Festiwal Fala Rocka gra dla Krzysia!

Muzyka, radość i pomaganie – takie połączenie czeka na wszystkich, którzy wezmą udział w Festiwalu Fala Rocka i będą grać dla naszego Krzysia Jendrusiaka!

Tegoroczna odsłona Festiwalu Fala Rocka, zaplanowana na 27 lipca w Wójcicach, zapowiada się niezwykle ciekawie. Dobra muzyka, ciekawi ludzie, pyszne jedzenie oraz mnóstwo atrakcji. A to wszystko w niezwykle ważnym i szlachetnym celu – zebrania środków na dalsze leczenie i rehabilitację Wojownika Krzysia!

Organizatorzy gwarantują świetną zabawę, w programie m.in.:

– zamki dmuchane
– animacje dla dzieci
– stoiska gastronomiczne
– warsztaty gry na gitarze
– warsztaty gry na bębnach
– zaplatanie wianków
– ręcznie malowane koszulki
– stoisko z metaloplastyką
– stoisko z piernikami
– stoisko z makramami
– fotobudkę i las w słoiku
– pokaz pierwszej pomocy
– liczne licytacje
oraz koncerty doskonałych zespołów zakończone Fire show.

A tak o imprezie pisała gazeta.olawa.pl:

„To już druga edycja tej charytatywnej imprezy, przepełnionej muzyką. Wszystko rozpocznie się o 16.00 warsztatami gry na gitarze i bębnach dla dzieci. Potem wystąpią Khra Daliva, 4 Dziki, Mudride, The Perfumes, Koniec Świata oraz Black Drums Icon.

W trakcie festiwalu odbędą się również licytacje, z których dochód trafi na konto Krzysia Jendrusiaka, pięciolatka, który zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym czterokończynowym, padaczką oraz atetozą. Urodził się za wcześnie, przeszedł operację serca i szereg różnych zabiegów. Krzyś to niesamowita iskierka, z ogromną determinacją do walki, a ponadto bardzo pogodny chłopiec, który czaruje uśmiechem, uwielbia ludzi i przede wszystkim skrada serca przy bliskim poznaniu. Jego każdy dzień wypełniony jest wielospecjalistycznymi zajęciami (od poniedziałku do niedzieli ma łącznie 21 terapii, 12 z nich to zajęcia prywatne). W ciągu roku jeździ również na turnusy rehabilitacyjne – w zależności od możliwości finansowych rodziców Krzysia jest ich od 4 do 9 rocznie. Chłopiec jest w trakcie terapii komórkami macierzystymi. Jedna seria to koszt około 45 tysięcy złotych.

Dzięki determinacji rodziców i wielu terapiom Krzyś dziś chodzi, a jeszcze w styczniu 2017 roku nie potrafił stać nawet z pomocą sprzętu. Obecnie prawie biega za młodszą siostrą, co przy dziecięcym porażeniu mózgowym jest ogromnym sukcesem.

Chłopiec jeszcze nie mówi, ale i w tym zakresie widać progres. Zaczął gaworzyć i pojawiła się szansa, że w przyszłości będzie mógł sprawnie, samodzielnie funkcjonować. Uczyć się, pracować, studiować i założyć rodzinę. Każdy kolejny krok wiąże się jednak z kolejnymi wydatkami. A te cały czas należy liczyć w dziesiątkach, a nawet setkach tysięcy złotych. Przyda się każda pomoc!

Krzysiowi możesz pomóc również przez wpłatę bezpośrednią na stronie https://rik.pl/krzys/

– Nasz synek, to niesamowita iskierka, pełna radości i ogromnej pogody ducha – opowiadają rodzice. Krzysiowi praktycznie nigdy nie znika uśmiech z buzi, wciąż jest ciekawy świata i ludzi. Jest bardzo otwartym i radosnym chłopcem. To również mały „tytan pracy”, każdego dnia walczy i małymi kroczkami dąży do celu, by być pełnosprawnym w swojej niepełnosprawności.”

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przebieg Festiwalu z całego serca dziękujemy! Dzięki Waszym działaniom Krzyś ma szansę zyskać zdrowie i sprawność!

przejdź do zbiórki

kom.miniaturka
17 stycznia 2020
Komunikat
72788582_1152211624974888_1662312069090770944_n
10 grudnia 2019
Galeria Hosso w Białogardzie po raz drugi pomaga bliźniakom Hubertowi i Kamilowi Gollan!
72709868_564213934387012_4966622845913268224_n
23 października 2019
Niezwykła zbiórka dla bliźniaków Kamila i Huberta Gollan w Galerii Hosso w Białogardzie
Projekt bez tytułu (13)
15 października 2019
W zespole wcale nie raźniej – Białogardzianie w nierównej w walce z zespołem Aspergera
X

Wybierz metodę płatności

payu
paypal
przelew tradycyjny
Deklarowana kwota
Dotacja anonimowa
Ukryj kwotę
Imię(nick)
Słowa wsparcia
Koszt obsługi zbiórki
Zgadzam się dodatkowo pokryć koszt obsługi zbiórki
Do deklarowanej kwoty zostanie doliczona jednoprocentowa prowizja pobierana przez PayU.
Imię(nick)
Słowa wsparcia
Dotacja anonimowa
Ukryj kwotę

Darowizny wpłacić można na konto:

Fundacja „Rycerze i Księżniczki”
ul.Jana Nowaka-Jeziorańskiego 52F, lok.89
03-982 Warszawa
PKO Bank Polski
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142

Wyślij SMS o treści

POMOC

na numer 75265

(koszt wiadomości 5,00 zł netto, 6,15 zł brutto z VAT)