Fala wsparcia dla Krzysia, naszego walecznego Rycerza!

Krzyś Jendrusiak, Podopieczny naszej Fundacji, waleczny Rycerz, który tryska energią i przekazuje ją wszystkim dookoła. Tym razem to On dostał wielką dawkę energii… od setek ludzi!

Dnia 8 Września 2018 roku, na Terenach Zielonych przy Stadionie Wrocław, odbył się koncert charytatywny na rzecz chłopca, o nazwie „Charytatywne zakończenie lata – Rycerze Krzysia”. Zagrali między innymi : Raper Kasta, Formacja Verix, Aga En, Alicja Wojtczak, Formacja Gentelman`s i M-Power. Oprócz występów muzycznych, było wiele atrakcji, takich jak pokaz służb ratowniczych i szkolenia z Pierwszej Pomocy, Prezentacja zawodników K1, licytacje charytatywne… Dzieci mogły skorzystać ze strzelnicy Mega Bańki oraz poskakać na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach. Oczywiście wolontariusze zaopatrzeni byli również w farbki do malowania buziek, więc wszyscy zainteresowani mogli zaprezentować się w nowej odsłonie z nową twarzą – lwa, motylka czy słoneczka 🙂

Krzyś jest wyjątkowym dzieckiem, chłopcem tryskającym energią, wiecznie wesołym i uśmiechniętym. W ciężkich chwilach Jego uśmiech odpycha ciemne chmury i rozpromienia wszystko dookoła. Diagnoza, jaka została postawiona Krzysiowi 4 lata temu, to Dziecięce Mózgowe Porażenie, wzmożone napięcie mięśni wraz z elementami Atetozy oraz padaczka. Cel naszej zbiórki dla Krzysia to podanie komórek macierzystych oraz rehabilitacja. Mimo tych wszystkich przeciwności losu, mimo bólu i cierpienia, Krzyś jest wzorem do naśladowania – pokazuje On wszystkim dookoła, że z życia trzeba się cieszyć w każdym momencie Jego trwania.

Mieliśmy tą przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu i na własne oczy widzieć ten piękny szczery uśmiech Krzysia, który nie mógł uwierzyć, że ma tak wielkie grono przyjaciół, którzy wspierają go świetnie się przy tym bawiąc! Jak zwykle zaopatrzeni byliśmy w swój namiot, basen z kulkami i wiele innych, przeróżnych artykułów służących dzieciom za atrakcje 🙂


Kolejny dzień niósł za sobą kolejną dawkę energii, kolejny zastrzyk szczęścia dla naszego Krzysia! W Niedzielę odbył się 36.PKO Wrocław Maraton, który nie tylko spowodował u zawodników pot na czole, ale również radość w sercu. 9 Września maratończycy dawali z siebie wszystko, by pomóc naszemu Krzysiowi oraz Wiktorii, dziewczynce, która tak jak Krzyś potrzebuje wsparcia.

W tej walce mógł pomóc każdy z biegaczy – chętnym przyczepiano na koszulce identyfikator akcji, kartkę z napisem „Biegnę dla Krzysia i Wiktorii”.
Tym sposobem, Fundacja PKO Banku Polskiego miała szansę przełożyć zaangażowanie i pomoc zawodników na darowiznę – za każdą karteczkę z hasłem, Fundacja PKO Banku Polskiego mogła przekazać darowiznę na rzecz Krzysia i Wiktorii. Zebrane pieniądze trafiły na konta fundacji – naszej, by przekazać je Krzysiowi oraz do Fundacji, której podopieczną jest Wiktoria.Duch sportowy opanował nie tylko biegaczy ale i kibiców, także tych najmłodszych. Dzieci, w oczekiwaniu na bohaterów przekraczających metę, mogły aktywnie spędzić czas przy Stadionie Olimpijskim w miasteczku lekkoatletycznym, gdzie czekały na nie atrakcje takie jak skok wzwyż, bieg przez płotki czy pchnięcie kulą, tak więc najmłodsi również mieli okazję się wykazać, a przy okazji świetnie się bawić!

Więcej na temat 36.PKO Wrocław Maratonu i akcji „Biegnę dla Krzysia i Wiktorii” znajdziecie pod linkami :
wroclawmaraton.pl
bankomania.pkobp.pl
gazetawroclawska.pl
sportowy24.pl

 

Karolina Gorczyca
28 lutego 2019
Karolina Gorczyca włącza się w akcję 1% dla naszej Fundacji!
Kopia Projekt bez tytułu (1)
11 kwietnia 2019
Wielkanocny Piknik dla Zuzi
Screenshot_2
08 kwietnia 2019
Akcja „Szuranie dla Marty” zakończona sukcesem!
Jaś akcja
05 kwietnia 2019
ZBIÓRKA KRWI DLA JASIA KARWOWSKIEGO – JUDO LEGIA WARSZAWA WSPIERA NASZEGO RYCERZA
kasia7
04 kwietnia 2019
Finał akcji „Solo Svalbard Adventure” dedykowanej Kasi Wondołowskiej
X

Wybierz metodę płatności

payu
paypal
przelew tradycyjny
Deklarowana kwota
Dotacja anonimowa
Ukryj kwotę
Imię(nick)
Słowa wsparcia
Koszt obsługi zbiórki
Zgadzam się dodatkowo pokryć koszt obsługi zbiórki
Do deklarowanej kwoty zostanie doliczona jednoprocentowa prowizja pobierana przez PayU.

Darowizny wpłacić można na konto:

Fundacja „Rycerze i Księżniczki”
ul.Jana Nowaka-Jeziorańskiego 52F, lok.89
03-982 Warszawa
PKO Bank Polski
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142

Wyślij SMS o treści

POMOC

na numer 75265

(koszt wiadomości 5,00 zł netto, 6,15 zł brutto z VAT)