06 czerwca 2018 roku w Pałacu Sobańskich – Restauracji Amber Room odbyła się druga edycja Gali Charytatywnej #CharityRed. Tego wieczoru, podziękowaliśmy naszym Przyjaciołom i Ambasadorom, za zaangażowanie w pomoc naszym Podopiecznym.

Za nami II Gala Charytatywna #CharityRed. Wszyscy doskonale wiemy jak ważne jest nagłaśnianie zbiorek i wsparcie znanych i lubianych osób. Przerażony rodzic, na którego spadła największa tragedia w życiu, często nie wie gdzie szukać pomocy. W sytuacji kiedy występuje zagrożenie życia, czas odgrywa największą rolę. Nasze zbiórki zawsze są zweryfikowane i poparte dokumentacją medyczną, ale to zaangażowanie znanych osób sprawia, że nabierają one tempa. Przez ostatnich kilka miesięcy na rozpaczliwy apel, wołających o pomoc rodziców nieuleczalnie chorych dzieci, odpowiedziało ponad 120 znanych i cenionych Gwiazd.  Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, bardzo szanujemy i cenimy sobie fakt, obdarzenia naszej Fundacji tak wielkim zaufaniem przez Gwiazdy. Ci wspaniali ludzie dali piękny przykład jak można wykorzystać moc swojego wizerunku, aby nieść pomoc tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

Dzięki akcji zebraliśmy kilka milionów złotych dla naszych Podopiecznych, ratując tym samym ich zdrowie i życie. Dlatego też, podczas uroczystości zostały wręczone tytuły „Rycerza” i „Księżniczki” aby okazać naszą wdzięczność za tak wielkie wsparcie. Wśród wyróżnionych znaleźli się między innymi Doda, Tomasz Ciachorowski, Edyta Herbuś, Patricia Kazadi, Hanna Lis i inni. Tytuł „Króla” i „Królowej” otrzymali: Kayah, Dominika Gwit, Paulina Smaszcz Kurzajewska, Olivier Janiak, Marcin Cejrowski oraz Michał Piróg. Ta piękna inicjatywa jaką jest, projekt #CharityRed zainicjowany i realizowany, przez naszego niezastąpionego Ambasadora Leszka Stanka, rozprzestrzenia się w zawrotnym tempie i cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony mediów, a co za tym idzie, również firm i wszystkich ludzi dobrej woli.

Pomaganie powinno stać się nawykiem. Pomocy potrzebują nie tylko osoby z chorobami onkologicznymi, ale również Ci, którzy są po ciężkich operacjach, wypadkach, oraz cierpią na choroby genetyczne. Pomoc powinna być ponad podziałami. Dlatego tak ważne jest dawanie przykładu innym, że warto to robić, bo pomagać może każdy.

 

Jednak #CharityRed to nie tylko obecność i promocja idei społecznych na czerwonym dywanie.  To także szereg działań wpierających Podopiecznych Fundacji Rycerze i Księżniczki. Między innymi wyjątkowy projekt autorskiej biżuterii #BransoletkiOdSerca.  Inicjatorem zeszłorocznej edycji był Rafał Mroczek. W tym roku opiekę nad projektem #BransoletkiOdSerca objął Leszek Stanek. Podczas Gali odbyła się również premiera tegorocznej kolekcji, o której więcej mogą Państwo dowiedzieć się tutaj #BransoletkiOdSerca  Te unikalne bransoletki można nabyć drogą licytacji, na którą serdecznie Państwa zapraszamy: www.bransoletki.rik.pl. Dochód z licytacji zasili konta naszych Podopiecznych.

 

Całe wydarzenie oczywiście, nie mogłoby się odbyć, gdyby nie wsparcie naszych przyjaciół, sponsorów oraz partnerów. Serdeczne podziękowania dla:

  

 

 

 

 

 

 

Dzięki Wam nasz dzielny Rycerz otrzymał szansę na lepsze życie i powrót do zdrowia!

 

Apel Kajetana z prośbą o wsparcie wywołał prawdziwe poruszenie. Z pomocą chłopcu przyszli mieszkańcy rodzinnego miasta, sportowcy i aktorzy. Losami dzielnego Kajetana żył cały Gorzów. Niesamowici ludzie i ich otwarte serca zaowocowały szansą dla chłopca na normalne życie. Nasz Rycerz, już niedługo, będzie mógł razem z rówieśnikami zagrać w swoją ukochaną piłkę nożną. A to wszystko, dzięki Wam! Szczęście w oczach tego małego chłopca jest najpiękniejszym podziękowaniem, jakie można otrzymać. Ostatni miesiąc był czasem wielkiej mobilizacji i obawy, czy aby na pewno uda się uzbierać potrzebną sumę pieniędzy. Jednak okazało się, że jest w Was wielka siła i dobroć, która przełożyła się na realizację wielkiego marzenia Kajetana o operacji w USA. To pierwszy, najważniejszy krok w drodze do sprawności.

