Rycerze i Księżniczki – fundacja pomagająca dzieciom i osobom dorosłym

1,5% Podatku dla dzieciRycerze i Księżniczki to fundacja zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Niesiemy pomoc naszym podopiecznym już od 2015 roku. Naszym nadrzędnym celem i główną misją już od samego początku jest niesienie pomocy w niezbędnym leczeniu i rehabilitacji. Zapewniamy również wsparcie rodzinom chorych. Jako fundacja pomagająca dzieciom, do potrzeb każdego z nich podchodzimy indywidualnie i z największym zaangażowaniem. Kieruje nami przede wszystkim empatia i zrozumienie. Każda historia jest inna i potrzebuje takiej samej uwagi. Przez nasze wieloletnie doświadczenie jesteśmy w stanie skutecznie pozyskiwać środki na leczenie. Wspólnymi siłami udało nam się osiągnąć ogromną, łączną kwotę ze wszystkich zbiórek – zebraliśmy ponad 23 miliony złotych. Wierzymy, że każdy z nas ma potencjał, by nieść pomoc innym oraz zmieniać świat na lepsze. Pamiętajmy, że nawet te najmniejsze dobre uczynki, razem tworzą coś wielkiego. Pomagajmy potrzebującym – dobro zawsze do nas wraca ze zdwojoną siłą!

Dlaczego warto pomagać chorym dzieciom?

Pomaganie chorym dzieciom to nie tylko spełnienie naszego obowiązku jako społeczeństwa, ale także inwestycja w przyszłość. Dzieci są naszym pokoleniem jutra – to właśnie one będą kształtować nasz świat w przyszłości. Zapewnienie im odpowiedniej opieki medycznej, wsparcia emocjonalnego oraz wzmocnienie ich poczucia bezpieczeństwa przyczynia się do zwiększenia ich szans na pełne i zdrowe życie. Dzięki temu możemy wypracować społeczeństwo, w którym każde dziecko będzie miało równe szanse na rozwój i szczęście.

Fundacja dla potrzebujących dzieci – w jaki sposób możesz nieść pomoc?

Fundacje dla dzieci i dorosłych to coś pięknego – razem jesteśmy w stanie zdziałać cuda! Chcesz wesprzeć i realizować z nami naszą misję? Możesz to zrobić na kilka sposobów. Pierwszą opcją jest wsparcie finansowe. Masz możliwość przekazania środków na konto, którego właścicielem jest fundacja pomagająca dzieciom lub na subkonto konkretnego podopiecznego. Prowadzimy także aukcje charytatywne – w nich również możesz wziąć udział. Licytuj lub wystawiaj różne przedmioty na licytację – to naprawdę proste i intuicyjne. Możesz skorzystać również z programów lojalnościowych naszych partnerów.

Wszystkie wspierające nas firmy możesz znaleźć poniżej w sekcji “Wspierają nas”. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś założył samodzielnie zbiórkę na Facebooku – w grupie siła!

Natomiast jeśli masz firmę, czy prowadzisz własną działalność możesz zostać naszym partnerem. Masz możliwość dołączenia do przodujących i światowych marek. Niosąc pomoc przez fundację dla dzieci, możesz uratować komuś życie i jednocześnie zwiększyć rozpoznawalność swojego przedsiębiorstwa. Zachęcamy również do podjęcia działań przez wolontariat pracowniczy czy inne różne i tak samo ważne formy pomocy. Jesteśmy otwarci na Twoją kreatywność i nowe propozycje.

Wspólna siła w dobroczynności – klucz do sukcesu

Każdy z nas ma potencjał, by przyczynić się do zmiany życia potrzebujących dzieci. Wspólnie możemy osiągnąć więcej niż działając oddzielnie – każdy gest, każde wsparcie, nawet najmniejsze, ma ogromne znaczenie. Współpraca z innymi darczyńcami, organizacjami czy wolontariuszami wzmacnia naszą siłę i pozwala na zwiększenie skali pomocy. Działajmy razem, aby nasze starania przyniosły wymierne efekty, a uśmiech na twarzy chorych dzieci był najlepszą nagrodą za nasze zaangażowanie.

