Fundacja dla chorych dzieci Rycerze i Księżniczki

1,5% Podatku dla dzieciSzukasz pomocy w walce z chorobą dziecka? A może chcesz realnie pomóc potrzebującym dzieciom w zmaganiach z trudnymi w uleczeniu chorobami? Fundacja Rycerze i Księżniczki to wieloletnie doświadczenie w zapewnianiu kompleksowego wsparcia chorym dzieciom. Działamy od 2015 roku – z zaangażowaniem, empatią i poczuciem misji. Jeśli potrzebujesz pomocy – zgłoś się do nas. Jeśli chcesz czynić dobro – wspomóż naszą misję!

Fundacja dzieciom RiK – poznaj naszą misję

Nasza fundacja powstała z potrzeby serca – by pomagać poważnie chorym dzieciom i ich rodzinom. Jesteśmy głęboko zaangażowani w sprawę każdego z naszych Podopiecznych – pozyskujemy środki na drogie terapie i zabiegi medyczne oraz zapewniamy wsparcie w walce o życie i zdrowie najmłodszych. Od początku naszej działalności udało nam się zdobyć ponad 23 miliony złotych na potrzeby chorych dzieci. Doświadczenie w prowadzeniu zbiórek – do tej pory przeprowadziliśmy ich aż 81 – empatia i zaangażowane gwarantują, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by wspomóc naszych Podopiecznych.

Wierzymy w to, że każdy z nas może zmieniać świat na lepsze – czyniąc dobro na co dzień. Dołącz do nas – jako wolontariusz, partner ze świata biznesu czy poprzez wspomaganie zbiórek i udział w licytacjach –  zmieniaj świat razem z nami!

Więcej informacji o naszej fundacji

Jak możesz wspomóc fundacje dla dzieci?

Stoisko Fundacji dla chorych dzieci Rycerze i Księżniczki - podczas wolontariatu nad Warszawskim BalatonemChcesz pomóc naszej fundacji? Masz wiele możliwości! Możesz wesprzeć fundację, dokonując wpłaty na nasze konto – przelewem tradycyjnym, szybkim przelewem przez PayU bądź poprzez portfel elektroniczny PayPal. To jednak nie jedyna opcja wsparcia finansowego – jako osoba fizyczna możesz również:

  • skorzystać z usług naszych partnerów i wspierać fundację, robiąc zakupy. Nasza organizacja non-profit jest zarejestrowana w programach lojalnościowych serwisów Fani Mani (zakupy online w 1011 sklepach), Idea Fair Play (ubezpieczenia) oraz Ubrania Do Oddania (przekaż niepotrzebne ubrania – każdy kilogram to 1 zł na wskazanego Podopiecznego fundacji);
  • samodzielnie załóż zbiórkę na rzecz Podopiecznych na Facebooku – wybierz, jaką kwotę i w jakim czasie chcesz pozyskać, opisz cel, zaproś do zbiórki rodzinę i znajomych – zgromadzona w ten sposób kwota zostanie przekazana przez Facebooka na konto naszej fundacji;
  • przekaż 1,5% podatku na fundację Rycerze i Księżniczki – podczas składania rocznego zeznania podatkowego podaj KRS fundacji – możesz również wskazać cel szczegółowy, w takim przypadku środki trafią bezpośrednio do wskazanego Podopiecznego fundacji;
  • postaw na licytacje – możesz samodzielnie wystawiać przedmioty lub licytować na naszych aukcjach charytatywnych; możesz też wziąć udział w akcji #BransoletkiOdSerca i licytować bransoletki celebrytów.

Dlaczego warto pomóc fundacji dla chorych dzieci Rycerze i Księżniczki

Wolontariuszka Fundacji Rycerze i KsiężniczkiZastanawiasz się, czy i dlaczego warto wspomóc fundację dla chorych dzieci Rycerze i Księżniczki? Podstawowym argumentem jest fakt, że dzięki wsparciu darczyńców możemy wykonywać swoje zadanie. Nasze działania wynikają nie z korzyści majątkowych, a z potrzeby serca i chęci działania na rzecz tych bardziej potrzebujących. Szczególnie chorych dzieci i ich rodzin. Jednak działania te nie są możliwe do wykonania bezkosztowo. Przynajmniej zdecydowana większość z nich. Wpłaty od darczyńców przeznaczamy więc na pomoc naszym podopiecznym, co oznacza, że im więcej wpłat tym więcej osób uda nam się wesprzeć w walce o lepsze życie. Warto dodać cegiełkę do tego cudownego gestu i mieć świadomość, że pomogło się poprawić czyjeś warunki życia, a może nawet te życie uratować.