Cała zbiórka dla naszego Rycerza była wyjątkowa. W akcję zaangażowało się mnóstwo gwiazd i ludzi dobrej woli. Między innymi nasza wspaniała i niezastąpiona Ambasadorka – Kamila Polak wraz z grupą przyjaciół, aktorów Teatru Fabryki Marzeń, która kolejny raz, ramię w ramię z naszymi Podopiecznymi stanęła do walki. W gorzowskim teatrze obsada spektaklu Mayday 2 przeprowadziła niepowtarzalną akcję charytatywną. Moc wzruszeń wśród tłumnie zgromadzonej publiczności wywołało pojawienie się naszego bohatera na scenie! Podobną akcję przeprowadzili także w Zielonej Górze. Po obu spektaklach prowadzona była zbiórka funduszy, która cieszyła się wielkim powodzeniem.  Do Pomocników Kajetana dołączył również znany muzyk donGURALesko, który podczas swojego koncertu zachęcał do wsparcia akcji. Swoje poparcie dla akcji wyraziła również Ewa Kuls Kusyk – saneczkarka, która przekazała na licytację swój nr startowy z Pjongczang z podpisami wszystkich polskich skoczków: Kamila Stocha, Macieja Kota, Stefana Hula, Dawida Kubackiego oraz panczenistki Luizy Złotkowskiej i oczywiście swoim autografem.

W imieniu Fundacji oraz Kajetana i jego rodziny serdecznie Wam wszystkim dziękujemy! Dokonaliście czegoś wielkiego i podarowaliście Kajetanowi szansę na powrót do zdrowia.

Pamiętajcie, że dobro wraca podwójnie. Razem możemy więcej!

 

Człowiek o wielkim sercu. Niebywale utalentowany, dobry i niezwykle wrażliwy. Ktoś, bez kogo nasza Fundacja, nigdy nie byłaby taka sama.

Leszek Stanek, na którego w naszych fundacyjnych kuluarach przyjacielsko mówimy „Lenio” to emanująca ciepłem osoba, która swoim pozytywnym nastawieniem do świata, ludzi i zwierząt zawsze potrafi wprawić nas w dobry humor, podnieść na duchu w ciężkich chwilach i zmotywować do działania, kiedy czujemy, że tracimy moc. Rozpromienia swoim uśmiechem i oddaje swoje serce, wszystkim tym, którzy są w potrzebie. 

Bez wahania stanął do walki o naszych Podopiecznych. W wielkim stylu, z ogromnym zaangażowaniem i głową pełną pomysłów, działa razem z nami, by zrobić wszystko co się tylko da, aby nieść pomoc. Pomysłodawca i inicjator #CharityRed, organizator #SecretProjekt #bransoletkiZSercem. Inaugurator pilotażowego projektu hipoterapii, oraz dogoterapii we współpracy z Fundacją Pegasus.

Ten niezastąpiony Rycerz, w miniony weekend, obchodził swoje urodziny. Kochany Leniu! Żyj nam sto lat, spełniaj swoje marzenia i nigdy się nie zmieniaj! Jesteśmy wszystkie niezmiernie wdzięczne za to co robisz dla naszej Fundacji i Podopiecznych. Jesteś wielki! Dziękujemy i jeszcze raz, życzymy Ci,  wszystkiego co najlepsze.

Działo się! W miniony weekend (tj. 26-27.05) gościliśmy na fantastycznych eventach, w Kuźni Golfa oraz na Festiwalu Kolorów. Było magicznie!

Moc pozytywnej energii jaką nas obdarzyliście, pozostanie z nami na długo.

26.05 (sobota) mogliśmy spotkać się z Wami podczas warszawskiej edycji Festiwalu Kolorów. Mimo deszczu, który lał się z nieba było niesamowicie! Dla nas było to duże wyzwanie, ale i ogromna szczęście, że staliśmy się częścią tego wydarzenia. Tłumnie zaglądaliście do naszego fundacyjnego namiotu, sprawiając nam tym wielką radość.

Następnego dnia (27.05niedziela), słońce chciało zrekompensować wszystkim kiepską aurę i tym razem, bezlitośnie przypiekało nam nosy, podczas nietuzinkowego eventu, jakim bez wątpienia był Ogólnopolski Dzień Gry w Golfa, organizowany przez Kuźnię Golfa na Polach Mokotowskich. Niezwykłe miejsce, niezwykli ludzie, cudowna atmosfera i moc atrakcji. To fantastyczne móc łączyć niesienie pomocy innym, z tak świetną zabawą! Mamy nadzieję, że będziemy spotykać się z Wami  częściej.

Zaglądajcie do nas i na bieżąco śledźcie, gdzie będzie można nas znaleźć!

A może… Jesteś FRIKiem? Działaj z RIKiem! Ty też możesz pomagać i świetnie się przy tym bawić!

