Choroba zabierze mu wzrok, słuch, nie będzie chodził, rozwijał się… Będzie tylko umierał…

Rycerz Tymoteuszek Tymoteusz Kaczmarek / Pław
do urodzin pozostało: 242 dni
Choroba Krabbego
Leczenie, dalsza diagnostyka i rehabilitacja.
KWOTA ZBIÓRKI
0
0%
Zebraliśmy już 0
potrzebujemy jeszcze 0
Cel Osiągniety
Wspomóż przelewem
Darowizna w formie przelewu tradycyjnego, internetowego lub PayPal.
Aukcje
Weź udział w naszych aukcjach charytatywnych. Wygrywaj i pomagaj!
Udostępnij zbiórkę
Opowiedz o nas innym, to też forma pomocy!

Choroba Krabbego, leukodystrofia globoidalna, choroba lizosomalna, zatrucie organizmu metalami ciężkimi. Krabb trzyma maluszka mocno w swoich kleszczach. Powoli zabierze mu wzrok, słuch… Nie będzie mówił, nie będzie chodził, nie będzie się rozwijał… Będzie tylko umierał…

Tymoteuszek Kaczmarek

 

„W pierwszej chwili nie rozumiałam co mówi lekarz, nie byłam w stanie nawet zapamiętać nazwy. Słyszałam jedynie w głowie, wciąż i wciąż od nowa: „choroba nieuleczalna, śmiertelna, Tymoteuszek nie dożyje drugich urodzin! Polscy lekarze, z którymi konsultowałam nie potrafili mu pomóc. Przyrzekłam mojemu synkowi, że się nie poddam, że poruszę niebo i ziemię, żeby znaleźć ratunek, że pójdę nawet na koniec świata, żeby go uratować. I poszłam. Nawet na dwa.” – szlocha mama Martyna.

W styczniu 2017 roku rodzina wyleciała na konsultacje do Children’s Hospital of Pittsburgh w USA. Niestety dwutygodniowe konsultacje nie przyniosły dobrych wiadomości.  Stan Tymoteuszka był poważny. Tamtejsi specjaliści ogłosili wyrok: maluszkowi zostały 3 miesiące życia. Taka informacja powaliłaby każdego rodzica, ale nie Martynę. Z jeszcze większym uporem szukała doniesień o najnowszych metodach leczenia, badaniach klinicznych, specjalistach.

Nadzieja przyszła z Chin. Doktor Wu odpisał, że jego klinika przeprowadza nowatorską terapię komórkową, która nie tylko uratuje życie Tymoteuszka i powstrzyma dalszy rozwój choroby, lecz także może przywrócić utracone funkcje motoryczne i nerwowe. Celem leczenia jest zwiększenie liczby komórek nerwowych w mózgu, naprawa uszkodzonej istoty białej mózgu (aksonu i osłonki mielinowej), zastąpienie martwych komórek nowymi, wstrzykniętymi komórkami macierzystymi, które są w stanie różnicować się w funkcjonalne komórki produkujące niezbędny enzym.

„W maju wyruszyliśmy w kolejną podróż po życie. Już po pierwszym podaniu komórek widziałam efekty. Niesamowite efekty. Pełni nadziei i ufności wracaliśmy do Polski. Tymuś coraz lepiej sobie radził, oczyma wyobraźni widziałam go biegającego po podwórku, uśmiechającego się do mnie, bawiącego się autkami z kolegami… Kolejne dni i tygodnie mijały na intensywnej rehabilitacji, ćwiczeniach i masażach. W wakacje Tymoteuszek się przeziębił. Drobny katar i kaszel, u niego przerodził się w niebezpieczne zapalenie płuc. Zatrzymał się, przestał oddychać, jego serduszko nie biło… Karetką na sygnale pędziliśmy do szpitala. Każda godzina na oddziale intensywnej terapii była jak nieskończoność. Lekarze mówili, żebyśmy się z nim pożegnali, że nie przeżyje kolejnego dnia” – wspomina Martyna.

Ale Tymuś po mamie odziedziczył dwie najważniejsze cechy: upór i wolę walki. Wygrał ze śmiercią kolejny raz. Niestety choroba i powikłania zmusiły lekarzy do założenia rurki tracheotomijnej. Bez niej maluszek nie mógłby oddychać.

„Wróciliśmy do domu z całym bagażem sprzętu… respirator, ssaki, pulsyksometr. Musiałam szybko nauczyć się opieki nad synkiem. Dr Wu w mailach dopytywał o termin przylotu na drugie podanie komórek, a ja nie byłam mu w stanie odpisać. Myślałam, że w takim stanie już nie możemy lecieć. Jedyną możliwością transportu Tymoteuszka do chińskiej kliniki był specjalny samolot – karetka. Skakałam z radości, gdy dowiedziałam się, że lot jest możliwy. Szybko jednak stanęłam na ziemi… Koszt takiego przelotu był niewyobrażalny. Potrzebowaliśmy miliona złotych… Jak poprosić o taką kwotę? To co się później stało, na nowo rozbudziło we mnie nadzieję. Tysiące osób z całej Polski i świata nam pomogło. Zebrali dla mojego synusia całą kwotę potrzebną na wylot i terapię” – opowiada ze łzami w oczach mama.