Pracując razem, możemy wykorzystać różnorodność naszych umiejętności, zasobów i doświadczeń, aby osiągnąć wspólne cele. Dzięki takiej współpracy, nie tylko zwiększamy szansę na sukces naszych działań, ale także uczymy się od siebie nawzajem, co pozwala na ciągłe doskonalenie naszych metod i strategii. Ponadto, współpraca i solidarność między darczyńcami, wolontariuszami i organizacjami sprzyjają budowaniu trwałych relacji i tworzeniu sieci wsparcia, które mogą być źródłem pomocy w przyszłości.

1,5% podatku dla chorych dzieci – proste wsparcie o wielkim znaczeniu

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, dlatego możemy uzyskać środki na naszą działalność z 1,5% podatku. Rozliczając swój PIT, podaj nasz KRS lub konkretnego podopiecznego naszej fundacji dla dzieci. Przekazanie 1,5% podatku dochodowego na rzecz OPP to prosta, a jednocześnie bardzo skuteczna forma pomocy. Takie wsparcie może zdziałać cuda dla wielu potrzebujących dzieci, pozwalając na sfinansowanie leczenia, rehabilitacji czy wsparcia edukacyjnego. Wystarczy w swoim zeznaniu podatkowym wpisać numer KRS fundacji, aby przekazać 1,5% swojego podatku na rzecz naszej fundacji pomocy dzieciom i osobom dorosłym. To niewielki gest, który może znacznie wpłynąć na życie potrzebujących dzieci.

Więcej informacji o naszej fundacji

Jak zgłosić osobę potrzebującą? – fundacja pomocy dzieciom Rycerze i Księżniczki

Logo Fundacji pomocy dzieciom Rycerze i Księżniczki - podczas wolontariatu nad Warszawskim BalatonemMożesz zgłosić osobę potrzebującą do naszej fundacji – zarówno dziecko, jak i dorosłego. W każdym przypadku dołożymy wszelkich starań, by zapewnić wielowymiarowe wsparcie i pozyskać środki na rehabilitację i leczenie. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na naszej stronie internetowej. Należy w nim podać swoje imię, nazwisko, dane kontaktowe i dane zgłaszanej osoby. Niezbędne będą także informacje o chorobie dziecka/dorosłego, kosztorys oraz ogólne informacje o zakładanej zbiórce. Od takiego niewielkiego kroku, który postawisz, będziemy mogli rozpocząć walkę o lepsze jutro.

Razem możemy więcej!

Jak zgłosić podopiecznego do fundacji pomocy dzieciom?

Twoje dziecko potrzebuje pomocy? Zgłoś się do fundacji pomocy dzieciom Rycerze i Księżniczki! By zarejestrować Podopiecznego, wypełnij formularz na naszej stronie, podając:

  • swoje imię, nazwisko oraz dane kontaktowe – telefon i e-mail,
  • dane dziecka – imię, nazwisko, wiek, zdjęcie,
  • informacje o chorobie – podaj, na jaką chorobę cierpi dziecko, opisz ją oraz Podopiecznego,
  • kosztorys,
  • informacje o zbiórce – określ, na co potrzebne są środki finansowe i w jakiej wysokości,
  • informacje o przynależności do innych fundacji oraz dotychczasowych działaniach promocyjnych.

Zgłoś podpiecznego

Prześlij uzupełniony formularz – skontaktujemy się z Tobą i zrobimy, co w naszej mocy, by zapewnić potrzebną pomoc!

X

Wesprzyj fundacje lub darowizna dla konkretnej osoby

Wybierz metodę płatności

payu
paypal
money
przelew tradycyjny

Darowizny wpłacić można na konto:

Fundacja „Rycerze i Księżniczki”
Ul. Żegańska 21/23
04-713 Warszawa
PKO Bank Polski
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142

Do wpłat zagranicznych
Swift: BPKOPLP90102010420000890203244142
IBAN: PL90102010420000890203244142

Konto walutowe USD:
IBAN: PL98102010420000850203422383
Swift: BPKOPLPW98102010420000850203422383

Konto walutowe EUR:
Swift: BPKOPLPW02102010420000830203746831
IBAN: PL02102010420000830203746831