Organizacja charytatywna dla dzieci Rycerze i Księżniczki

Rycerze i Księżniczki to organizacja charytatywna zapewniająca pomoc ciężko chorym dzieciom i ich rodzinom. Jesteśmy fundacją działającą od 2015 roku, pozyskując środki na leczenie naszych Podopiecznych oraz zapewniając im wsparcie w walce o życie i powrót do zdrowia. Od wielu lat mamy status Organizacji Pożytku Publicznego.
Dowiedz się więcej o naszej organizacji charytatywnej i pomóż nam czynić jeszcze więcej dobra!

Misja organizacji charytatywnej dla dzieci RiK

Symbol wspólpracy organizacja charytatywnej dla dzieciPodstawą naszej misji jest wiara w to, że każdy z nas ma moc zmiany świata na lepsze, czyniąc dobro na co dzień. Od początku skupiamy się na realnej pomocy poważnie chorym dzieciom – zajmujemy się pozyskiwaniem środków na terapie, zabiegi medyczne i rehabilitację oraz zapewniamy wsparcie najmłodszym i ich rodzinom podczas procesu leczenia.

Do tej pory udało nam się zebrać ponad 23 miliony złotych w ramach 81 zbiórek. Dzięki doświadczeniu, zaangażowaniu i empatii jesteśmy w stanie osiągnąć tak wysoką skuteczność – i dzięki temu zrobić wszystko, co w naszej mocy, by zapewnić kompleksową pomoc naszym Podopiecznym.

 

Więcej informacji o naszej fundacji

Podopieczni naszej organizacji charytatywnej dla dzieci

Walka o życie i zdrowie Podopiecznych naszej organizacji charytatywnej to nasze najważniejsze zadanie. Dokładamy wszelkich starań, by działać kompleksowo i szybko – by wygrać wyścig z postępującą chorobą. Nawet w trudnych przypadkach nie poddajemy się – z wiarą i nadzieją oraz pełnym zaangażowaniem organizujemy zbiórki i licytacje, by zebrać kwotę niezbędną do pomocy potrzebującym.

Nasza organizacja charytatywna dla dzieci zapewnia również pomoc osobom dorosłym – jeśli jesteś w trudnej sytuacji i potrzebujesz naszej pomocy nie wahaj się – niezależnie od wieku możesz dołączyć do grona podopiecznych naszej fundacji pomocy dzieciom.

Poznaj ich historie i dowiedz się, jak możesz pomóc, biorąc udział w zbiórce lub przekazując 1,5% podatku na konkretnego Podopiecznego naszej fundacji charytatywnej dla dzieci. Liczy się każda złotówka!

Zobacz aktualnie prowadzone zbiórki na rzecz naszych Podopiecznych:

Sprawdź zbiórki dla naszych Podopiecznych

 

Jak możesz wspomóc naszą organizację charytatywną dla dzieci?

1,5% Podatku dla dzieciBy skutecznie działać i zapewniać jak najszersze wsparcie chorym dzieciom potrzebujemy Waszej pomocy! Nie tylko materialnej – ale też w formie wolontariatu.

Jeśli chcesz czynić dobro możesz zostać naszym wolontariuszem, pomagającym przy organizowanych przez nas ventach dobroczynnych. Zdobędziesz przy tym nowe, cenne doświadczenie, poznasz nowych ludzi, a także otrzymasz bonusy wolontaryjne!

Będziemy również wdzięczni za wsparcie finansowe i materialne. Zachęcamy firmy do zostania naszymi partnerami – w zamian za pomoc dołączysz do grona czołowych marek oraz osobistości ze świata mediów, kina, muzyki i show biznesu, wspierających naszą organizację charytatywną, dzięki czemu zwiększysz rozpoznawalność swojej firmy.

Jak możesz nam pomóc jako przedsiębiorca? W formie wolontariatu pracowniczego – lub w dowolny sposób, dopasowany do profilu Twojej firmy. Jesteśmy otwarci na Twoje propozycje!

Naszą organizację charytatywną dla dzieci mogą też wspomagać osoby fizyczne – i to na szereg sposobów! Możesz skorzystać z usług naszych partnerów i wspierać nas podczas robienia zakupów. Możesz też założyć zbiórkę na Facebooku, licytować na naszych aukcjach charytatywnych lub wesprzeć nas przelewem na konto. Posiadamy status organizacji pożytku publicznego – możesz więc też przekazać nam 1,5% podatku.

Możliwości pomocy naszej fundacji dla chorych dzieci i osób dorosłych jest wiele – a liczy się wsparcie w każdej formie. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i zachęcamy do dalszego wspierania misji fundacji Rycerze i Księżniczki!

