„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.”

Celem Fundacji Rycerze i Księżniczki jest niesienie pomocy tym, którzy zmagają się z wyjątkowo poważnymi i trudno uleczalnymi chorobami. Nasza Fundacja powstała z potrzeby serca, stąd indywidualne podejście do wszystkich Podopiecznych oraz głębokie zaangażowanie w walkę o ich życie oraz powrót do zdrowia. Wszystkie działania są oparte na wspólnej pracy Darczyńców oraz Fundacji.

 

Cały Zespół Fundacji codziennie aktywnie angażuje się w pomoc Podopiecznym, wspierając ich na każdym etapie zbiórki. Potrafimy efektywnie pokierować zbiórką, przygotować niezbędne materiały, zainspirować innych do działania, podarować swoje serce i czas.

 

Naszą siłą napędową jest wiara w to, że w każdym człowieku tkwi potencjał do wprowadzania pozytywnych zmian w świecie. Chcemy sprawiać, że niemożliwe staje się możliwe, a ludzie nabierają nadziei i jednoczą się w jednym, wspólnym celu. Największą motywacją do działania są nasze rodziny, w szczególności dzieci. To dla nich chcemy zmieniać świat. W stałym zespole fundacji są trzy mamy oraz dwaj ojcowie. Mimo, że żadne z nas nie było w sytuacji, w jakiej znajdują się rodzice naszych Podopiecznych, doskonale wiemy co czują, rozumiemy ich strach, przerażenie i odwagę by walczyć o ich życie i zdrowie.

 

Mówi się, że ratując jedno życie, ratuje się cały świat. Wierzymy, że każde uratowane dzisiaj dziecko, każda udana operacja, każda nowatorska terapia pomogą w przyszłości innym chorym i potrzebującym, dlatego tak ważne jest to, co robimy w chwili obecnej.

 

1% Podatku KRS 0000557412

Nasza historia zaczęła się od małego chłopca cierpiącego na poważną chorobę nowotworową – guz mózgu AT/RT. Antoś był dla nas impulsem do zmiany, chociaż jego historia nie miała szczęśliwego zakończenia.

Antoś Ratajczyk za późno trafił z diagnozą pod opiekę specjalistów. Po tygodniach spędzonych przed komputerem i szukania sposobów na pomoc, szansa na ratunek okazała się realna, lecz bardzo odległa, nie tylko ze względu na topografię świata, ale i z powodu astronomicznych kosztów leczenia. Życie Antosia wyceniono na milion złotych… W akcję zbiórki funduszy zaangażowało się mnóstwo osób. Podczas akcji pomocowej spotkaliśmy się my – gotowi do działania. Organizowaliśmy aukcje charytatywne, koncerty, piekliśmy ciasta na kiermasze, przeszliśmy wiele kilometrów z puszkami.

Niestety guz, który zaatakował chłopczyka był szybki i przebiegły, nie dał nam wystarczająco dużo czasu. Antoś odszedł zbyt szybko, pozostawiając po sobie wielką ranę. Poza wszelkimi trudnymi emocjami, rozżaleniem wobec niesprawiedliwości życia, powstała idea, która powoli zaczęła się krystalizować. Poczuliśmy, że na tym jednym dziecku nie może skończyć się nasza walka. Ona dopiero się zaczyna, ponieważ takich potrzebujących jest więcej.

 

Od 2015 roku działamy jako Fundacja, specjalizujemy się w pozyskiwaniu środków na leczenie dzieci z najcięższymi przypadkami oraz ciężkimi niepełnosprawnościami. Istota działania fundacji tkwi głębiej niż kwestie finansowe. Zdaliśmy sobie sprawę z tego, że mimo wszystko pieniądze są często drugorzędne. Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym rodzina chorego będzie czuła się dobrze i bezpiecznie. Dlatego zapewniamy wsparcie na każdym etapie leczenia – odciążamy od spraw formalnych, nagłaśniamy zbiórki w mediach społecznościowych, przybliżamy do siebie Darczyńców i Podopiecznych. Budujemy społeczność, która wspiera się nawzajem w chwilach smutku i radości, i wspólnie walczy o tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Na tym polega codzienna walka dla naszych Podopiecznych – dołącz do nas i razem z nami walcz ze smokami!

Galeria

X

Wybierz metodę płatności

payu
paypal
przelew tradycyjny
Deklarowana kwota
Dotacja anonimowa
Ukryj kwotę
Imię(nick)
Słowa wsparcia
Koszt obsługi zbiórki
Zgadzam się dodatkowo pokryć koszt obsługi zbiórki
Do deklarowanej kwoty zostanie doliczona jednoprocentowa prowizja pobierana przez PayU.
Imię(nick)
Słowa wsparcia
Dotacja anonimowa
Ukryj kwotę

Darowizny wpłacić można na konto:

Fundacja „Rycerze i Księżniczki”
ul.Jana Nowaka-Jeziorańskiego 52F, lok.89
03-982 Warszawa
PKO Bank Polski
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142

Wyślij SMS o treści

POMOC

na numer 75265

(koszt wiadomości 5,00 zł netto, 6,15 zł brutto z VAT)