Zgłoś się!

 

#SecretProject – Wspaniały Ambasador naszej Fundacji – Leszek Stanek znowu w wyjątkowej akcji. Elita ze świata ekranu stanęła do walki o życie i zdrowie Podopiecznych Fundacji Rycerze i Księżniczki


Z inicjatywy naszego niezastąpionego Ambasadora – Leszka Stanka – 15 maja 2018 roku odbyła się druga edycja bransoletek  #SecretProject. W restauracji „Amber Room” – Pałacu Sobańskich, zebrały się znakomite Gwiazdy #CharityRed, aby razem nieść pomoc tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Otwarte serca, wysublimowane gusta i wszechstronność umiejętności, zaowocowały  powstaniem unikatowej kolekcji, pięknej biżuterii, w całości zaprojektowanej i wykonanej według pomysłu Gwiazd.

Bransoletki można nabyć drogą licytacji na www.bransoletki.rik.pl

W Projekcie #BransoletkiOdSerca #CharityRed udział wzięli:

 

Prestiżowa marka odzieżowo – perfumeryjna, zaangażowała się w pomoc naszym Podopiecznym.

Firma Kelly stanęła do walki o zdrowie i życie naszych Rycerzy i Księżniczek. Znakomita firma, ekskluzywna marka i wielkie serca. Zaczynamy swoją przygodę z firmą KELLY, która otworzyła się na pomoc naszym Podopiecznym. Dzięki zaangażowaniu i głowie pełnej pomysłów, założycielki i koordynatorki marki KELLY, odbędą się zbiórki w Centrum Handlowym w Wólce Kosowskiej, mające na celu uratować serduszko naszej małej Księżniczki Gabrysi Grono. Ponadto KELLY  wprowadza, także sprzedaż specjalnych zestawów, z których 10% kwoty trafi na konto naszej Fundacji. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni – to ogromna szansa dla wszystkich naszych Rycerzy i Księżniczek. Zachęcamy Was do zakupów, a firmie KELLY serdecznie dziękujemy w imieniu całego zespołu Fundacji.

Wesprzyj Gabrysię

 

Zostało tylko 6 dni do końca zbiórki i ponad 160 tys. złotych do uzbierania. Gwiazdy pomagają i proszą o wsparcie dla Gabrysi Grono.

Do końca zbiórki dla Gabrysi Grono zostało zaledwie 6 dni. Trwa walka o życie… Razem z nią, do nierównej walki stanęli m.in.: Sławomir, Kasia Cerekwicka, Katarzyna Maria Zielińska, Popek, Paweł Wilczak, Cosplay’erzy, serialowa ekipa „Misja skarb”, Cezary Harasimowicz i wielu innych, wielkich ludzi o otwartych sercach.

Gabrysia urodziła się z TOF (Tetralogia Fallota) – to wada serca objawiająca się silnym niedotlenieniem organizmu. Serce dziewczynki ma ubytek w przegrodzie międzykomorowej, niedorozwój pnia płucnego i tętnic płucnych, przerost mięśnia prawej komory, prawostronny łuk aorty oraz odaortalne naczynia krążenia obocznego MAPCA’s. Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Jednak nasza Księżniczka się nie poddała, ale jej maleńkie serduszko może przestać bić w każdej chwili…

Gabrysia przeszła już wiele operacji i zabiegów, jednak wciąż potrzebuje tej jednej – najważniejszej. Operacja we włoskiej klinice, to ostatnia szansa.  Koszt jest ogromny, a czasu bardzo mało. Dotąd udało się zebrać jedynie 80 tys. – to wciąż kropla w morzu potrzeb. Nie pozwólmy jej umrzeć. Pomóżmy!

Wesprzyj Gabrysię

 

01.05.2018r. został wyemitowany, przez TVN 24, reportaż na temat prowadzonej zbiórki środków, na operację  nóżki, jednego z naszych Podopiecznych.

Alan Serwatka cierpi na brak kości strzałkowej zwany Fibular hemimelia – (FH).   Rodzice chłopca szukali pomocy u wielu lekarzy, jednak odpowiedź była za każdym razem taka sama – amputacja. Jedno słowo, brzmiące jak wyrok.  Ten mały, śliczny chłopiec o blond loczkach, oprócz tego, że jego prawa nóżka jest krótsza o 5,5 cm, cierpi również na niestabilność rzepki, koślawość stawu skokowego, kolana oraz skróconą prawą kość udową. Posiada tylko 3 paluszki u chorej nóżki.

Pewnego dnia, pojawiła się jednak szansa – operacja na Florydzie u Dr. Paleya, niekwestionowanego autorytetu w zakresie operacji takich schorzeń. Dr. Paley uratował i postawił na nogi już wiele dzieci z Polski. Głęboko wszyscy wierzymy, że naszemu Rycerzowi, również pomoże, wrócić do zdrowia i pełnej sprawności. Jedyną przeszkodą w tej chwili, dla Alanka, są pieniądze. Niestety, operacja niesie za sobą koszty, które przewyższają możliwości Jego rodziców – to aż 1 000 000 zł. Na tyle została wyceniona, szczęśliwa przyszłość tego małego aniołka. Zapraszamy do obejrzenia materiału, oraz gorąco prosimy Państwa o wsparcie.