W październiku Tymoteuszek kolejny raz wyruszył na koniec świata. Kolejne zabiegi w Wu Medical Center odbyły się bez powikłań. Kolejne miesiące przyniosły niesamowite efekty. Serce maluszka teraz mocniej i stabilniej pracuje, nie ma już spadków tętna i ciśnienia. Tymoteuszek nie choruje, ma czystszy oddech. Cały czas jest podłączony do respiratora, bo odłączenie od niego to proces długotrwały, ale podejmuje już próby samodzielnego oddychania przez buzię i nos. Wróciło czucie, źrenice zaczęły reagować na światło. Przestał gorączkować, wszystkie narządy wewnętrzne pracują w normie. Maluszek dzielnie ćwiczy podczas rehabilitacji. Wzmocnił mu się kręgosłup, polepszyła się postawa, zaciska i prostuje dłonie, opiera się na rączkach.

„Widzę, że jest bardziej świadomy. Częściej płacze i krzyczy, gdy coś mu się nie podoba. Powolutku zaczął się też uśmiechać. Wychodzą mu wszystkie ząbki i są proste i zdrowe – to ważna informacja dla lekarzy, bo inne dzieci z tą chorobą mają duże problemy z ząbkami. Co chwilę widzimy kolejne małe małe sukcesy” – tłumaczy mama

Tymoteuszek Kaczmarek

W maju Tymoteuszek kolejny raz musi przejść terapię w chińskiej klinice. Niestety również tym razem musi lecieć specjalistycznym samolotem. Koszt jest ogromy, ale teraz nie możemy się poddać. Ten dzielny chłopczyk tyle razy już był skazany na śmierć i za każdym razem jej uciekł. Jeśli teraz odpuścimy te wszystkie miesiące walki pójdą na marne. Mówi się, że miłość mieszka tam, gdzie jedno serce bije dla drugiego. My wiemy, że nadzieja mieszka tam, gdzie są ludzie o ogromnych sercach, dla których nie będzie obojętny los Tymoteuszka.
Stańcie razem z nami do walki o życie!

przejdź do pierwszej zbiórki

 

 

Mieszkam w Pławiu

Mój fanpage

Lista wpłat za pośrednictwem PayU

Anonimowy Pomagacz
50,00 zł
2 tygodnie temu
Liliana Trafiał Pinkowska
50,00 zł
2 tygodnie temu
Dorota
Walcz Kruszynko, masz przy sobie mamę, która walczy o Ciebie z całych sił, walcz i Ty.
30,00 zł
3 tygodnie temu
Maciek
10,00 zł
1 miesiąc temu
Aga
Powodzenia, trzymajcie się...
10,00 zł
1 miesiąc temu
Agata
10,00 zł
1 miesiąc temu
Anonimowy Pomagacz
pomodlę się o cud uzdrowienia dla Ciebie Kochany Maluszku
20,00 zł
2 miesiące temu
X

Wybierz metodę płatności

payu
paypal
przelew tradycyjny
Deklarowana kwota
Dotacja anonimowa
Ukryj kwotę
Imię(nick)
Słowa wsparcia
Koszt obsługi zbiórki
Zgadzam się dodatkowo pokryć koszt obsługi zbiórki
Do deklarowanej kwoty zostanie doliczona jednoprocentowa prowizja pobierana przez PayU.

Fundacja „Rycerze i Księżniczki”
ul.Jana Nowaka-Jeziorańskiego 52 lok.89
03-982 Warszawa

PKO Bank Polski
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142
z tytułem: „DAROWIZNA DLA TYMOTEUSZA”

Do wpłat zagranicznych
Swift:BPKOPLPW 90 1020 1042 0000 8902 0324 4142
IBAN: PL90102010420000890203244142
tytułując przelew: „DAROWIZNA DLA TYMOTEUSZA”

Konto walutowe USD:
IBAN:PL98 1020 1042 0000 8502 0342 2383
Swift:BPKOPLPW98 1020 1042 0000 8502 0342 2383
z tytułem „DAROWIZNA DLA TYMOTEUSZA”

Konto walutowe € EUR:
Swift: BPKOPLPW 02102010420000830203746831
IBAN: PL02102010420000830203746831
tytułując przelew: „DAROWIZNA DLA TYMOTEUSZA”

Wyślij SMS o treści:

POMOC

na numer:

75265

Koszt sms na numer 75265  – 5 zł netto

( 6,15 zł z VAT )