Komunikat

Szanowni Państwo, w 2020 roku nasza fundacja Rycerze i Księżniczki obchodzi jubileusz 5 lat funkcjonowania. Działamy nieprzerwanie od 2015 roku, w tym czasie wsparcie za naszym pośrednictwem otrzymało blisko 70 podopiecznych, ponad 50 z nich to dzieci. Zdecydowanej większości naszych „Rycerzy i Księżniczek”, o których życie wspólnie toczymy walkę każdego dnia, udało się przezwyciężyć wroga – pokonać chorobę. Nie byłoby to możliwe dzięki pozyskiwanym od Państwa – naszych darczyńców i partnerów – środkom, jakich do tej pory udało się zgromadzić prawie 23 mln złotych. Każda przekazana kwota była dysponowana zgodnie z celami statutowymi naszej organizacji – przede wszystkim na rzecz ratowania ciężko chorych dzieci i dorosłych. Za to wszystko bardzo serdecznie i z całego serca dziękujemy!

2019 rok był dla zespołu fundacji Rycerze i Księżniczki czasem niezwykle wytężonej pracy. Czwarty rok naszej działalności pokazał, że nadal wielu cierpiących Polaków potrzebuje pomocy. Przy tak dużej skali zaangażowania zdarzało nam się również popełniać błędy, te ludzkie – komunikacyjne i organizacyjne, co w połowie minionego roku zostało przedstawione w nieprawdziwy i wyolbrzymiony sposób w kilku publikacjach medialnych.

Nasza fundacja od początku istnienia stawiała sobie za główne cele dobroczynność, uczciwość i transparentność. Dlatego, mimo wielu niepotwierdzonych informacji, jakie pojawiły się w artykułach prasowych, postanowiliśmy poczekać na ocenę naszych działań przez ustawowo powołane do tego celu organy państwowe.

W grudniu minionego roku Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Południe w Warszawie podjęła decyzję o umorzeniu postępowania przygotowawczego, w którym brałam udział w roli świadka. Podkreślenia wymaga fakt, że fundacja Rycerze i Księżniczki nie była w tym postępowaniu stroną. Nie wykazano również jakichkolwiek nieprawidłowości w trakcie czynności sprawdzających przeprowadzonych przez Urząd Skarbowy Praga-Południe w Warszawie. Czynności te nie miały formy kontroli skarbowej i nie wykazały żadnych naruszeń prawa bądź uchybień. W obu przypadkach fundacja zawsze na czas i zgodnie ze zgłaszanym zapotrzebowaniem dostarczała wszelkie niezbędne dokumenty i składała wyjaśnienia.

Nasza fundacja dokonała także weryfikacji procedury aktualizacji danych finansowych we wszystkich zbiórkach. Przypominamy, że pieniądze na rzecz podopiecznych wpłacać można za pośrednictwem e-płatności: PayU, PayPal, a także w drodze tradycyjnego przelewu bankowego. Aktualizacja pasków zbiórek w systemie w czasie rzeczywistym odbywa się częściowo. Całkowicie są one aktualizowane przy udziale pracownika fundacji, po przeliczeniu wszystkich zaksięgowanych wpływów. Samo księgowanie wpływów ze względu na niezależne procedury bankowe również nie odbywa się w czasie rzeczywistym. Każdego dnia staramy się, aby proces ten przebiegał jak najszybciej.

 

Fundacja Rycerze i Księżniczki w uzgadnianych i podpisywanych z podopiecznymi dokumentach przedstawiła, już w 2018 roku, przejrzyste zasady refundacji kosztów leczenia, poświęcając temu osobny dział w regulaminie. Do refundacji leczenia, rehabilitacji lub wydatków towarzyszących leczeniu oraz sporządzenia zestawienia finansowego każdego podopiecznego konieczne są dokumenty potwierdzające związek refundowanego wydatku ze stanem zdrowia, przede wszystkim specjalistycznie opinie lekarskie.

 

Z całą stanowczością uspokajamy i podkreślamy, że z popełnionych błędów wyciągnęliśmy wnioski. Po przejściu skrupulatnej kontroli naszych standardów i aktualizacji procedur możemy zapewnić, że 5 lat funkcjonowania przyniosło nam również wiele ważnych informacji, dzięki którym chcemy, aby każda kolejna zbiórka na rzecz potrzebujących była prowadzona w sposób jeszcze bardziej efektywny. Pragnąc zachować transparentność zweryfikowaliśmy zespół naszych pracowników. Nadal z całego serca chcemy pomagać wszystkim tym, którzy tej pomocy potrzebują. Wszystkim Państwu, w nowym roku, życzymy przede wszystkim zdrowia. Za całą dotychczasową pomoc jeszcze raz w imieniu wszystkich naszych podopiecznych bardzo gorąco dziękujemy.

 

Z wyrazami szacunku
Anna Krawczyk
Prezes Zarządu fundacji Rycerze i Księżniczki

 

 

Screenshot_1
26 czerwca 2020
Spot samochodowy połączony z Dynoday dla Podopiecznych Fundacji Rycerze i Księżniczki
easter-4964345_1920
09 kwietnia 2020
„Czy dziadkowie o nas zapomną?”- Wielkanoc 2020 w izolacji
Post-RIK
01 kwietnia 2020
Świat walczy z pandemią – przyłącz się już dziś!
mask-4943348_1920
24 marca 2020
Koronawirus groźny nie tylko dla przedsiębiorców. Niepełnosprawni pozostawieni samym sobie?
X

Wybierz metodę płatności

payu
paypal
przelew tradycyjny
Deklarowana kwota
Dotacja anonimowa
Ukryj kwotę
Imię(nick)
Słowa wsparcia
Koszt obsługi zbiórki
Zgadzam się dodatkowo pokryć koszt obsługi zbiórki
Do deklarowanej kwoty zostanie doliczona jednoprocentowa prowizja pobierana przez PayU.
Imię(nick)
Słowa wsparcia
Dotacja anonimowa
Ukryj kwotę

Darowizny wpłacić można na konto:

Fundacja „Rycerze i Księżniczki”
ul.Jana Nowaka-Jeziorańskiego 52F, lok.89
03-982 Warszawa
PKO Bank Polski
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142

Wyślij SMS o treści

POMOC

na numer 75265

(koszt wiadomości 5,00 zł netto, 6,15 zł brutto z VAT)