Źródło Fakty TVN 24

Wesprzyj Tymoteuszka

Kiedy umiera dziecko, poczucie bezradności i niesprawiedliwości, chwyta nas za serce. Po heroicznej, nierównej  walce, grono aniołków, dziś w nocy, zasilił mały, dzielny Alfie Evans.

 

Ten mały, dwuletni chłopiec, za którego zdrowie, kciuki trzymał cały świat, odszedł 28.04.2018 o godz. 2:30. Ostatnie, kontrowersyjne wydarzenia i Jego heroiczna walka z chorobą, poruszyły miliony ludzi. Wola walki, jaką ta mała istota pokazała całemu światu, była niezwykła. Jako Fundacja również zwróciliśmy uwagę na dramat, jaki w takich chwilach przeżywają rodzice. Według nas, trochę zapomniani, w całym tym smutku. Ciężko jest nam sobie nawet wyobrazić, co przeżywają i co przeżywali, w obliczu ostatnich dni, rodzice Alfiego. Wiemy, że wraz z ich ukochanym synkiem, odeszły ich serca… I nasze, częściowo też, bo gdy umiera dziecko, nie ma słów, które potrafią opisać, rodzące się wewnątrz człowieka emocje.

 

Tym bardziej, że w szeregach naszej Fundacji pracują mamy. Każda z nas, ma dzieci, rodzinę i swoją historię za sobą. Każda z nas, angażuje się emocjonalnie, w pomoc naszym Podopiecznym – właśnie z tego powodu. Rano przychodzimy do pracy, by walczyć o naszych wspaniałych Rycerzy i Księżniczki, a wieczorem wracamy do domów, do naszych dzieci i przytulamy je, całe w strachu i wdzięczności, że nie musimy drżeć o ich życie. Choć, żadna z nas nie może mieć pewności, że nigdy nie staniemy w obliczu takiego wyzwania. Kiedy patrzymy na rodziców naszych Podopiecznych, tak zdeterminowanych w walce, czasem pogubionych, zrozpaczonych, bezradnych. Kiedy widzimy, jak ich serce rozpada się na milion kawałków i kiedy upadają, by chwilę potem wstać i ze zdwojoną siłą iść do przodu, jesteśmy pełne podziwu. Widzimy jak pokonują własne granice i dokonują niejednokrotnie niemożliwego. Całość pokazuje nam, że rodzic dla swojego dziecka jest w stanie zrobić wszystko.

Każdy z nas, jako rodzic, byłby w stanie, w ciągu jednej chwili rzucić wszystko i stanąć na polu walki, gdzie żadne reguły nie miałyby znaczenia. Rodzice naszych walecznych Podopiecznych, są niezwykli. Z dnia na dzień , uczą nas pokory, doceniania życia i zdrowia, swoimi działaniami podpowiadają, jak być dobrym rodzicem. Są dla nas wzorem i pokładami bezgranicznej miłości i poświęcenia. Wszyscy. Bez wyjątków.

Jedną z takich mam, na naszym pokładzie jest Martyna Butczak – mama naszego Rycerza, Tymoteuszka #siłaczTymoteuszWkleszczachKrabba. Jest młodą, waleczną, piękną kobietą. W pojedynkę, toczy walkę z chorobą synka i wszelkimi przeciwnościami losu. Jakiś czas temu napisała apel, o rodzicielstwie ciężko chorego dziecka, który według nas warto przeczytać:

”Chciałabym powiedzieć Wam dziś parę słów od siebie, prosto z serca. Może przejdziesz obok tego obojętnie, bo masz milion ważnych spraw na głowie. Może jeszcze zwyczajnie nie znasz tego uczucia i nie wyda Ci się to w żaden sposób interesujące, ale proszę zatrzymaj się na chwilę. Proszę zobacz co mam Ci do powiedzenia. Może nie zmieni to zupełnie nic w Twoim życiu lub myśleniu, a może jednak zmieni wszystko… Pamiętasz ten moment, kiedy okazało się, że zostaniesz mamą/tatą ? Pamiętasz tą radość mieszającą się ze strachem, ekscytacją i przerażeniem? Badania, rosnący brzuszek, wyprawki, pierwsze słodkie śpioszki, pierwsze kopnięcia i wielkie oczekiwanie? Wreszcie nadchodzi ten wielki dzień, pojawia się największa miłość Twojego życia, nieopisana, bezgraniczna. Od pierwszego spojrzenia, wzięcia w ramiona. W jednej chwili nic więcej nie ma już znaczenia. Ból porodu, wszelkie trudy i problemy są daleko za Tobą. Liczy się tylko ono. Cały swój świat trzymasz w ramionach. Bezbronny, ufny maluch z oczami pełnymi miłości i zaufania. Teraz już nie żyjesz dla siebie, wszystko zaczyna kręcić się wokół tej małej istoty i wiesz już, że dla niej zrobisz wszystko. Nie ma granic. Nie ma przeszkody, której byś nie był w stanie pokonać dla swojego dziecka. Planujesz wasze wspólne szczęśliwe życie, chcesz by miało wszystko co najlepsze, bo wiesz, że na to zasługuje. Wielka miłość, podszyta wielkim strachem o największy Twój skarb. Pierwszy katar, pierwsza infekcja, pierwsza gorączka – stres większy niż przed maturą, pamiętasz? Pierwszy uśmiech, pierwsze słowo, pierwszy krok, pierwsze „kocham Cię Mamo/Tato, pierwsze zdarte kolano, pierwsza wielka miłość, pierwsza porażka, pierwszy obóz, pierwsze trzaśnięcie drzwiami. Mnóstwo niepowtarzalnych momentów, odkrywania świata pod naszymi skrzydłami. Odpowiedzialność, która ciąży na nas – rodzicach jest ogromna. Czasem wręcz przytłaczająca, bo kto z nas nie zadał sobie pytania „czy ja aby na pewno jestem dobrą matką/ojcem?” Ile razy płakałaś w poduszkę, z myślą, że zawiodłaś? Ile razy zastanawiałeś się, czy jako ojciec/mąż uniesiesz to wszystko? Czy dasz radę?

Wesprzyj Tymoteuszka

Kiedy spojrzysz wstecz, niezależnie od etapu życia, na którym jesteś, widzisz kawał pięknej historii. Niesamowitych momentów, wspomnień, łez, śmiechu, pokonanych problemów. Idziesz dalej przez życie, masz rodzinę, dzieci, marzenia, plany. Podnosisz się z każdego upadku, bo wiesz, że masz dla kogo. Patrzysz jak Twoje dzieci rosną, dorastają, zmieniają się, jak bezgranicznie ufając Ci idą za Twoim śladem. Chcesz by za parę lat ich wspomnieniem było szczęśliwe, beztroskie dzieciństwo w poczuciu bezpieczeństwa i miłości. Czyż nie?  A teraz wyobraź sobie, że Twoje dziecko jest ciężko chore…  Tak jak moje. Wyobraź sobie, że nagle choroba odbiera Wam możliwość przeżywania tych cudownych chwil i wzruszeń. Na ich miejscu pojawia się strach, ból i niemoc… Codziennie rano budzisz się, by dalej walczyć i iść do przodu, ale na plecach masz 100kg plecak załadowany rozpaczą i żalem. Patrzysz na to swoje ukochane dziecko, które w oczach ma cierpienie, a w jego wzroku widzisz jak błaga Cię o pomoc… A Ty nie możesz zrobić nic… Zupełnie nic… Możesz tylko tulić. Ty planujesz gdzie zabierzesz swoje dziecko na wakacje, czekasz na pierwsze kroki, pierwszy dzień w szkole,  zastanawiasz się jakie wybrać zajęcia dodatkowe. Wściekasz się, bo dzieci zalały Ci sokiem nową kanapę, mąż znów zostawił porozrzucane skarpetki, a żona jak zwykle czepia się bez powodu- jędza. A ja zamykam wieczorem oczy pełne łez i błagam o kolejny dzień życia dla mojego synka. Modlę się o lek. Szukam rozwiązań, możliwości, nie poddaję się. Nie mogę. Mój synek mi ufa. Nie wiem jak by wyglądało życie bez niego. Nie chcę wiedzieć, nie chcę o tym myśleć… ale myślę. Zrobię wszystko, dokonam niemożliwego. Byle mój malutki synek żył. Wielu zamknęło przed nami drzwi, mówiąc, że się nic już nie da zrobić. Nie chcę tego słyszeć, nie słucham. Szukam ratunku dalej, do skutku. A Ty byś szukał?

