Twój 1,5% podatku trafi do tych,
którzy najbardziej tego potrzebują

KRS: 0000557412

1,5 procent – wielka moc. Pamiętaj o nim rozliczając PIT!

Roczne zeznanie podatkowe to obowiązek większości z nas. Możesz go jednak połączyć z czynieniem dobra. Podatnicy mają prawo przekazać 1,5% należnego państwu podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Kto dokładnie jest do tego uprawniony? Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, osoby rozliczające się na zasadzie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz płatnicy objęci  podatkiem liniowym, a także osoby, które uzyskują dochód ze zbywania papierów wartościowych i pochodnych instrumentów finansowych. By przekazać 1,5 procent podatku na OPP, należy rozliczyć się w ustawowym terminie.

1,5 procent podatku – wszystko, co musisz wiedzieć!

Chcesz przekazać 1,5 procent podatku, ale nie masz pewności jak to zrobić i na czym to polega? Odpowiadamy na najważniejsze pytania w tym temacie!
Kto może przekazać 1,5% podatku?
1,5% podatku może przekazać każdy podatnik, który w danym roku rozlicza przychody podlegające opodatkowaniu, nie będące zwolnione z podatku. 1,5 procent mogą rozliczyć podatnicy rozliczający się poprzez skalę podatkową (np. z przychodów z umowy o pracę, zlecenia, praw autorskich, zbycia akcji), podatkiem liniowym, ryczałtowo.

Uwaga! Jeśli podatnik spóźni się ze złożeniem deklaracji podatkowej, traci prawo do przekazania 1,5 procenta podatku.

Na co przekazać 1,5% podatku?

Rozliczasz PIT? Możesz przekazać 1,5% odprowadzanego podatku na dowolną, wybraną przez Ciebie organizację pożytku publicznego (OPP). To szybki i prosty sposób wspierania fundacji, który dodatkowo finansowo nie obciąża darczyńcy. Przekazując 1,5% podatku możesz wskazać nie tylko wybraną OPP, ale też cel szczegółowy – np. konkretnego Podopiecznego fundacji. To jasna informacja dla organizacji pożytku publicznego, jak powinna rozdysponować otrzymane środki z 1,5% podatku.

Zastanawiasz się, na co przekazać 1,5 procent podatku? Pełną listę organizacji pożytku publicznego, które możesz wesprzeć w ten sposób, znajdziesz na stronie pozytek.gov.pl. Spośród tysięcy OPP w danym roku podatkowym możesz wybrać tylko jedną. Wypełniając PIT pomyśl o wsparciu fundacji Rycerze i Księżniczki. Od 2015 roku działamy w naszej fundacji dla chorych dzieci. Dziesiątki zbiórek, ponad 23 miliony zebranych środków, empatia i zaangażowanie w sprawę każdego Podopiecznego – to nas wyróżnia! Pomóż nam w naszej misji – jeśli zastanawiasz się, na co przekazać 1,5% podatku, pamiętaj o naszej fundacji pomocy dzieciom.

Kiedy na subkoncie pojawi się 1,5%?

Zgodnie z zasadami Ministerstwa Finansów – Urzędy Skarbowe są zobligowane do przekazania fundacjom 1,5% w formie zbiorczych wpłat do 30 sierpnia. Informacje o celach szczegółowych tych wpłat Urzędy Skarbowe przesyłają w formie szczegółowej listy do 30 września. Po otrzymaniu listy, Fundacja Rycerze i Księżniczki niezwłocznie przystąpi do przypisania wszystkich środków do odpowiednich beneficjentów i sprawdzenia, czy w celach szczegółowych nie występują błędy. Gdy tylko sprawdzimy wszystkie wpłaty, nasi Beneficjenci zostają poinformowani o wysokości zebranych na subkoncie środków. Taka informacja będzie podana do 15 grudnia.

Na co można przekazać 1,5% podatku?

1,5 procent podatku można przekazać na dowolną organizację pożytku publicznego (OPP). Czym są OPP? To organizacje pozarządowe, posiadające osobowość prawną, które spełniły warunki ustawy i uzyskały status organizacji pożytku publicznego, potwierdzony w KRS. Organizacją pożytku publicznego może zostać każda organizacja pozarządowa, niezależnie od formy prawnej – może nią więc być np. fundacja, stowarzyszenie czy klub sportowy.

Zastanawiasz się, na co przekazać 1,5% podatku? Wspomóż fundację Rycerze i Księżniczki!

Kochani, okres rozliczania 1,5% nadal trwa. To niezwykle ważny czas, a decyzja, którą podejmiecie, może wpłynąć na życie innych ludzi. Aby przybliżyć Wam historie, z którymi każdego dnia zmagają się Podopieczni naszej organizacji charytatywnej dla dzieci i dorosłych, nagraliśmy krótki film.

