Cudowna akcja dla naszych podopiecznych!
Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest nasz wspaniały Ambasador Fundacji – Leszek Stanek.
Czerwony dywan, Wielcy Ludzie ekranu i mnóstwo ciepłych słów wsparcia i mobilizacji do pomocy, w walce z ciężką chorobą. Dziękujemy!

Zdjęcia z # dla poszczególnych podopiecznych oraz krótkie filmiki to część akcji pod nazwą #CharityRed, której inicjatorem jest niesamowity człowiek i przyjaciel naszej Fundacji, Leszek Stanek.

Projekt wystartował we wrześniu 2017 roku podczas eventu Plejada Białe Noce Fundacji Dzieci Niczyje. Gwiazdy wspierały małego Tymoteuszka, zmagającego się z chorobą Krabbego. W ramach akcji promującej zbiórkę naszego małego Rycerza powstały cztery filmiki – wystąpili w nich Doda, Gabi Drzewiecka, Łukasz Jakóbiak, Ewa Szabatin, Agata Młynarska, Małgorzata Letner z Karoliną Pisarek, Agata Załęcka, Agata Nizińska, Majka Jeżowska, Leszek Stanek, Elżbieta Romanowska z Markiem Kaliszukiem, Mateusz Hładki, Marcin Cejrowski, Paulina Drażba, Klaudia Halejcio oraz Joanna Racewicz. Gwiazdy apelowały do Darczyńców o wpłacanie środków na zbiórkę chłopca i zapewniały o swoim wsparciu.

Zmobilizowani pozytywnym przyjęciem akcji przyspieszyliśmy tempo i po niecałym tygodniu znowu wyszliśmy w teren, a właściwie na salony. Leszek Stanek, w towarzystwie kamerzystów i fotografów, w trakcie niesamowitego pokazu mody Łukasza Jemioła swoją pozytywną energią zaraził wszystkich obecnych! Sami zobaczcie, jak wiele Gwiazd dołączyło do akcji. A to wszystko w celu ratowania życia Zojki!

OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ

Miesiąc później, na 10 urodzinach magazynu Party miała miejsce trzecia odsłona akcji. Tym razem Gwiazdy zachęcały do wspierania Alanka, który zbierał środki na skomplikowaną operację nóżki. Zdjęcia z hasztagiem „Wspieramy Alanka! #Pomagamy Alankowi” zrobili sobie m.in. Dominika Gwit, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Maciej Kurzajewski, Odeta Moro, Stan Borys, Ewa Chodakowska z mężem, Violetta Arlak, Bartłomiej Kasprzykowski i Karolina Korwin-Piotrkowska.

Nie zabrakło oczywiście wsparcia w formie video. „Szczęśliwe dzieciństwo i przyszłość Alanka zależy od Was. Dzięki Waszemu wsparciu Alanek może twardo stanąć na dwóch nogach. Nazywam się Kasia Moś i bardzo wspieram tę akcję. Słyszałam, że w dwa tygodnie został ostatnio zebrany milion złotych. Mam nadzieję, że to się powtórzy również tym razem. Dzięki!” – tak zachęcała do udziału w akcji Kasia Moś.

OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ

21 listopada 2017 na rozdaniu nagród Róże Gali, miała miejsce kolejna odsłona akcji #CharityRed. Tym razem jej bohaterką była walcząca z groźnym siatkówczakiem Wanda. Hasztag #RakWOczachWandy, pod którym prowadzona była akcja, był nie do przeoczenia. Gwiazdy robiły sobie z nim zdjęcia i nagrywały filmy z apelami o wsparcie. Każdy z nich był inny, ale wszystkie płynęły prosto z serca. Jak brzmiały takie apele? Poniżej kilka przykładów:

Kinga PreisWanda ma nowotwór siatkówki. Bardzo bym Was prosiła, żebyście pomogli nam zebrać pieniądze na jej operację, To jest naprawdę bardzo ważne. Mam nadzieję, że Wanda będzie mogła pięknie patrzeć na świat.
Kayahmała Wanda mierzy się z potworną chorobą, z rakiem. Bardzo potrzebuje Waszego wsparcia. Pomóżmy Wandzie.
Michał SzpakKochani, kolejny raz Wanda musi stoczyć walkę z bardzo ciężką chorobą i ja mam nadzieję, że wesprzecie ją w tym działaniu i razem, wspólnie, pomożemy jej pokonać to straszne paskudztwo! Trzymam za Was kciuki.
Weronika Książkiewiczmała Wandzia niestety kolejny raz musi toczyć bitwę z siatkówczakiem. Myślę, że z naszą pomocą pokona go na zawsze.

