Świat walczy z pandemią – przyłącz się już dziś!

Bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy dziś solidarności i pomocy międzyludzkiej
dlatego KLIKNIJ TUTAJ I WSPIERAJ WALKĘ Z COVID-19 !

Dziękujemy lekarzom, pielęgniarkom i całemu personelowi medycznemu! Dziękujemy, że będąc na pierwszej linii frontu i narażając swoje życie, nadal służycie chorym i stajecie na wysokości zadania. Wasza fachowość i oddanie, to jedyna szansa na przezwyciężenie PANDEMII KORONAWIRUSA!
Jak powiedział Winston Churchill „Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym.”

Nie jesteście sami w tej walce! Zespół naszej Fundacji Rycerze i Księżniczki wraz ze wspierającymi nas darczyńcami pragnie stanąć z wami do boju!

„Musimy przyzwyczaić się do trzycyfrowych wzrostów zakażeń koronawirusem w najbliższych dniach” – uważa rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Świat walczy z nowym wirusem, który dotarł też do Polski i każdego dnia rozprzestrzenia się coraz bardziej. Najważniejsze teraz jest to, by maksymalnie spowolnić postęp pandemii, dlatego wszyscy musimy zachować rozwagę i zachowywać się odpowiedzialnie. W walce z epidemią koronawirusa, żeby nie powtórzyć scenariusza włosko-hiszpańskiego, zaleca się stosowanie sztywnych reguł i zasad. W ten sposób możemy chronić nie tylko siebie i najbliższych, ale przede wszystkim grupę osób podwyższonego ryzyka: osoby starsze, samotne, z chorobami przewlekłymi, onkologicznymi, przebywającymi w szpitalach i hospicjach.

Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby COVID-19 i zgon z jej powodu są osoby starsze, a także z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe. Dotyczy to również pacjentów onkologicznych.

 

„Wśród podopiecznych fundacji Rycerze i Księżniczki są też pacjentki Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie. Cenimy sobie współpracę pomiędzy Centrum Onkologii a naszą fundacją, wzajemnie zaufanie i bardzo dobry kontakt pomiędzy placówkami. Refundacje leków i procedury z nimi związane robione są na bieżąco, dzięki czemu Podopieczne mają płynność w przyjmowaniu kolejnych chemii i lekarstw. Zdajemy sobie sprawę z tego, w jak trudnej sytuacji znajduje się teraz personel medyczny oraz pacjenci. Dla nich każde wsparcie jest na wagę złota.”- mówi Dorota Zielińska, pracownik Fundacji.

Wiemy jak trudny jest teraz czas dla nas wszystkich, jak wiele szpitali i hospicjów potrzebuje teraz naszego wsparcia i jak mocno trzeba teraz wspierać heroiczny wysiłek służby zdrowia.
Bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy dziś solidarności i pomocy międzyludzkiej w ochronie najsłabszych, również pacjentów w hospicjach.

„Nasza sytuacja jest obecnie bardzo trudna. Ze względu na pandemię musieliśmy wprowadzić w naszym hospicjum szereg procedur, które mają na celu zmniejszenie ryzyka zarażenia koronawirusem – zarówno naszych pacjentów i ich rodzin, jak i naszych pracowników. Jedną z nich jest rotacyjny system pracy personelu medycznego gwarantujący zachowanie ciągłości opieki nad pacjentami w przypadku stwierdzenia u któregoś z pracowników zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Część pracowników „niemedycznych” pracuje w systemie zdalnym, ale część nadal wykonuje swoje obowiązki w biurze – także w systemie rotacyjnym, tak by wszystkie niezbędne funkcje administracyjne były realizowane, a ryzyko zminimalizowane.