Dzieci z Tymka chorobą w jego wieku już nie żyją. My walczymy dalej. Jestem z tym sama. Razem z Tymoteuszem ramię w ramię, we dwoje zmagamy się z naszą codziennością. Nie narzekam, nie żalę się. Muszę działać i póki jest choć 1% szansy, wyrwę ją samemu diabłu z gardła, jeśli to coś da. Ludzie nie wiedzą do końca co przeżywam. Dopóki samemu nie doświadczy się strachu o życie dziecka, które jest tak kruche, można jedynie próbować zrozumieć. Boże, tak bym chciała żeby mój synek miał normalne życie. Chciałabym móc zasnąć spokojnym snem. Jak nie znajdę ratunku choroba zabierze mu wzrok, słuch, nie będzie chodził, rozwijał się… Będzie tylko umierał…  Już raz się zatrzymał, W zeszłe wakacje Tymoteuszek się przeziębił. Drobny katar i kaszel, u niego przerodził się w niebezpieczne zapalenie płuc. Przestał oddychać, jego serduszko nie biło… Karetką na sygnale pędziliśmy do szpitala. Każda godzina na oddziale intensywnej terapii była jak nieskończoność. Lekarze mówili, żebyśmy się z nim pożegnali, że nie przeżyje kolejnego dnia. Mój świat zadrżał w posadach. W jednej chwili umarłam cała, ale udało się. Tymuś żyje. Dalej walczy. Kolejny raz. Nie mogę go zawieść. Nie pozwolę sobie na to. Poświęcam się mojemu chłopczykowi w 100%, daję i dam z siebie wszystko, ale czy jestem taką samą matką jak wszystkie inne? Czy jestem mniej ważna, gorsza? Powiedz mi proszę?  Czy nie jestem już kobietą? Czy nie mam prawa już nią być? Panuje przekonanie, że matka chorego dziecka musi być szara, milcząca i pokorna. Czy to że mam chorego synka sprawia, że nie mam prawa iść do fryzjera czy pomalować sobie paznokci? Ciężko mi jest zrozumieć dlaczego mamy chorych dzieci są tak krytykowane, kiedy próbują o siebie dbać i mieć namiastkę normalności w życiu. Jest tyle kobiet walczących o życie swoich dzieci, o ich zdrowie, sprawność. My też chcemy móc od czasu do czasu, czuć się kobietami. Wszystkie matki niezależnie od tego czy mają zdrowe czy chore dzieci, są walecznymi lwicami. Nie dadzą ich skrzywdzić. Wydrapią oczy każdemu, kto będzie chciał im ją wyrządzić, poruszą niebo i ziemię. Czy nie jest tak? Spójrz w lustro. Popatrz na siebie. Piękna kobieta, matka, żona. Staranny makijaż, zadbane dłonie. Szczęśliwe życie. Być może kariera. Dlaczego zabraniasz tego matkom, którym i tak jest już wystarczająco ciężko znosić same trudy codzienności? Czy naprawdę muszę nieść na swoich barkach jeszcze krytykę otoczenia, za to że czasem poświęcę chwilę czasu też sobie?

Też chciałabym czuć się kobietą. Jestem młoda, życie doświadczyło mnie ogromnie, ale nie poddaję się. I nie poddam! Będę walczyć do samego końca. Chciałam Was bardzo prosić o chwilę zastanowienia. Tak łatwo jest krytykować innych, tym samym niekiedy krzywdzić. Siedząc przed monitorem, pisać wszystkie te kąśliwe uwagi pod adresem różnych ludzi. Jeśli chcesz krytykować – rób to. Jednak wcześniej spróbuj zrozumieć. Może pomóż rodzicom chociaż na godzinę, czy dwie odciążając ich w opiece nad ciężko chorym dzieckiem, by mogli się spokojnie zdrzemnąć lub zwyczajnie iść po chleb. Tak. Opieka nad chorym dzieckiem to też nieustanne czuwanie niemal 24godziny na dobę. Jest nas wiele. Walecznych matek, ojców codziennie toczących bój o życie własnych dzieci. Pamiętaj, my też w dalszym ciągu jesteśmy kobietami i mężczyznami, tak jak Ty. Proszę. Spróbuj zrozumieć.
Mama.
#ZłamSchemat

 

W listopadzie 2017 roku, we współpracy z Clear Channel Poland przeprowadziliśmy kampanię outdoorową dla naszych Podopiecznych!

To niesamowity gest, z dobrego serca, jakie niewątpliwie posiada firma Clear Channel Poland. Podczas tej wyjątkowej współpracy, mogliśmy przeprowadzić ogólnopolską kampanię, na rzecz naszych Podopiecznych. Przez cały miesiąc, na 19 billboardach i 17 citylightach, informowaliśmy o zbiórkach dla m.in. Alana Serwatki, Zoi Marianowskiej czy Moniki Pałdyny.
Dzięki uprzejmości Clear Channel Poland byliśmy widoczni w:  Warszawie, Wrocławiu, Rybniku, Katowicach i Mikołowie. Akcja ta, odniosła wielki sukces i bardzo pozytywny odzew, wśród społeczności. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazaną pomoc.

W imieniu własnym, oraz naszych Podopiecznych – Dziękujemy!!!

Zobaczcie, jak przebiegała nasza niesamowita kampania, z Clear Channel Poland:

 

Cudowna akcja dla naszych podopiecznych!
Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest nasz wspaniały Ambasador Fundacji – Leszek Stanek.
Czerwony dywan, Wielcy Ludzie ekranu i mnóstwo ciepłych słów wsparcia i mobilizacji do pomocy, w walce z ciężką chorobą. Dziękujemy!

