Fundacja dla chorych dzieci Rycerze i Księżniczki

Szukasz pomocy w walce z chorobą dziecka? A może chcesz realnie pomóc potrzebującym dzieciom w zmaganiach z trudnymi w uleczeniu chorobami? Fundacja Rycerze i Księżniczki to wieloletnie doświadczenie w zapewnianiu kompleksowego wsparcia chorym dzieciom. Działamy od 2015 roku – z zaangażowaniem, empatią i poczuciem misji. Jeśli potrzebujesz pomocy – zgłoś się do nas. Jeśli chcesz czynić dobro – wspomóż naszą misję!

Fundacja dzieciom RiK – poznaj naszą misję

Nasza fundacja powstała z potrzeby serca – by pomagać poważnie chorym dzieciom i ich rodzinom. Jesteśmy głęboko zaangażowani w sprawę każdego z naszych Podopiecznych – pozyskujemy środki na drogie terapie i zabiegi medyczne oraz zapewniamy wsparcie w walce o życie i zdrowie najmłodszych. Od początku naszej działalności udało nam się zdobyć ponad 22 miliony złotych na potrzeby chorych dzieci. Doświadczenie w prowadzeniu zbiórek – do tej pory przeprowadziliśmy ich aż 55 – empatia i zaangażowane gwarantują, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by wspomóc naszych Podopiecznych.

Wierzymy w to, że każdy z nas może zmieniać świat na lepsze – czyniąc dobro na co dzień. Dołącz do nas – jako wolontariusz, partner ze świata biznesu czy poprzez wspomaganie zbiórek i udział w licytacjach –  zmieniaj świat razem z nami!

Więcej informacji o naszej fundacji

Jak możesz wspomóc fundacje dla dzieci?

Chcesz pomóc naszej fundacji? Masz wiele możliwości! Możesz wesprzeć fundację, dokonując wpłaty na nasze konto – przelewem tradycyjnym, szybkim przelewem przez PayU bądź poprzez portfel elektroniczny PayPal. To jednak nie jedyna opcja wsparcia finansowego – jako osoba fizyczna możesz również:

  • skorzystać z usług naszych partnerów i wspierać fundację, robiąc zakupy – nasza organizacja non-profit jest zarejestrowana w programach lojalnościowych serwisów Fani Mani (zakupy online w 1011 sklepach), Idea Fair Play (ubezpieczenia) oraz Ubrania Do Oddania (przekaż niepotrzebne ubrania – każdy kilogram to 1 zł na wskazanego Podopiecznego fundacji);
  • samodzielnie załóż zbiórkę na rzecz Podopiecznych na Facebooku – wybierz, jaką kwotę i w jakim czasie chcesz pozyskać, opisz cel, zaproś do zbiórki rodzinę i znajomych – zgromadzona w ten sposób kwota zostanie przekazana przez Facebooka na konto naszej fundacji;
  • przekaż 1% podatku na fundację Rycerze i Księżniczki – podczas składania rocznego zeznania podatkowego podaj KRS fundacji – możesz również wskazać cel szczegółowy, w takim przypadku środki trafią bezpośrednio do wskazanego Podopiecznego fundacji;
  • postaw na licytacje – możesz samodzielnie wystawiać przedmioty lub licytować na naszych aukcjach charytatywnych; możesz też wziąć udział w akcji #BransoletkiOdSerca i licytować bransoletki celebrytów.

Sprawdź jak twoja firma może pomóc chorym dzieciom w naszej fundacji

Prowadzisz firmę i chcesz zapewnić pomoc naszej fundacji dla chorych dzieci? Możesz zostać naszym partnerem – jesteśmy otwarci na Twoje pomysły projektów i sposobów współpracy! Zachęcamy również do wolontariatu pracowniczego – pracownicy Twojej firmy mogą np. zorganizować aukcję charytatywną czy zbiórkę. Skontaktuj się z nami – wspólnie opracujemy plan wolontariatu, dopasowany do specyfiki Twojej firmy oraz potrzeb, wiedzy i umiejętności pracowników.  Pomagając fundacji dzieciom RiK zwiększysz też rozpoznawalność swojej firmy. Twoje przedsiębiorstwo dołączy do grona czołowych, światowych marek oraz znanych osobistości ze świata mediów, kina, muzyki i show biznesu, wspierających naszą misję. Pomagając organizacji charytatywnej dla dzieci i dorosłych –  Rycerze i Księżniczki – jednocześnie wesprzesz promocję swojej marki!

Wsparcie dla fundacji pomocy dzieciom to nie tylko pieniądze i dobra materialne. Możesz nas wspomóc, zostając wolontariuszem. Pomagaj przy eventach, poznawaj nowych ludzi, zdobywaj doświadczenie i bonusy wolontaryjne – jednocześnie czyniąc dobro i pomagając potrzebującym!

Sprawdź jak możesz pomóc

Masz swój własny pomysł na wsparcie naszej fundacji pomocy dzieciom? Zachęcamy do kontaktu!

Jak zgłosić podopiecznego do fundacji pomocy dzieciom?

Twoje dziecko potrzebuje pomocy? Zgłoś się do fundacji pomocy dzieciom Rycerze i Księżniczki! By zarejestrować Podopiecznego, wypełnij formularz na naszej stronie, podając:

  • swoje imię, nazwisko oraz dane kontaktowe – telefon i e-mail,
  • dane dziecka – imię, nazwisko, wiek, zdjęcie,
  • informacje o chorobie – podaj, na jaką chorobę cierpi dziecko, opisz ją oraz Podopiecznego,
  • kosztorys,
  • informacje o zbiórce – określ, na co potrzebne są środki finansowe i w jakiej wysokości,
  • informacje o przynależności do innych fundacji oraz dotychczasowych działaniach promocyjnych.
Zgłoś podpiecznego

Prześlij uzupełniony formularz – skontaktujemy się z Tobą i zrobimy, co w naszej mocy, by zapewnić potrzebną pomoc!

X

Wybierz metodę płatności

payu
paypal
przelew tradycyjny
Deklarowana kwota
Dotacja anonimowa
Ukryj kwotę
Imię(nick)
Słowa wsparcia
Koszt obsługi zbiórki
Zgadzam się dodatkowo pokryć koszt obsługi zbiórki
Do deklarowanej kwoty zostanie doliczona jednoprocentowa prowizja pobierana przez PayU.
Imię(nick)
Słowa wsparcia
Dotacja anonimowa
Ukryj kwotę

Darowizny wpłacić można na konto:

Fundacja „Rycerze i Księżniczki”
ul.Jana Nowaka-Jeziorańskiego 52F, lok.89
03-982 Warszawa
PKO Bank Polski
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142

Do wpłat zagranicznych
Swift: BPKOPLP90102010420000890203244142
IBAN: PL90102010420000890203244142

Konto walutowe USD:
IBAN: PL98102010420000850203422383
Swift: BPKOPLPW98102010420000850203422383

Konto walutowe EUR:
Swift: BPKOPLPW02102010420000830203746831
IBAN: PL02102010420000830203746831

Wyślij SMS o treści

POMOC

na numer 75265

(koszt wiadomości 5,00 zł netto, 6,15 zł brutto z VAT)