Świat walczy z pandemią – przyłącz się już dziś!

Bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy dziś solidarności i pomocy międzyludzkiej
dlatego KLIKNIJ TUTAJ I WSPIERAJ WALKĘ Z COVID-19 !

Dziękujemy lekarzom, pielęgniarkom i całemu personelowi medycznemu! Dziękujemy, że będąc na pierwszej linii frontu i narażając swoje życie, nadal służycie chorym i stajecie na wysokości zadania. Wasza fachowość i oddanie, to jedyna szansa na przezwyciężenie PANDEMII KORONAWIRUSA!
Jak powiedział Winston Churchill „Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym.”

Nie jesteście sami w tej walce! Zespół naszej Fundacji Rycerze i Księżniczki wraz ze wspierającymi nas darczyńcami pragnie stanąć z wami do boju!

„Musimy przyzwyczaić się do trzycyfrowych wzrostów zakażeń koronawirusem w najbliższych dniach” – uważa rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Świat walczy z nowym wirusem, który dotarł też do Polski i każdego dnia rozprzestrzenia się coraz bardziej. Najważniejsze teraz jest to, by maksymalnie spowolnić postęp pandemii, dlatego wszyscy musimy zachować rozwagę i zachowywać się odpowiedzialnie. W walce z epidemią koronawirusa, żeby nie powtórzyć scenariusza włosko-hiszpańskiego, zaleca się stosowanie sztywnych reguł i zasad. W ten sposób możemy chronić nie tylko siebie i najbliższych, ale przede wszystkim grupę osób podwyższonego ryzyka: osoby starsze, samotne, z chorobami przewlekłymi, onkologicznymi, przebywającymi w szpitalach i hospicjach.

Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby COVID-19 i zgon z jej powodu są osoby starsze, a także z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe. Dotyczy to również pacjentów onkologicznych.

 

„Wśród podopiecznych fundacji Rycerze i Księżniczki są też pacjentki Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie. Cenimy sobie współpracę pomiędzy Centrum Onkologii a naszą fundacją, wzajemnie zaufanie i bardzo dobry kontakt pomiędzy placówkami. Refundacje leków i procedury z nimi związane robione są na bieżąco, dzięki czemu Podopieczne mają płynność w przyjmowaniu kolejnych chemii i lekarstw. Zdajemy sobie sprawę z tego, w jak trudnej sytuacji znajduje się teraz personel medyczny oraz pacjenci. Dla nich każde wsparcie jest na wagę złota.”- mówi Dorota Zielińska, pracownik Fundacji.

Wiemy jak trudny jest teraz czas dla nas wszystkich, jak wiele szpitali i hospicjów potrzebuje teraz naszego wsparcia i jak mocno trzeba teraz wspierać heroiczny wysiłek służby zdrowia.
Bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy dziś solidarności i pomocy międzyludzkiej w ochronie najsłabszych, również pacjentów w hospicjach.

„Nasza sytuacja jest obecnie bardzo trudna. Ze względu na pandemię musieliśmy wprowadzić w naszym hospicjum szereg procedur, które mają na celu zmniejszenie ryzyka zarażenia koronawirusem – zarówno naszych pacjentów i ich rodzin, jak i naszych pracowników. Jedną z nich jest rotacyjny system pracy personelu medycznego gwarantujący zachowanie ciągłości opieki nad pacjentami w przypadku stwierdzenia u któregoś z pracowników zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Część pracowników „niemedycznych” pracuje w systemie zdalnym, ale część nadal wykonuje swoje obowiązki w biurze – także w systemie rotacyjnym, tak by wszystkie niezbędne funkcje administracyjne były realizowane, a ryzyko zminimalizowane.

Nasi pacjenci to dzieci, które już są chore. Chore nieuleczalnie. Cierpią z powodu wielu objawów, ale w kontekście zagrożenia koronawirusem szczególnie dotkliwe i niebezpieczne są te wynikające z zaburzeń funkcjonowania układu oddechowego. W przypadku naszych pacjentów zarażenie koronawirusem niesie ogromne ryzyko. Dlatego musimy być szczególnie ostrożni. Ogromnym utrudnieniem jest jednak brak środków ochrony – maseczek chirurgicznych, rękawiczek jednorazowych, płynu do dezynfekcji. Produkty te są obecnie mniej dostępne, a także coraz droższe.”- mówi Beata Biały z Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

Jak zasygnalizowała nam Pani Ewa Liegman – Prezes Zarządu Hospicjum Pomorze Dzieciom, właśnie takich artykułów jak chusteczki do dezynfekcji powierzchni, fartuchy ochronne, kombinezony i maski ochronne, przyłbice ochronne, worki na odpady medyczne czy jałowe wymazówki dakronowe brakuje teraz najbardziej.

Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli zaopatrzyć hospicja w najpotrzebniejszy sprzęt do ochrony przed koronawirusem, a także w środki okołomedyczne.

„W Polsce jest już epidemia. I nie można wykluczyć, że na święta będziemy mieli wariant włosko-hiszpański i trzycyfrową liczbę zgonów w ciągu doby. Dlatego powtarzam: ograniczmy kontakty, zostańmy w domu, zabezpieczmy osoby starsze i zagrożone ciężkim przebiegiem choroby.”- mówi Jan Wilam, lekarz i właściciel wydawnictwa medycznego, w którym przetłumaczono chiński przewodnik opisujący skuteczne sposoby walki z koronawirusem.

Pandemia koronawirusa wpływa na życie nas wszystkich. Przed nami egzamin z człowieczeństwa, empatii i odpowiedzialności. Nie wiemy, co przyniesie nam każdy następny dzień. Możemy jednak wspólnymi siłami chronić tych najbardziej potrzebujących i pomóc im przetrwać w tych trudnych chwilach. Tylko poprzez wspólną organizację, przestrzeganie zasad i wzajemną pomoc będziemy mogli przetrwać epidemię.

 

 

 

W POMAGANIU SIŁA – RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!
KLIKNIJ TUTAJ I WSPIERAJ WALKĘ Z COVID-19

 

 

 

Praca zawodowa
30 października 2024
Praca zawodowa a opieka nad chorym dzieckiem – jak pogodzić obowiązki rodzinne z karierą zawodową?
Jak rozmawiać z lekarzem?
30 września 2024
Jak rozmawiać z lekarzem? – wskazówki dotyczące efektywnej komunikacji z personelem medycznym
rodzina bawiąca się z dziećmi
30 sierpnia 2024
Organizacja czasu wolnego dla chorego dziecka – jak zapełnić dzień w sposób twórczy i rozwijający?
lekarz badająca chłopca w domu
31 lipca 2024
Praktyczne porady dotyczące codziennej opieki nad chorym dzieckiem
X

Wesprzyj fundacje lub darowizna dla konkretnej osoby

Wybierz metodę płatności

payu
paypal
money
przelew tradycyjny

Darowizny wpłacić można na konto:

Fundacja „Rycerze i Księżniczki”
Ul. Żegańska 21/23
04-713 Warszawa
PKO Bank Polski
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142

Do wpłat zagranicznych
Swift: BPKOPLP90102010420000890203244142
IBAN: PL90102010420000890203244142

Konto walutowe USD:
IBAN: PL98102010420000850203422383
Swift: BPKOPLPW98102010420000850203422383

Konto walutowe EUR:
Swift: BPKOPLPW02102010420000830203746831
IBAN: PL02102010420000830203746831