„Istnieje wiele sposobów niesienia pomocy ludziom, ale tylko jeden sposób na życie: pomagać ludziom”

Naszym celem jest niesienie pomocy tym, którzy zmagają się z wyjątkowo poważnymi i trudno uleczalnymi chorobami. Nasza Fundacja powstała z potrzeby serca, stąd indywidualne podejście do każdego z Podopiecznych oraz głębokie zaangażowanie w walkę o ich życie oraz powrót do zdrowia. Wszystkie nasze działania są wspólną pracą Darczyńców oraz Fundacji.

 

Codziennie aktywnie angażujemy się w pomoc naszym Podopiecznym, wspierając ich na każdym etapie zbiórki. Potrafimy sprawnie i efektywnie pokierować zbiórką, przygotować niezbędne materiały, zainspirować innych do działania, podarować swoje serce i czas.

 

Naszą siłą napędową są nasze dzieci. To dla nich chcemy zmieniać świat. W stałym zespole fundacji jest 6 mam. Mimo, że żadna z nas nie była w sytuacji, w jakiej znajdują się rodzice naszych najmłodszych Podopiecznych, doskonale wiemy co czują, rozumiemy ich strach, przerażenie i odwagę by walczyć o ich życie i zdrowie.

 

Wiemy ile możliwości daje współczesna medycyna, na bieżąco śledzimy najnowsze doniesienia i publikacje światowej sprawy specjalistów. Mówi się, że ratując jedno życie, ratuje się cały świat. Wierzymy, że każde uratowane dziecko, każda udana operacja, każda nowatorska terapia pomogą w przyszłości innym chorym i potrzebującym, dlatego tak ważne jest dzisiejsze wsparcie.

 

1% Podatku KRS 0000557412

KRS 0000557412

Nasza historia zaczęła się od małego chłopca cierpiącego na poważną chorobę nowotworową – guz mózgu AT/RT i choć nie ma szczęśliwego zakończenia, Antoś był dla nas impulsem do zmian.

Antoś Ratajczyk z diagnozą trafił pod opiekę polskich specjalistów za późno, a ratunek dla chłopczyka dotkniętego chorobą nowotworową okazał się wielkim wyzwaniem i wyścigiem z czasem. Po tygodniach spędzonych przed komputerem ratunek okazał się realny, lecz bardzo odległy, nie tylko ze względu na topografię świata, ale i z powodu astronomicznych kosztów leczenia. Życie Antosia wyceniono na milion złotych… W akcję zbiórki funduszy zaangażowało się mnóstwo osób. Podczas akcji pomocowej spotkaliśmy się my – gotowi do działania. Organizowaliśmy aukcje charytatywne, koncerty, piekłyśmy ciasta na kiermasze, przeszłyśmy kilometry z puszkami.

Niestety guz, który zaatakował chłopczyka był szybki i przebiegły, nie dał nam zbyt wiele czasu. Antoś odszedł zbyt szybko, pozostawiając po sobie wielką ranę i wyrzut wobec nieubłaganego czasu. Poza wszelkimi trudnymi emocjami, rozżaleniem wobec niesprawiedliwości życia, powstała idea, która powoli zaczęła się krystalizować.

Połączyły nas godzinne debaty na temat problemów rodziców dotkniętych tragedią. Zbliżyła chęć pomocy im w każdej innej materii, w której oni nie mogli. Każdy z nas, wówczas obcych sobie ludzi, rozrzuconych po różnych miastach Polski, a teraz – działaczy Fundacji poczuł, że na tym jednym dziecku nie może się skończyć walka. Ona dopiero się zaczyna, ponieważ takich potrzebujących jest coraz więcej.

Od 2015 roku działamy jako Fundacja, specjalizujemy się w pozyskiwaniu środków na leczenie dzieci z najcięższymi przypadkami, takimi, kiedy lekarze mówią szeptem o pożegnaniu. Cała idea fundacji  to nie tylko pomoc finansowa. Zdałyśmy sobie sprawę z tego, że pieniądze, mimo wszystko są tutaj jednak drugorzędne. Stan emocjonalny i kondycja rodziny chorego dziecka są tutaj o wiele ważniejsze. Wsparcie na każdym etapie choroby dziecka, poszukiwanie właściwych klinik, lekarzy, pomoc rodzicom i odciążenie ich od spraw formalnych oraz organizacja transportów medycznych, rehabilitacji, wsparcia psychologicznego – na tym polega nasza codzienna walka dla naszych Podopiecznych.

 

 

Galeria

X

Wybierz metodę płatności

payu
paypal
przelew tradycyjny
Deklarowana kwota
Dotacja anonimowa
Ukryj kwotę
Imię(nick)
Słowa wsparcia
Koszt obsługi zbiórki
Zgadzam się dodatkowo pokryć koszt obsługi zbiórki
Do deklarowanej kwoty zostanie doliczona jednoprocentowa prowizja pobierana przez PayU.

Darowizny wpłacić można na konto:

Fundacja „Rycerze i Księżniczki”
ul.Jana Nowaka-Jeziorańskiego 52F, lok.89
03-982 Warszawa
PKO Bank Polski
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142

Wyślij SMS o treści

POMOC

na numer 75265

(koszt wiadomości 5,00 zł netto, 6,15 zł brutto z VAT)