OBEJRZYJ FILMY Z GWIAZDAMI

Kolejna odsłona #CharityRed i kolejna Podopieczna – Vanessa, której zbiórkę nagłaśnialiśmy. Wszystko odbyło się 26 lutego 2018 roku podczas wyborów Miss Warszawy . Po imprezie na swojej facebookowej tablicy, nasz Ambasador napisał post z podsumowaniem wydarzenia:

„Kochani! Kolejna odsłona #charityRed  <3 tym razem, dla małej Vanesski, walczącej z glejakiem, która pochodzi z moich rodzinnych stron. #VanessaWalczy ta mała księżniczka, ma zaledwie 4 lata, a przyszło jej stoczyć najcięższą walkę – walkę o życie. Pomóżmy jej w tym! Nie bądźmy obojętni! Zróbmy to wszyscy razem, dzięki takim akcjom, pomagamy ratować życie  <3 Na moim. Instagramie możecie zobaczyć kto jeszcze ze znanych i lubianych przyłączył się do naszej akcji😘 tym czasem udostępniając nasz apel koniecznie! Kocham Was😍
Więcej info znajdziecie na www.rik.pl/vanessa#STANEK 🖤 🖤 🖤”

OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ

27 marca 2018 odbył się pokaz Dark Wonderland Mariusza Przybylskiego. Było pięknie i magicznie z wielu powodów. Jednym z nich, było ogromne zaangażowanie obecnych w pomoc Kasi Wondołowskiej! Padło wiele bardzo ciepłych i pokrzepiających słów, motywujących nie tylko Darczyńców, Kasię i jej rodzinę, ale także samą Fundację! Na zdjęciach i filmikach wystąpili zarówno Ci, którzy wspierają akcję od początku, jak i nowe Gwiazdy zaangażowane w działania charytatywne – wśród nich m. in. Ada Fijał, Lara Gessler, Anna Jurksztowicz, Elżbieta Romanowska, Joanna Racewicz, Monika Olejnik, Tomasz Ciachorowski, Weronika Książkiewicz.

OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ

Podczas eventu Elle Man Polska, który odbył się 28 marca 2018 nasz najwspanialszy Ambasador, człowiek o ogromnym sercu i chęci pomocy tym razem wspólnie z Mateuszem Gesslerem, Alanem Anderszem, Oliverem Janiakiem, Idą Nowakowską Herndon, Robertem Kupiszem, Marią Dejmek, Mateuszem Hładkim, Bartkiem Jędrzejakiem, Rafałem Maślakiem i Marcinem Cejrowskim walczył o Tymoteuszka. „Historia Tymoteuszka i jego mamy porusza do łez. Pokazuje, ile kochająca matka jest w stanie zrobić dla swojego dziecka. My możemy ją tylko wesprzeć. Zróbmy to!

OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wielu Podopiecznych, wiele akcji, wiele Gwiazd, a to wszystko w jednym nadrzędnym celu – nagłaśnianiu najpilniejszych zbiórek i ratowania życia Rycerzy i Księżniczek. Wszystkim Gwiazdom, które całkowicie bezinteresownie i charytatywnie – wyłącznie z potrzeby serca i chęci pomagania, włączyły się w tę niezwykłą akcję, dziękujemy jak najpiękniej potrafimy! To dla nas ogromny zaszczyt, że wspieracie nas i naszych Podopiecznych, poświęcając swój cenny czas na działalność dobroczynną! Jesteśmy Wam głęboko wdzięczni, wszyscy jesteście Cudownymi Ludźmi! Dziękujemy!

 

 

X

Wesprzyj fundacje lub darowizna dla konkretnej osoby

Wybierz metodę płatności

payu
paypal
money
przelew tradycyjny

Darowizny wpłacić można na konto:

Fundacja „Rycerze i Księżniczki”
Ul. Żegańska 21/23
04-713 Warszawa
PKO Bank Polski
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142

Do wpłat zagranicznych
Swift: BPKOPLP90102010420000890203244142
IBAN: PL90102010420000890203244142

Konto walutowe USD:
IBAN: PL98102010420000850203422383
Swift: BPKOPLPW98102010420000850203422383

Konto walutowe EUR:
Swift: BPKOPLPW02102010420000830203746831
IBAN: PL02102010420000830203746831