Dodatkowo zostało udowodnione, że wspieranie potrzebujących i pomoc innym osobom wpływają pozytywnie na zwiększenie ilości wydzielanej w naszym organizmie dopaminy. To przekłada się bezpośrednio na fakt, że czujemy się po prostu szczęśliwsi. Co więcej, w dzisiejszym świecie słyszy się, że ludzie skupiają się na rzeczach materialnych i że tylko takie podejście ma znaczenie. Udowodnijmy, że wcale tak nie jest. Bezinteresowna pomoc i czyste dobro, to rzeczy, które pozwalają zmieniać świat na lepsze! Do historii i potrzeb każdego z naszych Podopiecznych podchodzimy indywidualnie, z empatią i ogromnym zaangażowaniem. Dzięki temu skutecznie pozyskujemy środki do naszej organizacji charytatywnej dla dzieci. W sumie zebraliśmy już ponad 23 miliony złotych!

 

Sprawdź jak twoja firma może pomóc chorym dzieciom w naszej fundacji

Fundacja dla chorych dzieci o statusie Organizacji Pożytku Publicznego - Rycerze i KsiężniczkiProwadzisz firmę i chcesz zapewnić pomoc naszej fundacji dla chorych dzieci? Możesz zostać naszym partnerem – jesteśmy otwarci na Twoje pomysły projektów i sposobów współpracy! Zachęcamy również do wolontariatu pracowniczego.  Pracownicy Twojej firmy mogą np. zorganizować aukcję charytatywną czy zbiórkę. Skontaktuj się z nami – wspólnie opracujemy plan wolontariatu, dopasowany do specyfiki Twojej firmy oraz potrzeb, wiedzy i umiejętności pracowników.  W wyniku wspierania fundacji dzieciom RiK zwiększysz też rozpoznawalność swojej firmy. Twoje przedsiębiorstwo dołączy do grona czołowych, światowych marek oraz znanych osobistości ze świata mediów, kina, muzyki i show biznesu, wspierających naszą misję. Pomagając organizacji charytatywnej dla dzieci i dorosłych –  Rycerze i Księżniczki – jednocześnie wesprzesz promocję swojej marki!

Wsparcie dla fundacji pomocy dzieciom to nie tylko pieniądze i dobra materialne. Możesz nas wspomóc, zostając wolontariuszem. Pomagaj przy eventach, poznawaj nowych ludzi, zdobywaj doświadczenie i bonusy wolontaryjne – jednocześnie czyniąc dobro i pomagając potrzebującym!

Sprawdź jak możesz pomóc

Masz swój własny pomysł na wsparcie naszej fundacji pomocy dzieciom? Zachęcamy do kontaktu!

Jak zgłosić podopiecznego do fundacji pomocy dzieciom?

Twoje dziecko potrzebuje pomocy? Zgłoś się do fundacji pomocy dzieciom Rycerze i Księżniczki! By zarejestrować Podopiecznego, wypełnij formularz na naszej stronie, podając:

  • swoje imię, nazwisko oraz dane kontaktowe – telefon i e-mail,
  • dane dziecka – imię, nazwisko, wiek, zdjęcie,
  • informacje o chorobie – podaj, na jaką chorobę cierpi dziecko, opisz ją oraz Podopiecznego,
  • kosztorys,
  • informacje o zbiórce – określ, na co potrzebne są środki finansowe i w jakiej wysokości,
  • informacje o przynależności do innych fundacji oraz dotychczasowych działaniach promocyjnych.

Zgłoś podpiecznego

Prześlij uzupełniony formularz – skontaktujemy się z Tobą i zrobimy, co w naszej mocy, by zapewnić potrzebną pomoc!

X

Wesprzyj fundacje lub darowizna dla konkretnej osoby

Wybierz metodę płatności

payu
paypal
money
przelew tradycyjny

Darowizny wpłacić można na konto:

Fundacja „Rycerze i Księżniczki”
Ul. Żegańska 21/23
04-713 Warszawa
PKO Bank Polski
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142

Do wpłat zagranicznych
Swift: BPKOPLP90102010420000890203244142
IBAN: PL90102010420000890203244142

Konto walutowe USD:
IBAN: PL98102010420000850203422383
Swift: BPKOPLPW98102010420000850203422383

Konto walutowe EUR:
Swift: BPKOPLPW02102010420000830203746831
IBAN: PL02102010420000830203746831