Organizacja charytatywna dla dzieci Rycerze i Księżniczki

Rycerze i Księżniczki to organizacja charytatywna zapewniająca pomoc ciężko chorym dzieciom i ich rodzinom. Jesteśmy fundacjądziałającą od 2015 roku, pozyskując środki na leczenie naszych Podopiecznych oraz zapewniając im wsparcie w walce o życie i powrót do zdrowia. Od wielu lat mamy status Organizacji Pożytku Publicznego.
Dowiedz się więcej o naszej organizacji charytatywnej i pomóż nam czynić jeszcze więcej dobra!

Misja organizacji charytatywnej dla dzieci RiK

Symbol wspólpracy organizacja charytatywnej dla dzieciPodstawą naszej misji jest wiara w to, że każdy z nas ma moc zmiany świata na lepsze, czyniąc dobro na co dzień. Od początku skupiamy się na realnej pomocy poważnie chorym dzieciom – zajmujemy się pozyskiwaniem środków na terapie, zabiegi medyczne i rehabilitację oraz zapewniamy wsparcie najmłodszym i ich rodzinom podczas procesu leczenia.

Do tej pory udało nam się zebrać ponad 23 miliony złotych w ramach 81 zbiórek. Dzięki doświadczeniu, zaangażowaniu i empatii jesteśmy w stanie osiągnąć tak wysoką skuteczność – i dzięki temu zrobić wszystko, co w naszej mocy, by zapewnić kompleksową pomoc naszym Podopiecznym.

 

Więcej informacji o naszej fundacji

Podopieczni naszej organizacji charytatywnej dla dzieci

Walka o życie i zdrowie Podopiecznych naszej organizacji charytatywnej to nasze najważniejsze zadanie. Dokładamy wszelkich starań, by działać kompleksowo i szybko – by wygrać wyścig z postępującą chorobą. Nawet w trudnych przypadkach nie poddajemy się – z wiarą i nadzieją oraz pełnym zaangażowaniem organizujemy zbiórki i licytacje, by zebrać kwotę niezbędną do pomocy potrzebującym.

Nasza organizacja charytatywna dla dzieci zapewnia również pomoc osobom dorosłym – jeśli jesteś w trudnej sytuacji i potrzebujesz naszej pomocy nie wahaj się – niezależnie od wieku możesz dołączyć do grona podopiecznych naszej fundacji.

Poznaj ich historie i dowiedz się, jak możesz pomóc, biorąc udział w zbiórce lub przekazując 1% podatku na konkretnego Podopiecznego naszej fundacji charytatywnej dla dzieci. Liczy się każda złotówka!

Zobacz aktualnie prowadzone zbiórki na rzecz naszych Podopiecznych:

Sprawdź zbiórki dla naszych Podopiecznych

 

Jak możesz wspomóc naszą organizację charytatywną dla dzieci?

1% Podatku dla dzieciBy skutecznie działać i zapewniać jak najszersze wsparcie chorym dzieciom potrzebujemy Waszej pomocy! Nie tylko materialnej – ale też w formie wolontariatu.

Jeśli chcesz czynić dobro możesz zostać naszym wolontariuszem, pomagającym przy organizowanych przez nas ventach dobroczynnych. Zdobędziesz przy tym nowe, cenne doświadczenie, poznasz nowych ludzi, a także otrzymasz bonusy wolontaryjne!

Będziemy również wdzięczni za wsparcie finansowe i materialne. Zachęcamy firmy do zostania naszymi partnerami – w zamian za pomoc dołączysz do grona czołowych marek oraz osobistości ze świata mediów, kina, muzyki i show biznesu, wspierających naszą organizację charytatywną, dzięki czemu zwiększysz rozpoznawalność swojej firmy.

Jak możesz nam pomóc jako przedsiębiorca? W formie wolontariatu pracowniczego – lub w dowolny sposób, dopasowany do profilu Twojej firmy. Jesteśmy otwarci na Twoje propozycje!