Dnia 24.04.2017r. odbyła się  Pierwsza Charytatywna Gala Fundacji Rycerze i Księżniczki. Ponad 200 osób o wielkich sercach zgromadziło się, w urokliwym miejscu, jakim jest Restauracja Amber Room, aby razem z nami świętować to szczególne i wyjątkowe dla nas wydarzenie. Tego dnia po raz pierwszy oficjalnie i osobiście mogliśmy podziękować naszym Darczyńcom, Sponsorom oraz Przyjaciołom i Ambasadorom Fundacji, za ogromne wsparcie i pomoc naszym podopiecznym. Gala odniosła wielki sukces. Swoją obecnością zaszczyciło nas mnóstwo wybitnych osobistości, ludzi biznesu i gwiazd. A wszystko to dzięki wielkiemu wsparciu naszych sponsorów, bez których wydarzenie to, nie miałoby miejsca. Zaufało nam wielu szanowanych ludzi i znakomitych marek. Stale rośniemy w siłę, zrzeszamy coraz więcej ludzi dobrej woli.  Chcemy pokazać, jak bardzo doceniamy ich zaangażowanie, dlatego obecnie jesteśmy na etapie przygotowań do drugiej edycji Gali.

Szczególne podziękowania dla:
– Restauracji Amber Room i Robertowi Skubiszowi za to, że otworzyli dla nas swoje serca i drzwi oraz fantastyczną obsługę,
– ekipie Master Chef w składzie: Anna Kawa-KułykJoanna Studnicka, Marek Pukas, Szymon Czerwiński, Sławek Sobański za prawdziwą ucztę smaków i doskonałe potrawy,
 Dj Bogush i Antypop Music Party za wyczarowanie cudownej atmosfery oraz obsługę techniczną Gali,
– Sponsorom,  bez których nie doszłoby do tego wydarzenia:
Id’eau, 
Gutt Vodka, 
WSDJ studio, 
HołdaTeam, 
Lucasphoto, 
Biżuteria Sportowa, 
Daily Fruits, 
Mintanine, 
Limodo, 
Bioorganic
Studio Kwadrat

Wspólnie spędzony czas umiliły nam koncert muzyki filmowej w wykonaniu wirtuoza pianina Maksyma Rzemińskiego, nieziemski recital fantastycznej Barbary Kurdej – Szatan wraz z Rafałem Szatanem, oraz spektakularne, wyjątkowe show na skrzypcach elektrycznych pełnej porywającej energii i pasji Magdaleny Szymańskiej

Podczas wieczoru odbyła się premiera wyjątkowej kolekcji biżuterii zaprojektowanej przez gwiazdy specjalnie dla Gościa Wieczoru – naszej podopiecznej Emilki Jasic.

Bransoletki stworzyły i sygnowały swoim nazwiskiem ludzie kultury i sztuki oraz gwiazdy kina i telewizji:
Rafał Mroczek,
Barbara Kurdej – Szatan,
Katarzyna Maria Zielińska
Tomasz Oświeciński,
Karolina Gorczyca,
Kamila Polak,
Rafał Brzozowski,
Modny Tata,
Anna Piecaba,
Katarzyna Wojciechowska – Reiber,
zespół Mayday 2

Jako jedynej Fundacji w Polsce, udało się nam zachęcić do współpracy, światowej klasy drużynę piłkarską –  Real Madryt! Dla jednego z naszych podopiecznych, który chorował na Siatkówczaka obuocznego, piłkarze Realu Madryt nagrali specjalny film, w którym po polsku namawiali do wspierania akcji. Filmik odbił się szerokim echem w Mediach i pomógł nam uzbierać potrzebną kwotę 1 500 000zł w dwa tygodnie!

Przejdź do zbiórki

Kiedy dzieje się tak, że bezbronne dziecko, na początku swojej życiowej drogi, staje oko w oko ze smokiem, który może jej to życie odebrać, w każdym z nas budzi się poczucie niesprawiedliwości i ogromna niemoc, nad tak wielkim żywiołem jakim jest choroba. Tak było w przypadku jednej z naszych podopiecznych, która musiała stanąć do tej nierównej walki. Razem z nią, postanowiło ramię w ramię, walczyć mnóstwo osób o cudownych sercach, w tym wiele fantastycznych, znanych ludzi kultury i sztuki oraz gwiazd kina i telewizji . To dzięki nim, powstała wyjątkowa kolekcja biżuterii, zaprojektowanej i sygnowanej przez Gwiazdy. Premiera kolekcji miała miejsce podczas Pierwszej Gali Charytatywnej Fundacji Rycerze i Księżniczki. Bransoletki można było wylicytować na specjalnej aukcji, a cały dochód był przeznaczony na wsparcie naszej podopiecznej, w walce z chorobą.
W tym wspaniałym projekcie udział wzięli:

  • Barbara Kurdej – Szatan,
  • Rafał Mroczek,
  • Kamila Polak i zespół Mayday 2
  • Karolina Gorczyca,
  • Rafał Brzozowski,
  • Tomasz Oświeciński,
  • Katarzyna Maria Zielińska
  • Anna Piecaba,
  • Modny Tata,
  • Katarzyna Wojciechowska – Reiber,
Przejdź do zbiórki

Apel Kajetana z prośbą o wsparcie wywołał prawdziwe poruszenie. Z pomocą chłopcu przyszli mieszkańcy rodzinnego miasta, sportowcy i aktorzy. Odzew ze strony ludzi chcących pomóc naszemu Rycerzowi jest ogromny. 

