyaMoya, niezwykle rzadką i trudną do zdiagnozowania. O sytuacji chłopca napisał ostatnio portal siechnice.com.pl, poświęcony mieszkańcom rodzinnego miasta Michasia.Bardzo nas cieszy lokalne wsparcie okazane naszemu Rycerzowi. Wy również możecie Go wesprzeć, wpłacając darowizny, biorąc udział w aukcjach oraz przekazując swój 1% na Michała (przy rozliczeniu podatkowym należy podać KRS: 0000557412 z dopiskiem: 0042 Michał Perliceusz).

 

 

Możesz pomóc Michałowi Perliceuszowi i innym Podopiecznym Fundacji

  Wystarczy że przekażesz 1% swojego podatku dochodowego

1% Podatku fundacja opp fundacja charytatywna

1% Podatku fundacja opp fundacja charytatywna

ZGŁOSZENIE WOLONTARIUSZA

W październiku pisaliśmy o akcji PRZEZ POLSKĘ PO MARZENIA zainicjowanej przez Daniela Janowiec, Krzysztofa Zyskowskiego i Kamila Szymańskiego. Teraz mamy ciąg dalszy.

1% podatku

1% podatku

Rozpoczynając akcję, mężczyźni zaplanowali rowerowe pokonanie trasy z Pruszcza Gdańskiego do Nowego Sącza (703 km) w 5 dni. Mimo wielu przeszkód cel udało się zrealizować, a wszystko po to, aby wesprzeć naszego Podopiecznego Jasia Bielińskiego.

Nie zaprzestali na tym swojej działalności. Dalej organizują akcje charytatywne, przybliżające Jasia do osiągnięcia celu – zebrania pieniędzy i wyjazdu do Barcelony, na ratującą życie operację neurologiczną. Założyli grupę na facebooku „Licytacje dla Jasiulka Bielińskiego” oraz myślą o zorganizowaniu koncertu charytatywnego.

„Od 1 września do 4 grudnia udało nam się zebrać 19 714,94 zł. Zachęcamy do pomocy, do wsparcia przez facebooka, do wpłat na konto fundacji, do przekazywania gadżetów na licytacje. Pieniądze z zakupionych na licytacji rzeczy trafiają na konto fundacji Rycerze i Księżniczki (z dopiskiem Przez Polskę po marzenia), do której należy Jasiu i są gromadzone na jego koncie. Ceny, od których zaczynają się licytacje nie są wysokie. Często startujemy od 10 zł i ustalamy czas trwania na tydzień czy dwa. Myślimy także o zorganizowaniu koncertu charytatywnego dla Jasia w Pruszczu.”

Więcej informacji znajdziecie na stronie Naszego Miasta.


Możesz pomóc Jasiowi Bielińskiemu i innym Podopiecznym Fundacji

  Wystarczy że przekażesz 1% swojego podatku dochodowego

1% Podatku fundacja opp fundacja charytatywna

1% Podatku fundacja opp fundacja charytatywna

ZGŁOSZENIE WOLONTARIUSZA

W niedzielę 06.01 w Malborku odbył się koncert charytatywny
poświęcony Szy
mkowi Mazurczakowi.Szymon Mazurczak - 1% podatku na fundację

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zespół Balbina w ramach Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce. Impreza przyciągnęła bardzo dużo osób, chcących nie tylko posłuchać występu lokalnych zespołów i wokalistów, ale przede wszystkim wesprzeć Szymka w jego drodze po zdrowie.

Jak podaje Nasze Miasto –  Zamkowy Karwan w niedzielny wieczór (6 stycznia) wypełnił się po brzegi ludźmi, którzy chcieli pomóc Szymkowi Mazurczakowi, 15-letniemu malborczykowi znajdującemu się w śpiączce. 

Występy zostały przedzielone trzema blokami licytacji licznie ofiarowanych przedmiotów. Podczas całego wydarzenia udało się łącznie zebrać prawie 8 tys. złotych.