Cała akcja nie udałaby się, gdyby nie zaangażowanie wielu ludzi o dobrych sercach, jednak najbardziej chcielibyśmy podziękować naszej niezastąpionej Ambasadorce. Karolina Gorczyca – aktorka po raz kolejny udowadnia jak wspaniałym i empatycznym jest człowiekiem. Jej matczyna troska nie ogranicza się wyłącznie do własnych dzieci, ale swoim ogromem obejmuje również tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Jej obecność, wsparcie, gotowość do pomocy jest dla nas ogromną inspiracją. Cieszymy się, że tak wielka osobistość stanęła na naszej drodze i zdecydowała się kroczyć z nami ramię w ramię, w celu ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka. KAROLINO – DZIĘKUJEMY!

 

 

Was również prosimy o otwartość serc. Mamy nadzieję, że zdecydujecie się pomóc naszym Podopiecznym.
Przekaż 1,5% podatku Podopiecznym Fundacji Rycerze i Księżniczki
KRS: 0000557412

Jak przekazać 1,5% podatku fundacji Rycerze i Księżniczki?

By przekazać 1,5% podatku, w rocznej deklaracji podatkowej należy wskazać numer KRS wybranej organizacji oraz przekazywaną kwotę, która nie może przekroczyć 1,5 procenta podatku. W zeznaniu można również wskazać cel szczegółowy (np. konkretnego podopiecznego fundacji) lub zadecydować, czy chcemy przekazać OPP nasze dane (imię, nazwisko, adres, wysokość przekazywanej kwoty). Dane te organizacje wykorzystują, by móc osobiście podziękować swoim darczyńcom.

Jaka jest kwota 1,5 procenta podatku?

Kwota 1,5 procenta podatku to maksymalnie 1,5% podatku wskazanego w zeznaniu rocznym (zaokrąglając w dół). W deklaracji należy podać konkretną kwotę w złotówkach – może ona wynosić cały 1,5% lub może być ona mniejsza. Wskazana kwota musi wynikać z zeznania lub ewentualnie korekty zeznania.

Twój 1,5% ma wielką moc i sprawi, że inni będą mogli zacząć żyć na 100%
#rycerzeiksiezniczki #rik #frik #fundacja #charityred #pomoc #wsparcie #instamom #nadzieja #life #help #love #family #KarolinaGorczyca

Dodatkowo w części I PIT możesz wskazać cel szczegółowy 1,5% – Podopiecznego fundacji, na którego subkonto mają trafić przekazane środki. Jeśli nie chcesz pozostać anonimowym darczyńcą, w sekcji I możesz wyrazić zgodę na przekazanie nam swojego imienia, nazwiska, adresu oraz informacji o wysokości kwoty 1,5% podatku.

Jak wyliczyć kwotę 1 procenta podatku? To nic trudnego – nawet, jeśli PIT wypełniasz samodzielnie! Wystarczy, że wyliczysz jedną setną z kwoty odprowadzanego podatku, pamiętając, by wynik zaokrąglić w dół. Jeśli rozliczasz ePIT na rządowej stronie podatki.gov.pl sprawa jest jeszcze prostsza. W panelu kliknij „wybierz organizację”, a następnie wyszukaj naszą fundację po KRS – kwota 1,5% zostanie wyliczona automatycznie. Podobnie jak przy tradycyjnym zeznaniu podatkowym, również w ePIT możesz zaznaczyć zgodę na przekazanie swoich danych fundacji.

To wystarczy, by przekazać 1,5 procent swojego podatku na szczytny cel. Niezależnie ile wyniesie przekazana w ten sposób kwota

Wsparcie Darczyńców zapewniło naszym Podopiecznym:

  • Szczegółową diagnostykę chorób u renomowanych lekarzy

  • Wyjazdy do zagranicznych klinik

  • Leczenie operacyjne

  • Zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego

  • Zakup lekarstw i środków medycznych

  • Kosztowną rehabilitację

Jak zalogować się do portalu podatkowego?

Zobacz instrukcję

Jak uzupełnić informacje o KRS i 1,5%

Zobacz instrukcję


Jak przekazać 1,5%podatku na rzecz naszej Fundacji?

Możesz wypełnić deklarację on-line lub pobrać PDF:
Lub samodzielnie wyliczyć 1,5% i uzupełnić deklarację ręcznie:

 

Podaj dalej!

X

Wesprzyj fundacje lub darowizna dla konkretnej osoby

Wybierz metodę płatności

payu
paypal
money
przelew tradycyjny

Darowizny wpłacić można na konto:

Fundacja „Rycerze i Księżniczki”
Ul. Żegańska 21/23
04-713 Warszawa
PKO Bank Polski
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142

Do wpłat zagranicznych
Swift: BPKOPLP90102010420000890203244142
IBAN: PL90102010420000890203244142

Konto walutowe USD:
IBAN: PL98102010420000850203422383
Swift: BPKOPLPW98102010420000850203422383

Konto walutowe EUR:
Swift: BPKOPLPW02102010420000830203746831
IBAN: PL02102010420000830203746831