Zlot motocyklowy i koncert charytatywny dla Kasi Wondołowskiej

W ostatnią sobotę, 11 maja 2019r. na Autodromie w Pszczółkach odbył się Zlot Motocyklistów, połączony z koncertem charytatywnym zorganizowanym przez Kuźnię Talentów. A to wszystko dla Kasi Wondołowskiej, Podopiecznej naszej Fundacji!

Impreza rozpoczęła się o godzinie 13, zjechali się motocykliści nie tylko z całego Pomorza, ale nawet z województwa warmińsko-mazurskiego. Mirosław Bury, organizator całego wydarzenia, opowiadał o długoletnim zaangażowaniu motocyklistów i ich współpracy z  Kuźnią Talentów. To pierwsza taka impreza w Pszczółkach, w trakcie jej trwania można było podziwiać pokazy motocyklowe i motoryzacyjne. A to był tylko początek tego, co czekało na wszystkich, którzy przybyli w sobotę na Autodrom.

Motocykliści i pozostali uczestnicy wzięli udział w licznych licytacjach voucherów fundowanych przez znanych trójmiejskich sportowców, kluby sportowe i fitness. Nie zabrakło również dodatkowych atrakcji oraz wolontariuszy z puszkami, którzy z poświęceniem zbierali datki na rehabilitację Kasi. Dzieci mogły korzystać z dmuchanych zjeżdżalni oraz specjalnego ogródka do zabawy, a całe rodziny świetnie bawiły się w trakcie różnorodnych gier.

W imprezie wziął również udział podróżnik, Dariusz Skolimowski, który zadedykował Kasi swoją ostatnią wyprawę, o której pisaliśmy tutaj. Opowiadał o zdobywaniu arktycznego szczytu i swoich wrażeniach. Można było obejrzeć specjalistyczny sprzęt i zdjęcia z wyprawy.

Oprawę muzyczną zagwarantowali bardziej i mniej doświadczeni wokaliści powiązani z Kuźnią Talentów. Na scenie wystąpili młodsi, starsi, soliści i zespoły. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem prezentowali swoje utwory, a repertuar był bardzo różnorodny.

Przyjechała również Kasia z rodziną. Jej mama, Pani Jadwiga opowiedziała o najpilniejszych potrzebach i o efektach ostatniego turnusu rehabilitacyjnego:

„Kasia cały czas potrzebuje rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna. Właśnie wróciliśmy z dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego w Koszalinie. To była bardzo intensywna terapia. W ośrodku głównie zajmują się rehabilitacją osób po udarze mózgu i ze schorzeniami neurologicznymi, ale popróbowaliśmy. Ustawiono specjalistyczną rehabilitację specjalnie dla Kasi. W czerwcu jedziemy na kolejny turnus do Koszalina. Nie chcemy zaprzepaścić tego, co teraz osiągnęła. Nie są to wielkie kroki, ale dla niej bardzo ważne. Koszt takiego turnusu to prawie 8 tysięcy. Jeździmy z mężem razem z córką. Jedna osoba nie dałaby rady.”

Przebieg imprezy został zrelacjonowany na portalu Nasze Miasto i tam możecie znaleźć więcej informacji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia. Panowie Mirosław Bury i Dariusz Skolimowski i podopieczni Muzycznej Kuźni Talentów od dawna aktywizują lokalną społeczność, chcąc pomóc Kasi powrócić do sprawności, normalnego życia i synka Olka.

 

easter-4964345_1920
09 kwietnia 2020
„Czy dziadkowie o nas zapomną?”- Wielkanoc 2020 w izolacji
Post-RIK
01 kwietnia 2020
Świat walczy z pandemią – przyłącz się już dziś!
mask-4943348_1920
24 marca 2020
Koronawirus groźny nie tylko dla przedsiębiorców. Niepełnosprawni pozostawieni samym sobie?
kom.miniaturka
17 stycznia 2020
Komunikat
X

Wybierz metodę płatności

payu
paypal
przelew tradycyjny
Deklarowana kwota
Dotacja anonimowa
Ukryj kwotę
Imię(nick)
Słowa wsparcia
Koszt obsługi zbiórki
Zgadzam się dodatkowo pokryć koszt obsługi zbiórki
Do deklarowanej kwoty zostanie doliczona jednoprocentowa prowizja pobierana przez PayU.
Imię(nick)
Słowa wsparcia
Dotacja anonimowa
Ukryj kwotę

Darowizny wpłacić można na konto:

Fundacja „Rycerze i Księżniczki”
ul.Jana Nowaka-Jeziorańskiego 52F, lok.89
03-982 Warszawa
PKO Bank Polski
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142

Wyślij SMS o treści

POMOC

na numer 75265

(koszt wiadomości 5,00 zł netto, 6,15 zł brutto z VAT)