 

Więcej informacji o koncercie znajdziecie na stronie Naszego Miasta: Tu oraz Tutaj.

 

 

Możesz pomóc Szymkowi i innym Podopiecznym Fundacji.

Wystarczy że przekażesz 1% swojego podatku dochodowego

1% Podatku fundacja opp fundacja charytatywna

1% Podatku fundacja opp fundacja charytatywna

ZGŁOSZENIE WOLONTARIUSZA

Moi drodzy, mamy informację o nowej, super akcji! Słyszeliście o zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia? To jeden z największych zawodów triathlonowych w Europie Środkowo – Wschodniej. Co roku na starcie staje około 4 tysięcy sportowców z kilkudziesięciu krajów świata. W tym roku organizatorzy ruszyli również z akcją #TRI2help. Jej beneficjentami są organizacje pozarządowe w tym… nasza Fundacja!

Rejestracja na zawody Enea IRONMAN 70.3 już ruszyła, zawodnicy na ponad 100 km dystansie będą musieli pływać w Zatoce Gdańskiej, pokonać pagórkowatą trasę kolarską na Kaszubach, a na koniec przebiec, pełnymi kibiców, ulicami Gdyni. Organizatorzy imprezy ogłosili podczas uroczystej konferencji Rok Charytatywności w Triathlonie i pierwszych ambasadorów akcji #TRI2help – wśród nich znajdziemy takie osobistości  jak Karolina Gorczyca, Tomasz Karolak, Tomasz Jachimek, Beata Sadowska, Jacek Kurowski, Marek Kacprzak, Paweł Korzeniowski czy Sidney Polak. Celem jest zebranie 1 mln złotych na różne cele charytatywne. Ambasadorzy będą działać na rzecz wybranych przez siebie organizacji, wśród nich znalazła się również nasza Fundacja.

 

Karolina Gorczyca 1% podatku na fundację

 

Naszą ambasadorką jest wspaniała aktorka – Karolina Gorczyca – od lat wspierająca działania Fundacji Rycerze i Księżniczki. Opowiedziała nam o motywach, którymi kierowała się, podejmując decyzję o starcie w zawodach:

„W 2013 roku  po raz pierwszy wystartowałam w ½ Ironman Gdynia. Ten start odmienił moje życie  z wielu powodów. Od tego czasu co roku dobiegałam do mety gdyńskich zawodów. Wiele korzyści otrzymałam z bycia Ambasadorką Enea Ironman Gdynia. Dlatego czuję, że mam ogromny dług wdzięczności wobec losu i ludzi. Chciałabym przekuć ten dług w coś dobrego, ofiarować innym realną pomoc, dać coś z siebie światu i innym, zwłaszcza tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia.”

 

 

 

Aktorka często udziela się charytatywnie. Pomaga poprzez sport i jest dla wielu ludzi przykładem, że warto działać bezinteresownie, niosąc innym wsparcie w drodze do celu i realizacji marzeń. W tym roku pobiegnie dla Krzysia Jendrusiaka, naszego Podopiecznego, który przyszedł na świat w ciężkiej zamartwicy jako wcześniak. a w siódmym miesiącu przeżył operację na otwartym sercu. Obecnie zmaga się z Dziecięcym Porażeniem Mózgowym, wzmożonym napięciem mięśni i padaczką. Krzyś zbiera na podanie komórek macierzystych i rehabilitację i w tej walce o zdrowie będzie wspierać Go nasza niezwykła Ambasadorka:

„Z Fundacją Rycerze i Księżniczki współpracuję już od kilku lat i wiem, że to zaufani ludzie, którzy wiedzą jak skutecznie pomagać. Mam nadzieję, że mój start w 2019 roku choć w małym stopniu pomoże choremu Krzysiowi.”Enea IRONMAN 1% podatku na fundację

 

 

Już wkrótce na stronie internetowej ironmangdynia.pl uruchomiona zostanie specjalna sekcja poświęcona akcji #TRI2help, na którą Was serdecznie zapraszamy. My również będziemy Was informować o rozwoju akcji.