Nasi pacjenci to dzieci, które już są chore. Chore nieuleczalnie. Cierpią z powodu wielu objawów, ale w kontekście zagrożenia koronawirusem szczególnie dotkliwe i niebezpieczne są te wynikające z zaburzeń funkcjonowania układu oddechowego. W przypadku naszych pacjentów zarażenie koronawirusem niesie ogromne ryzyko. Dlatego musimy być szczególnie ostrożni. Ogromnym utrudnieniem jest jednak brak środków ochrony – maseczek chirurgicznych, rękawiczek jednorazowych, płynu do dezynfekcji. Produkty te są obecnie mniej dostępne, a także coraz droższe.”- mówi Beata Biały z Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

Jak zasygnalizowała nam Pani Ewa Liegman – Prezes Zarządu Hospicjum Pomorze Dzieciom, właśnie takich artykułów jak chusteczki do dezynfekcji powierzchni, fartuchy ochronne, kombinezony i maski ochronne, przyłbice ochronne, worki na odpady medyczne czy jałowe wymazówki dakronowe brakuje teraz najbardziej.

Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli zaopatrzyć hospicja w najpotrzebniejszy sprzęt do ochrony przed koronawirusem, a także w środki okołomedyczne.

„W Polsce jest już epidemia. I nie można wykluczyć, że na święta będziemy mieli wariant włosko-hiszpański i trzycyfrową liczbę zgonów w ciągu doby. Dlatego powtarzam: ograniczmy kontakty, zostańmy w domu, zabezpieczmy osoby starsze i zagrożone ciężkim przebiegiem choroby.”- mówi Jan Wilam, lekarz i właściciel wydawnictwa medycznego, w którym przetłumaczono chiński przewodnik opisujący skuteczne sposoby walki z koronawirusem.

Pandemia koronawirusa wpływa na życie nas wszystkich. Przed nami egzamin z człowieczeństwa, empatii i odpowiedzialności. Nie wiemy, co przyniesie nam każdy następny dzień. Możemy jednak wspólnymi siłami chronić tych najbardziej potrzebujących i pomóc im przetrwać w tych trudnych chwilach. Tylko poprzez wspólną organizację, przestrzeganie zasad i wzajemną pomoc będziemy mogli przetrwać epidemię.

 

 

 

W POMAGANIU SIŁA – RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!
KLIKNIJ TUTAJ I WSPIERAJ WALKĘ Z COVID-19

 

 

 

14 kwietnia 2021
Businessinsider.com.pl apeluje o pomoc dla Krzysia Jendrusiaka
12 kwietnia 2021
Historia rodziny Gollan w onet.pl
06 kwietnia 2021
Apel o pomoc dla Madzi w medonet.pl
01 kwietnia 2021
Historia wielkiej miłości Podopiecznych Krzysztofa i Kacpra w Kobieta.onet.pl
X

Wesprzyj fundacje

Wybierz metodę płatności

payu
paypal
money
przelew tradycyjny
Deklarowana kwota
Dotacja anonimowa
Ukryj kwotę
Imię(nick)
Słowa wsparcia
Koszt obsługi zbiórki
Zgadzam się dodatkowo pokryć koszt obsługi zbiórki
Do deklarowanej kwoty zostanie doliczona jednoprocentowa prowizja pobierana przez PayU.
Deklarowana kwota
Dotacja anonimowa
Ukryj kwotę
Imię(nick)
Słowa wsparcia
Koszt obsługi zbiórki
Zgadzam się dodatkowo pokryć koszt obsługi zbiórki
Do deklarowanej kwoty zostanie doliczona 1,95% prowizja i opłata stała 1,35zł pobierana przez PayPal.

Darowizny wpłacić można na konto:

Fundacja „Rycerze i Księżniczki”
ul.Jana Nowaka-Jeziorańskiego 52F, lok.89
03-982 Warszawa
PKO Bank Polski
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142

Do wpłat zagranicznych
Swift: BPKOPLP90102010420000890203244142
IBAN: PL90102010420000890203244142

Konto walutowe USD:
IBAN: PL98102010420000850203422383
Swift: BPKOPLPW98102010420000850203422383

Konto walutowe EUR:
Swift: BPKOPLPW02102010420000830203746831
IBAN: PL02102010420000830203746831

Wyślij SMS o treści

POMOC

na numer 75265

(koszt wiadomości 5,00 zł netto, 6,15 zł brutto z VAT)