4. PKO Bieg Charytatywny. Akcja zrzeszająca aktywnych ludzi, chcących nieść pomoc całym sobą!

Dnia 15 Września 2018 roku, miało miejsce wielkie charytatywne wydarzenie, w którym uczestniczyło 12 miast z 12 stadionami lekkoatletycznymi i setkami tysięcy ludzi – sportowców, kibiców, przyjaciół – ludzi o wielkim sercu. Cel był jeden – pomoc potrzebującym dzieciom i zebranie dla nich jak największej kwoty pieniędzy na posiłki.

Akcja PKO Bieg Charytatywny jest ogólnopolską inicjatywą PKO Banku Polskiego. To już kolejna, czwarta impreza zrzeszająca wielu ludzi – sportowców, ludzi aktywnych, dzieci i rodziców, a przede wszystkim ludzi, którzy swoim działaniem chcą pomóc innym, słabszym, potrzebującym. Impreza pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” skierowana jest do wszystkich, którzy lubią pomagać innym, a przy okazji lubią dobrą zabawę… Bo pomagać można na wiele sposobów!  Każdego roku, we Wrześniu, na 12 stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach, bierze udział w sztafecie tysiące zawodników w pięcioosobowych drużynach. Wielu zawodników, kibiców i jeden cel – POMOC POTRZEBUJĄCYM. W tym biegu nie ma mety, nie ma linii końcowej… liczy się ilość okrążeń. Im więcej kółek, tym więcej posiłków zostaje przekazanych potrzebującym dzieciom. Dlatego nasi bohaterowie zawsze dają z siebie wszystko bo wiedzą, że walczą za innych i dla innych!

Oczywiście nie zabrakło i nas! Nasi wolontariusze dopingowali swoją drużynę z całych sił! Zabawa, śmiech, integracja a przede wszystkim chęć niesienia pomocy – magia tej cudownej atmosfery cały czas nam towarzyszyła i sprawiała, że z naszych twarzy nie znikał uśmiech.

 

Karolina Gorczyca, znana aktorka i telewizyjna i teatralna, a zarazem ambasadorka wydarzenia, również po raz kolejny czynnie wspierała akcję. Jak sama mówi, wielu ludzi jest chętnych do pomocy, a przy takich akcjach mają możliwość pomagania w inny sposób, niż przekazanie pieniędzy. Ludzie o wielkim sercu mogą przyjść i wesprzeć potrzebujących swoją obecnością.

Dzięki akcji, tysiące osób ma możliwość okazać wsparcie swoimi czynami. Podczas wydarzenia wielu ludzi poznaje ciekawe osobowości, czy też spotyka się z przyjaciółmi, by jeszcze bardziej, z całych swoich sił wspomóc potrzebujących! To wspaniała akcja, zrzeszająca ludzi o wielkim sercu. W biegu brało udział mnóstwo osób – profesjonalni biegacze, amatorzy, a nawet dzieci. Nutka rywalizacji w tej sytuacji wpływa bardzo pozytywnie. Każdy chce być jak najlepszy, każdy chce wnieść od siebie jak najwięcej i co najważniejsze, wszystkich biegaczy jak i kibicujących łączy ten sam cel, czyli chęć niesienia pomocy innym. Tego roku, kibice również mieli możliwość się wykazać. Drużyna, która najgłośniej dopingowała swojemu zespołowi, mogła otrzymać wyróżnienie – możliwość wskazania celu charytatywnego, na który Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 10 000 złotych. Daliśmy z siebie wszystko i jak się okazało, nie poszło to na marne! 10 000 złotych przeznaczono na rzecz naszej Fundacji. Po raz kolejny pokazaliśmy, że walcząc dla potrzebujących, dajemy się z siebie 100 procent! 🙂

W Warszawie pokonano 2587 okrążeń. Natomiast w całej Polsce pokonano 30 915 okrążeń, co dało 12 366 kilometrów! Zebrano 652 826 złotych dla potrzebujących dzieci.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ <3

 

 

 

Karolina Gorczyca
28 lutego 2019
Karolina Gorczyca włącza się w akcję 1% dla naszej Fundacji!
Kopia Projekt bez tytułu (1)
11 kwietnia 2019
Wielkanocny Piknik dla Zuzi
Screenshot_2
08 kwietnia 2019
Akcja „Szuranie dla Marty” zakończona sukcesem!
Jaś akcja
05 kwietnia 2019
ZBIÓRKA KRWI DLA JASIA KARWOWSKIEGO – JUDO LEGIA WARSZAWA WSPIERA NASZEGO RYCERZA
kasia7
04 kwietnia 2019
Finał akcji „Solo Svalbard Adventure” dedykowanej Kasi Wondołowskiej
X

Wybierz metodę płatności

payu
paypal
przelew tradycyjny
Deklarowana kwota
Dotacja anonimowa
Ukryj kwotę
Imię(nick)
Słowa wsparcia
Koszt obsługi zbiórki
Zgadzam się dodatkowo pokryć koszt obsługi zbiórki
Do deklarowanej kwoty zostanie doliczona jednoprocentowa prowizja pobierana przez PayU.

Darowizny wpłacić można na konto:

Fundacja „Rycerze i Księżniczki”
ul.Jana Nowaka-Jeziorańskiego 52F, lok.89
03-982 Warszawa
PKO Bank Polski
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142

Wyślij SMS o treści

POMOC

na numer 75265

(koszt wiadomości 5,00 zł netto, 6,15 zł brutto z VAT)