Pomóż Fundacji i naszym Podopiecznym

  Wystarczy że przekażesz 1% swojego podatku dochodowego

1% Podatku fundacja opp fundacja charytatywna

1% Podatku fundacja opp fundacja charytatywna

ZGŁOSZENIE WOLONTARIUSZA

16 grudnia 2018 roku gazeta „Nasze Miasto. Pruszcz Gdański” opublikowała reportaż o koncercie charytatywnym poświęconym Kasi Wondołowskiej. 

Szkoła Muzyczna YAMAHA w Pruszczu Gdańskim i Fundacja BURSZTYNOWYM SZLAKIEM wspólnie zorganizowała muzyczne spotkanie, w trakcie którego uczniowie wykonali utwory świąteczne i adwentowe, aby pomóc wrócić Kasi do zdrowia. W trakcie tego wydarzenia uzbierano 3 043,23 zł.

Problemy Kasi zaczęły się po urodzeniu synka i ustalonego z lekarzem odstawienia leków na arytmię. W trakcie karmienia syna w szpitalu doszło do zatrzymania akcji serca i niedotlenienia mózgu, co doprowadziło do śpiączki. Wielomiesięczna rehabilitacja przyniosła rezultaty, Kasia się wybudziła, obecnie przechodzi intensywną rehabilitację – wszystko rozumie, pamięta, czuje, słyszy i widzi, problemem jest jednak ciało, które potrzebuje więcej czasu. Kasia ma szansę wrócić do pełnej sprawności i zdrowia, potrzebuje jednak środków finansowych na dalszą rehabilitację. Wciąż brakuje 308 421 zł, ale takie akcje przybliżają nas do osiągnięcia celu. 

Artykuł możecie przeczytać tutaj: Pruszcz Gdański Nasze Miasto

naszemiasto.pl 1% Podatku

 

 

 

Firma Brzydale produkująca nietuzinkowe maskotki – pluszaki kolorowe, odrobinę pokraczne i dziwne, ale chwytające za serce – postanowiła zaangażować się w walkę o życie i zdrowie naszych Podopiecznych. Na stronie firmy znajdziemy informację, że „w Brzydalowie jak w prawdziwym życiu, nie ma długowłosych księżniczek, rycerzy w lśniących zbrojach czy skrzatów zaplatających koniom grzywy. To zupełnie inna bajka! Inna, bo prawdziwa.”

Jednak nasi Rycerze i Księżniczki to osoby prawdziwe, zmagające się z realnymi problemami oraz potrzebujące pomocy. Misją założycieli Brzydali jest pokazywanie, że nikt nie jest idealny, ale każdy z nas jest wyjątkowy, dlatego postanowili stanąć na wysokości zadania i przekazywać 5 zł ze sprzedaży każdej zabawki na rzecz Fundacji i jej Podopiecznych. Te nietypowe maskotki możecie znaleźć na stronie www.brzydale.pl – zachęcamy Was zakupów, a firmie Brzydale w imieniu zespołu Fundacji z całego serca dziękujemy.

 

 

X

Wybierz metodę płatności

payu
paypal
przelew tradycyjny
Deklarowana kwota
Dotacja anonimowa
Ukryj kwotę
Imię(nick)
Słowa wsparcia
Koszt obsługi zbiórki
Zgadzam się dodatkowo pokryć koszt obsługi zbiórki
Do deklarowanej kwoty zostanie doliczona jednoprocentowa prowizja pobierana przez PayU.

Darowizny wpłacić można na konto:

Fundacja „Rycerze i Księżniczki”
ul.Jana Nowaka-Jeziorańskiego 52F, lok.89
03-982 Warszawa
PKO Bank Polski
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142

Wyślij SMS o treści

POMOC

na numer 75265

(koszt wiadomości 5,00 zł netto, 6,15 zł brutto z VAT)