To prawdziwa lawina dobrych serc. W walkę Kajetana zaangażowali się fantastyczni aktorzy Teatru Fabryki Marzeń pod wodzą naszej wspaniałej Kamili Polak. W niedzielę, w gorzowskim teatrze obsada spektaklu Mayday 2 przeprowadziła niepowtarzalną akcję charytatywną. Moc wzruszeń wśród tłumnie zgromadzonej publiczności wywołało pojawienie się naszego bohatera na scenie. Podczas zorganizowanej zbiórki udało się zgromadzić ponad 13 000zł! Kilka dni wcześniej podobną akcję przeprowadzili w zielonogórskim teatrze, gdzie zebrano ponad 5000zł.

Do Pomocników Kajetana dołączył również znany muzyk donGURALesko, który podczas swojego koncertu zachęcał do wsparcia akcji. Swoje poparcie dla akcji wyraziła również Ewa Kuls Kusyk – saneczkarka, która przekazała na licytację swój nr startowy z Pjongczang z podpisami wszystkich polskich skoczków: Kamila Stocha, Macieja Kota, Stefana Hula, Dawida Kubackiego oraz panczenistki Luizy Złotkowskiej i oczywiście swoim autografem. Aukcja zakończyła się kwotą 1200zł!

Z taką energią i takim wsparciem musi się udać osiągnąć cel!

WESPRZYJ KAJETANA

 

 

 

 

„Kajetan Fikus z Gorzowa ma 11 lat. Pływa, gra w tenisa stołowego i jest bardzo dobrym uczniem. Aż trudno uwierzyć, że ledwie chodzi a wkrótce będzie zdany na tylko wózek inwalidzki. Chyba, że rodzinie uda się zebrać 300 tys. zł na operację w Stanach Zjednoczonych.” Wzruszający  materiał TVP3 Gorzów Wielkopolski o naszym dzielnym Rycerzu.

Źródło: https://www.facebook.com/TVP3gorzow/videos/2074624969232283/

 

Mayday 2 to połączenie mistrzowskiego scenariusza, pełnego niewiarygodnych zwrotów akcji i ogromnej dawki najlepszego humoru z niesamowitą grą fantastycznych aktorów o wielkich sercach.

Cudowna obsada sztuki Mayday 2, podczas dwóch dzisiejszych spektakli w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim aktywnie będzie zachęcała do wsparcia zbiórki Kajetana. Ten wyjątkowy chłopiec, uzdolniony uczeń i zapalony sportowiec ma ostatnią szansę na uniknięcie widma wózka inwalidzkiego. Jego apel o pomoc w zgromadzeniu środków na operację poruszył wszystkich aktorów, którzy aktywnie zaangażowali się w akcję. Przeprowadzą oni nie tylko zbiórkę funduszy wśród zgromadzonej publiczności, po drugim występie zorganizują także niepowtarzalne aukcje charytatywne. 

Wyjątkowa producentka i aktorka Kamila Polak i jej niepowtarzalny zespół z Teatru Fabryka Marzeń są zawsze z nami i wspierają naszych Podopiecznych w ich walce o życie i zdrowie. Ich zaangażowanie i otwarte serca są niesamowite! Dziękujemy za kolejny piękny gest.

WESPRZYJ KAJETANA

 

X

Wybierz metodę płatności

payu
paypal
przelew tradycyjny
Deklarowana kwota
Dotacja anonimowa
Ukryj kwotę
Imie(nick)
Słowa wsparcia
Do deklarowanej kwoty zostanie doliczona jednoprocentowa prowizja pobierana przez PayU.

Darowizny wpłacić można na konto:

Fundacja „Rycerze i Księżniczki”
ul.Jana Nowaka-Jeziorańskiego 52F, lok.89
03-982 Warszawa
PKO Bank Polski
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142

Do wpłat zagranicznych

Swift: BPKOPLPW 90 1020 1042 0000 8902 0324 4142
IBAN: PL90102010420000890203244142

Konto walutowe USD:
IBAN: PL98 1020 1042 0000 8502 0342 2383
Swift: BPKOPLPW98 1020 1042 0000 8502 0342 2383

Konto walutowe EUR:
Swift: BPKOPLPW 02102010420000830203746831
IBAN: PL02102010420000830203746831