Naszą organizację charytatywną dla dzieci mogą też wspomagać osoby fizyczne – i to na szereg sposobów! Możesz skorzystać z usług naszych partnerów i wspierać nas podczas robienia zakupów. Możesz też założyć zbiórkę na Facebooku, licytować na naszych aukcjach charytatywnych lub wesprzeć nas przelewem na konto. Posiadamy status organizacji pożytku publicznego – możesz więc też przekazać nam 1% podatku.

Możliwości pomocy naszej fundacji dla chorych dzieci i osób dorosłych jest wiele – a liczy się wsparcie w każdej formie. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i zachęcamy do dalszego wspierania misji fundacji Rycerze i Księżniczki!

Sprawdź jak możesz pomóc

Poznaj ich historie i dowiedz się, jak możesz pomóc, biorąc udział w zbiórce lub przekazując 1% podatku na konkretnego Podopiecznego naszej fundacji charytatywnej dla dzieci. Liczy się każda złotówka!

Twoje dziecko potrzebuje pomocy? Dowiedz się, jak zgłosić podopiecznego!

Organizacja charytatywna dla dzieci Rycerze i Księżniczki - Wolontariusze

Ciężka choroba dziecka to tragedia całej rodziny. Jeśli jesteś w takiej sytuacji nie wahaj się sięgnąć po pomoc. Możesz zgłosić dziecko jako podopiecznego naszej organizacji charytatywnej. Nasza organizacja charytatywna wspiera również osoby dorosłe – jeśli sam potrzebujesz pomocy lub znasz osobę, której przydałoby się nasze wsparcie, prześlij zgłoszenie Podopiecznego do fundacji Rycerze i Księżniczki.

By to zrobić, wypełnij i prześlij formularz zamieszczony na naszej stronie. Podaj takie informacje jak m.in. dane dziecka, informacje o chorobie i kosztorys. By to zrobić, skorzystaj ze Strefy podopiecznego, dostępnej na naszej stronie, klikając w poniższy przycisk:

 

Przejdź do strefy podopiecznego

Organizacje charytatywne dla dzieci – realna pomoc dla potrzebujących

Rycerze i Księżniczki to jedna z wielu organizacji charytatywnych dla dzieci, zapewniających pomoc potrzebującym w naszym kraju. W Polsce działa obecnie ponad 135 tysięcy organizacji pożytku publicznego. Różnią się one swoją misją, celami statutowymi – jednak w sercach Polaków to właśnie fundacje zajmujące się pomocą najmłodszym zajmują szczególne miejsce – wspiera je aż 18% naszych rodaków. Dlaczego więc warto wspierać właśnie naszą organizację?

Rycerze i Księżniczki to skuteczność, doświadczenie i determinacja w dążeniu do celu, jakim jest pomoc naszym podopiecznym. Zawsze dokładamy wszelkich starań, by zdobyć środki niezbędne do leczenia i rehabilitacji dzieci. Jednak bez Waszego wsparcia nasze działania byłyby niemożliwe! Twoja pomoc, nawet najmniejsza, ma ogromne znaczenie – wspieraj organizacje charytatywne dla dzieci i czyń z nimi dobro na co dzień.

W imieniu swoim – i innych organizacji charytatywnych z całego kraju – dziękujemy za każdą złotówkę i niematerialną pomoc!

Skontaktujemy się z Tobą i omówimy plan działania. Zaufaj nam – postaramy się zrobić wszystko, by zapewnić dziecku potrzebną pomoc w leczeniu.

X

Wesprzyj fundacje lub darowizna dla konkretnej osoby

Wybierz metodę płatności

payu
paypal
money
przelew tradycyjny

Darowizny wpłacić można na konto:

Fundacja „Rycerze i Księżniczki”
Ul. Żegańska 21/23
04-713 Warszawa
PKO Bank Polski
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142

Do wpłat zagranicznych
Swift: BPKOPLP90102010420000890203244142
IBAN: PL90102010420000890203244142

Konto walutowe USD:
IBAN: PL98102010420000850203422383
Swift: BPKOPLPW98102010420000850203422383

Konto walutowe EUR:
Swift: BPKOPLPW02102010420000830203746831
IBAN: PL02102010420000830203746831