Sprawdź jak możesz pomóc

Poznaj ich historie i dowiedz się, jak możesz pomóc, biorąc udział w zbiórce lub przekazując 1,5% podatku na konkretnego Podopiecznego naszej fundacji charytatywnej dla dzieci. Liczy się każda złotówka!

Twoje dziecko potrzebuje pomocy? Dowiedz się, jak zgłosić podopiecznego!

Organizacja charytatywna dla dzieci Rycerze i Księżniczki - Wolontariusze

Ciężka choroba dziecka to tragedia całej rodziny. Jeśli jesteś w takiej sytuacji nie wahaj się sięgnąć po pomoc. Możesz zgłosić dziecko jako podopiecznego naszej organizacji charytatywnej. Nasza organizacja charytatywna wspiera również osoby dorosłe – jeśli sam potrzebujesz pomocy lub znasz osobę, której przydałoby się nasze wsparcie, prześlij zgłoszenie Podopiecznego do fundacji Rycerze i Księżniczki.

By to zrobić, wypełnij i prześlij formularz zamieszczony na naszej stronie. Podaj takie informacje jak m.in. dane dziecka, informacje o chorobie i kosztorys. By to zrobić, skorzystaj ze Strefy podopiecznego, dostępnej na naszej stronie, klikając w poniższy przycisk:

 

Przejdź do strefy podopiecznego

Organizacje charytatywne dla dzieci – realna pomoc dla potrzebujących

Rycerze i Księżniczki to jedna z wielu organizacji charytatywnych dla dzieci, zapewniających pomoc potrzebującym w naszym kraju. W Polsce działa obecnie ponad 135 tysięcy organizacji pożytku publicznego. Różnią się one swoją misją, celami statutowymi – jednak w sercach Polaków to właśnie fundacje zajmujące się pomocą najmłodszym zajmują szczególne miejsce – wspiera je aż 18% naszych rodaków. Dlaczego więc warto wspierać właśnie naszą organizację?

Rycerze i Księżniczki to skuteczność, doświadczenie i determinacja w dążeniu do celu, jakim jest pomoc naszym podopiecznym. Zawsze dokładamy wszelkich starań, by zdobyć środki niezbędne do leczenia i rehabilitacji dzieci. Jednak bez Waszego wsparcia nasze działania byłyby niemożliwe! Twoja pomoc, nawet najmniejsza, ma ogromne znaczenie – wspieraj organizacje charytatywne dla dzieci i czyń z nimi dobro na co dzień.

W imieniu swoim – i innych organizacji charytatywnych z całego kraju – dziękujemy za każdą złotówkę i niematerialną pomoc!

Skontaktujemy się z Tobą i omówimy plan działania. Zaufaj nam – postaramy się zrobić wszystko, by zapewnić dziecku potrzebną pomoc w leczeniu.

Fundacje charytatywne dla dzieci – czy warto pomagać?

Fundacja charytatywna dla dzieciPowodów do udzielania pomocy innym jest wiele. Niektórzy robią to bezinteresownie, inny dlatego, że sami przeszli trudne chwile w swoim życiu i wiedzą jak to jest, a jeszcze inni wierzą w zasadę, że dobro wraca. W końcu to dziś my pomagamy komuś, a pewnego dnia to my możemy potrzebować wsparcia innych ludzi.

Fakt jest taki, że większość polskich organizacji dysponuje budżetem niewystarczającym na spełnienie wszystkich założeń i celów. Zdobywanie dodatkowych funduszy wcale nie jest prostym zadaniem, a bez tego nie można liczyć na zakup sprzętu, opłacenie leczenia czy rehabilitacji podopiecznych. Warto więc wspierać fundacje charytatywne dla dzieci i dorosłych, ponieważ to właśnie one rozwiązują wiele ważnych problemów społecznych.

Wbrew pozorom liczy się każde wsparcie, nawet pojedyncza złotówka. Czasami nie trzeba wiele, by zmienić bardzo dużo! Sposobów na wspieranie organizacji charytatywnych jest niezliczona ilość. Coś, co z pozoru wydaje się bez znaczenia, może mieć tak naprawdę ogromny wpływ na czyjeś zdrowie, a nawet życie.

X

Wesprzyj fundacje lub darowizna dla konkretnej osoby

Wybierz metodę płatności

payu
paypal
money
przelew tradycyjny

Darowizny wpłacić można na konto:

Fundacja „Rycerze i Księżniczki”
Ul. Żegańska 21/23
04-713 Warszawa
PKO Bank Polski
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142

Do wpłat zagranicznych
Swift: BPKOPLP90102010420000890203244142
IBAN: PL90102010420000890203244142

Konto walutowe USD:
IBAN: PL98102010420000850203422383
Swift: BPKOPLPW98102010420000850203422383

Konto walutowe EUR:
Swift: BPKOPLPW02102010420000830203746831
IBAN: PL02102010420000830203746831